کد خبر: 82045 | زمان مخابره: ۱۴:۰۶:۰۳ - سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 254 views | |

عبدالوهاب شهیدی همچنان در سی‌سی یو می‌ماند

۱۳۹۸۰۴۱۷۰۰۰۹۷۵_Test_PhotoN

عبدالوهاب شهیدی زاده ۱ مهر ۱۳۰۱ در میمه اصفهان، خواننده سبک سنتی ایرانی، آهنگ ساز، استاد آواز و نوازندهٔ عود است.

شاهرخ شهیدی: پدرم از بیمه ارتش استفاده می‌کند که بیمارستان دی تنها بخش مختصری از آن را پوشش می‌دهد. خودمان باید بیشتر هزینه‌ها را پرداخت کنیم. امروز به پدر خون تزریق کردند و تکلمش بازگشت.عبدالوهاب شهیدی همچنان در سی‌سی یو می‌ماند

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، عبدالوهاب شهیدی دیروز به دلیل اُفت فشار و از دست دادن تکلم در بیمارستان دی بستری شد. با تشخیص پزشک اورژانس او را به بخش مراقبت‌های ویژه «سی‌سی‌یو» منتقل کردند. تیم بیمارستان بلافاصله تمام کارهای لازم برای بهبودی این استاد پیشکسوت را انجام دادند.

خبرنگار فارس امروز به صورت تلفنی از شاهرخ شهیدی فرزند استاد، شرایط سلامت او را جویا شد و ایشان وضعیت این هنرمند را اینچنین تشریح کردند: چندین روز بود که پدرم شدیدا بی‌حال و کسل بود و زمانیکه متوجه شدیم اوضاع در حال وخامت است او را به بیمارستان بردیم و پزشک دستور به  بستری شدن داد. پس از آن به بخش مراقبت‌های ویژه «ccu» و تحت نظر دکتر حنیفی منتقل شد. بلافاصله بخاطر کم خونی که بیماری مزمن پدرم است، به او چند واحد خون تزریق کردند.

وی افزود: به این دلیل که میزان کراتین خون استاد بالا رفته بود می‌بایست یک سری آزمایش کامل انجام شود و نمونه‌‌گیری انجام شده و برای آزمایش فرستاده شده و منتظر جواب آزمایش‌ها هستیم.

شهیدی با توجه به اینکه تکلم استاد بازگشته، در مورد انتقال به بخش افزود: فعلا تا جواب آزمایش می‌آید باید در بخش «ccu» بماند و انشالله اگه مشکل خاصی نباشد به بخش منتقل خواهد شد.

فرزند استاد شهیدی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر هزینه‌های بیمارستان و نوع پوشش بیمه‌ای و خدمات حمایتی هنرمندان گفت: پدرم که خودش بیمه ارتش است و با همین بیمه بستری شده. اما بیمارستان دی که هزینه‌هایش بالا هستند تنها بخشی جزئی از هزینه‌ها را در قالب بیمه پوشش می‌دهد که آنهم الان ما باید تمام هزینه‌های بیمارستان را پرداخت کنیم و بعدا من بروم آن بخش اندک را از بیمه دریافت کنم. متاسفانه بجز چند مورد تلفنی که چند مسول برای پرسیدن حال استاد بوده، هیچ گونه پیشنهاد کمک مالی یا بیمه‌ای و از این قبیل حمایت‌ها نبوده است.

شهیدی در پایان گفت: با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد تنها چیزی که برایمان مهم است سلامتی استاد است که به شکر خدا تکلم‌شان بازگشته و آن شرایط بی‌حالی و کسلی هم بهبود یافته است و برای سلامتی‌اش التماس دعا داریم.

عبدالوهاب شهیدی زاده ۱ مهر ۱۳۰۱ در میمه اصفهان، خواننده سبک سنتی ایرانی، آهنگ ساز، استاد آواز و نوازندهٔ عود است.

عبدالوهاب شهیدی از اوایل دهه ۱۳۲۰ فعالیت هنری خود را با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد اسماعیل مهرتاش آغاز کرد. او در سال ۱۳۳۹ در برنامه گل‌ها شروع به فعالیت و همکاری با رادیو کرد و تا سال ۱۳۵۷ در بسیاری از این برنامه‌ها شرکت کرد.  عبدالوهاب شهیدی در اجرای آوازهای محلی نیز پیش‌رو بوده‌ است. تصنیف معروف «زندگی» با مطلع «آن نگاه گرم تو» از این هنرمند است که در دستگاه ماهور اجرا شده است.
۱ ديدگاه مطلب براي " عبدالوهاب شهیدی همچنان در سی‌سی یو می‌ماند " ارسال شده است.

  1. 04 می‌گه:

    امید که خداوند سلامتی همراه با عزت به ایشان عطا کند ولله حیف هستند این شخصیتهایی که باعث رشد هنر و سربلندی زادگاهشان بودند و هستند ولی از خاطرها به راحتی محو میشوند ویه نکته اینکه چرا بعضی از کسایی که عمرشون از این اساتید خیلی بیشتره و واسه فرهنگ و جامعه بود و نبودشون فرقی نمیکنه و توی همه مسایل جامعه واسه خودشون صاحب نظر هستند هیچیییییییییییییییییییییشون نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    (0)
ارسال نظر


3 − = صفر


آخرین خبرها