کد خبر: 81964 | زمان مخابره: ۱۷:۴۵:۱۷ - جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 85 views | |

شوق شهادت او را به جبهه کشاند

۵۶۰۳۲۰_۴۹۸
روایتی کوتاه از زندگی شهید داوود کسایی از شهدای روستای ازان
سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: شهید داوود کسایی همانند شهید داوود خدادوست که امروز در گفت‌وگو با برادرش بخش‌هایی از زندگی او را تقدیم حضورتان کردیم، از شهدای روستای ازان است. این روستا رزمندگان بسیاری داشت که تعدادی از آن‌ها در دفاع مقدس به شهادت رسیدند. در این مجال کوتاه یادکردی از شهید داوود کسایی را پیش رو دارید.
غمخوار مادر
شهید داوود کسایی در ۲۰ شهریور سال ۱۳۴۶ در خانواده‌ای ساده و زحمتکش به دنیا آمد. کودکی مهربان و خوش‌اخلاق بود. او دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدارس روستای ازان و وزوان سپری کرد و در همان دوران تحصیل در کار‌های کشاورزی و ساختمانی به پدرش کمک می‌کرد. داوود به نماز خواندن و عمل به قوانین اسلام اهمیت بسیار می‌داد. به پدر و مادرش احترام زیادی می‌گذاشت و بسیار غمخوار مادر بود.
شوق شهادت
شهید کسایی دارای چهار خواهر و یک برادر کوچک‌تر از خودش بود. با خواهر و برادرش بسیار مهربان و صمیمی رفتار می‌کرد. در راهپیمایی‌ها و هیئت‌ها شرکت می‌کرد و خیلی به رفتن به جبهه علاقه داشت و از این رو با آغاز جنگ تحمیلی به صورت داوطلبانه در کسوت یک پاسدار برای دفاع از میهن و شوق شهادت به جبهه رفت.
بی‌قراری مادرانه
داوود در یک مقطع ۱۰ ماهه در جبهه حضور داشت. خانواده مخالفتی با حضور ایشان در جبهه نداشتند ولی مادر از دوری فرزندش بی‌قراری می‌کرد. سرانجام در چهارم تیرماه سال ۶۵ به مقام شهادت رسید و خبر شهادتش از طریق سپاه و بزرگان روستا به خانواده داده شد. مراسم تشییع شهید با حضور مردم باشکوه برگزار شد و پیکرش در امامزاده صالحه خاتون واقع در ازان به خاک سپرده شد.ارسال نظر


+ 7 = نُه


آخرین خبرها