کد خبر: 81797 | زمان مخابره: ۱۴:۴۲:۳۳ - پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 195 views | |

میمه ، درگیر ریزگردها شده است

IMG_3059

میمه از منظر دشت انقلاب صبح پنجشنبه ۹۸/۳/۳۰

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: بیشترین منشأ ریزگردها از شمال شرق اردستان و مقداری هم از استان سمنان است که از اواخر و

قت شب گذشته به ترتیب اردستان، نایین، نطنز، کاشان، اصفهان، کبوترآباد، نجف‌آباد، زرین‌شهر، مبارکه، میمه و مورچه‌خورت را درگیر کرده است.

رضا کریمیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه اداره هواشناسی روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای گرد و خاک را پیش‌بینی کرده و برای مسؤولان استانی نیز پیامک‌هایی ارسال شده بود، اظهار کرد: بیشترین منشأ این ریزگردها از شمال شرق اردستان و مقداری هم از استان سمنان است که از اواخر وقت دیشب این گرد و خاک از شمال شرق اردستان شروع شد و به مرور زمان به ترتیب اردستان، نایین، نطنز، کاشان، اصفهان، کبوترآباد، نجف‌آباد، زرین‌شهر، مبارکه، میمه و مورچه‌خورت را درگیر کرده است.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان در ادامه افزود: امروز در سطح اصفهان این گرد و خاک وجود دارد و به دلیل وجود وزش باد در استان از فردا شدت آن کاسته و احتمالاً روز شنبه اثر آن بسیار کمتر می‌شود.

دید افقی در اصفهان به ۶۰۰ متر رسید

وی همچنین متذکر شد: گرد و خاک بیشتر نواحی شمالی استان را در بر گرفته است و در حال حاضر دید افقی اصفهان و فرودگاه شهید بهشتی را به ۶۰۰ متر، نجف‌آباد و نایین را به یک هزار متر، کبوترآباد، اردستان و میمه را به ۲ کیلومتر و بقیه مناطق را به ۳ تا ۵ کیلومتر کاهش داده است.

کریمیان در پایان خاطرنشان کرد: امروز این حالت گرد و خاک را برای اکثر مناطق استان داریم ولی فعلاً به نواحی غربی و جنوبی استان سرایت نکرده است و به نظر می‌آید که اگر به این مناطق برسد، با شدت کمتری خواهد بودارسال نظر


هشت − = 3


آخرین خبرها