کد خبر: 81947 | زمان مخابره: ۲۱:۳۷:۵۹ - دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 164 views | |

بازدید حاجی از پروژه ی فاضلاب شهر گز

۵۵

به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از آبفای اصفهان، آقای حاجی نماینده محترم مردم شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی  به اتفاق مدیر آبفا منطقه از پروژه های لوله گذاری فاضلاب شهرک لاله سرخ وفیروز آباد شهر گز بازدید بعمل آوردند. در این بازدید نیمروزه مهندس خلیلی مدیر آبفا منطقه گزارشی از روند پیشرفت فیزیکی این دو پروژه مهم  ارائه نمودند وخواستار تسریع در تامین اعتبار  جهت اتمام این دو پروژه شدند درادمه اقا ی حاجی ضمن ابراز رضایتمند ی ازاقدامات انجام شده در جهت خدمات دفع فاضلاب در شهر گز  اجرای این پروژه های را گامی جهت پیشبرد اهداف نظام وانقلاب در خدمات رسانی به مردم دانست.
۲ ديدگاه مطلب براي " بازدید حاجی از پروژه ی فاضلاب شهر گز " ارسال شده است.

 1. Foroud.Arbabian می‌گه:

  ستانها اصفهان
  ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ – ۱۷:۳۵

  شهردار کامو و چوگان کاشان:
  سالانه ۶۰۰ هزار لیتر گلاب در کامو و چوگان کاشان تولید می‌شود

  کاشان – شهردار کامو و چوگان کاشان از تولید سالانه ۶۰۰ هزار لیتر گلاب در این منطقه خبر داد و گفت: طرح جامع گردشگردی شهر کامو و چوگان کاشان تدوین می شود.
  احمدرضا طحانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه آخرین نقطه گل خیز منطقه کاشان شهر کامو و چوگان است، اظهار داشت: این شهر دارای سه خط صنعتی است که دو خط آن به تولید گلاب و عرقیات و خط سوم آن نیز به تولید اسانس مشغول است و با گلزارهای تحت کشت با وسعت ۱۸۰ تا ۲۰۰ هکتار سهم بسزایی در تولید گل، گلاب و عرقیات گیاهی دارد.

  ۱۵۰ کارگاه سنتی گلابگیری در کامو و چوگان

  وی با بیان اینکه شهر کامو و چوگان دارای ۱۵۰ کارگاه سنتی گلابگیری است، افزود: برخی از این کارگاه ها دارای سیب سلامت هستند و به صورت مستقل محصولات خود را عرضه می کنند و واحدهای تولیدی فاقد سیب سلامت محصولات خود را از طریق خطوط صنعتی مستقر در این شهر به متقاضیان عرضه می کنند.

  شهردار کامو و چوگان کاشان با بیان اینکه از گل محمدی در این شهر به طور مستقیم محصولات گلاب، غنچه، پر گل و عطرهای سنتی تولید می شود، ابراز داشت: تولید اسانس های این منطقه مستقیماً به فرانسه تولید می شود و گلاب های دارای سیب سلامت منطقه کامو نیز به کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس ارسال می شود اما جا برای کار در این حوزه بسیار زیاد است.

  برگزاری چندین جشنواره گل و گلاب در منطقه کامو

  وی ضمن اشاره به برگزاری چندین جشنواره گل و گلاب در منطقه کامو گفت: در نظر داریم در راستای برندسازی، تمامی محصولات را به صورت مشارکتی در قالب یک برند تولید و عرضه کنیم و در راستای جذب گردشگر نیز تورگردی و اقامتگاه هایی جهت بهره برداری در نظر گرفتیم که یکی از این اقامتگاه ها در سال جاری به بهره برداری می رسد.

  طحانی از تهیه و تدوین طرح جامع گردشگردی شهر کامو و چوگان کاشان خبر داد و اظهار داشت: برج میرزا خان و برج شیخی از جمله ابنیه تاریخی شهر کامو و چوگان کاشان است که به ثبت رسیده است و در نظر داریم سایر ابنیه تاریخی این منطقه نیز با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان به ثبت برسد.

  گل محمدی و انگور محوصلات شاخص خطه کامو و چوگان

  وی وسعت منطقه کامو و چوگان کاشان را دو هزار و ۵۰۰ هکتار و جمعیت آن را تا پنج هزار نفر عنوان کرد و افزود: محصولات شاخص این خطه گل محمدی و انگور است که محصولات مختلفی را از آنها تولید می کنند.

  شهردار کامو و چوگان با بیان اینکه با تلاش مردم این خطه شهر کامو و چوگان سالانه در حدود ۶۰۰ هزار لیتر گلاب تولید می شود و از هر ۱۰ تن گل نیز حدود چهار کیلو اسانس تولید می شود، گفت: کارگاه های این منطقه تا شهریور ماه فعال هستند و تعداد محدودی نیز از کارگاه ها در فصل پاییز و زمستان نیز تولید دارند.

  کد خبر ۴۶۴۷۰

  (0)
 2. Foroud.Arbabian می‌گه:

  شناسه خبر: ۸۰۴۶۹۷ تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۴/۱۰ – ۱۲:۴۴
  مهران سرمدیان:
  سه اثر فرهنگی کاشان در فهرست میراث ناملوس کشور ثبت شد
  معاون مدیرکل و رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از ثبت سه اثر فرهنگی کاشان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور خبر داد.

  «مهران سرمدیان» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شمال استان اصفهان گفت: سه اثر فرهنگی کاشان در نشست اخیر شورای سیاستگذاری میراث فرهنگی ناملموس کشور در سرعین اردبیل در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسید.

   

  معاون مدیرکل و رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان افزود: بر این اساس، دانش و مهارت ساخت «جوزقند» در روستاهای کاشان، دانش و مهارت پخت «کلوچه» کاشان و نظام آبیاری «چشمه ثلاثه جوشقان استرک» در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور قرار گرفت.

   

   

  سرمدیان افزود: تاکنون ۲۸ اثر معنوی شهرستان کاشان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور به ثبت رسیده و آثار دیگری از جمله توغ گردانی، صابون سازی قمصر، آبیاری سنتی قنات و چشمه زاینده رود برزک، دانش پخت سوهان، ساخت و بهره برداری از آب انبارهای کاشان و ذوالجناح گردانی کامو وچوگان در حال بررسی جهت ثبت است.

  (0)
ارسال نظر


نُه + = 12


آخرین خبرها