کد خبر: 81778 | زمان مخابره: ۲۳:۲۵:۵۶ - سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 379 views | |

تغییر نام استان اصفهان شمالی به «گلساران»

photo_2019-03-25_00-54-01-300x200

 

تغییر نام استان اصفهان شمالی به «گلساران»

دکتر ساداتی نژاد:
تغییر نام استان اصفهان شمالی به «گلساران»/ طرح استان جدید برای نوبت صحن ارسال شد

نماینده مردم کاشان و آران وبیدگل در مجلس شورای اسلامی از تغییر نام پیشنهادی استان اصفهان شمالی به «گلساران» خبر داد و افزود: با دستور کمیسیون شوراها این موضوع برای نوبت صحن علنی مجلس ارسال شد.
دکتر سید جواد ساداتی نژاد در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری اهل کاشانم اظهار داشت: آخرین وضعیت پیگیری برای استان اصفهان شمالی هفته گذشته در کمیسیون شوارهای مجلس جمع بندی شده و برای نوبت صحن ارسال شد تا در انتظار طرح موضوع و تصویب آن در صحن علنی مجلس باشیم.

وی با بیان اینکه نام «گلساران» برای نام استان جدید به تایید نهایی رسید، افزود: پس از مخالفت با اسم اصفهان شمالی نام های استان کاشان و استان سیلک نیز مطرح شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به مخالفت مردم اصفهان به نام اصفهان شمالی و همفکری های صورت گرفته با نمایندگان دیگر شهرها توافق شد نام گلساران برای استان جدید با مرکزیت کاشان انتخاب شود زیرا در تمام شهرهای استان جدید مانند نظنز، گلپایگان، خوانسار و قمصرگل های زیادی دیده می شود..

نماینده مردم کاشان در مجلس خاطرنشان کرد: اصلاحات ویرایشی روی موارد و اشکالات مطرح شده در اداره قوانین انجام شد و تصمیم بر این شد که نام شهرهای “خور و بیابانک” و “نایین” به خاطر بعد مسافت برای تشکیل استان جدید گلساران حذف شود.

ساداتی نژاد در پاسخ به این سوال که چه زمانی طرح تصویب استان جدید به صحن علنی مجلس می رود، افزود: نمی توان زمان مشخصی را اعلام کرد ولی قطعا به دلیل یک ماه تعطیلی مجلس در فصل تابستان تا سه ماه آینده این موضوع نوبت صحن نخواهد داشت و شاید هم در دور بعدی مجلس مطرح شود.

وی اظهار داشت: تشکیل استان جدید گلساران سیاسی نیست بلکه یک بحث فنی و کارشناسی است و همین طور که توانست در کمیسیون شوراها رای بیاورد یک معجزه تلقی می شود چون سه نفر از اعضای این کمیسیون اصفهانی و از مخالفان جدایی شهرهای این استان هستند..

ساداتی نژاد افزود: حتی اگر نام استان جدید در صحن علنی رای نیاورد برای ما یک موفقیت و یک آزمون و تمرین مهم محسوب می شود تا در آینده برای رسیدن به خواسته های خود بر چگونه عمل کنیم.

نماینده مردم کاشان و آران وبیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه تشکیل استان جدید نشان داد که کاشان در سال های اخیر نتوانسته با شهرهای اطراف خود در زمینه های مختلف نقاط مشترک، همگرایی و ارتباط موثری پیدا کند تا تشکیلات مناسبی برای ایجاد یک استان مستقل به وجود آورند.

ساداتی نژاد با تاکید بر تقویت حلقه اتصال شهرهای اطراف کاشان در زمینه های فرهنگی، تاریخی، ورزشی و صنعتی خاطرنشان کرد: برای تشکیل استان جدید نیازمند تشکیلات مردمی و برگزاری همایش هایی با موضوعات مشترک با شهرهای اطراف خود هستیم بنابراین مردم، مسوولان، روحانیون، سیاسیون و شوراها باید دراین زمینه تلاش کنند.
۵ ديدگاه مطلب براي " تغییر نام استان اصفهان شمالی به «گلساران» " ارسال شده است.

 1. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  ظاهرا میمه موافق الحاق به کاشان و ارتقا به شهرستان شده

  (-1)
  • جوراه مورمونت می‌گه:

   همچنین مساله ای نیاز به رای گیری عمومی دارد.

   (1)
  • مهران می‌گه:

   ظاهرا خواب دیده اید. استان اصفهان یک بار در قبل از انقلاب به ۳ استان تجزیه شده (خودش، یزد و «چهارمحال و بختیاری»). نتیجه اش هم بحران ۲۰ ساله اخیر زاینده رود بوده. مردم استان اصفهان هرگز دوباره زیر بار چنین خفتی نمی روند. البته کاشان پس از این فتنه گری در استان، به خاطر توهم خود بزرگ پنداری و آرزوهای کودکانه عده ای و دریده شدن پرده های خیانت و وقاحت باید از استان اصفهان جدا شود. البته به تنهایی (قاعدتا با الحاق به قرینه اش «قم») و پس از قطع جریان غیر قانونی آب زاینده رود به این شهر مدعی و خارج از حوضه آبریز زاینده رود بحران زده.
   مردم شریف میمه هم هرگز فریب این وعده های توخالی سیاست بازان دسیسه گر در کاشان را نخواهند خورد تا به جای همراهی تاریخی با استان اصفهان، قسمتی از یک استان بی هویت شوند (که البته تحقق هم نخواهد یافت، به خاطر تضاد کامل با قانون تقسیمات کشوری).

   (0)
   • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

    آقای شیبانی خیلی با مزه ای . کامنت بالا برای من که با نوشته هایت سالهاست آشنایی دارم ؛ خیلی آشنا است . خودت مطلب میگذاری خودت کامنت له و علیه مطلب می نویسی خلاصه نمکدونی هستی برای خودت. شما شاید کاشان را دوست داشته باشی اما من به شخصه باید از روی جنازه ام رد شوند تا اصفهان را رها کنم و ملحق شوم به کاشان. کاشان زادگاه پدر شماست اما برای ما اهالی میمه هیچ قرابتی ندارد. این یادت بماند و تلاش بیخودی نکن

    (-1)
    • اهل کاشانم ... می‌گه:

     آقای شیبانی ، ضمن احترام به مردمان سخت کوش و هنرمند خطه ی هنرپرور کاشان
     از شما به عنوان یک فعال اجتماعی تقاضا دارم در عین حال که برای شهرستان شدن میمه
     تلاش می کنید در عین حال نگذارید از محدوده استان اصفهان خارج شویم .
     من حتی یک بار هم به کاشان سفر نکرده ام در حالی که شاید بیش از هزار بار اصفهان
     رفته ام. از خرید عید بگیر تا تفریح و دوا و دکتر ، همه را با اصفهان همسفر بوده ام.
     خنده دار است اما اصفهان را از میمه بهتر می شناسم .
     قبول کنید که ملحق شدن به کاشان برای امثال من سخت است.حتی غیر ممکن !!
     و این هم تقدیم به تمام مردم مهربان کاشان:
     اهل کاشانم/با صدای جاودان خسرو:
     yon.ir/sohrabs

     ———————–
     با سلام نخستین جلسه ای که در این رابطه و با حضور فعالان اجتماعی و سیاسی در فروردین ماه و پس از طرح موضوع توسط ساداتی نژاد نماینده ی کاشان در سالن سینما فرهنگ میمه تشکیل شد بطور مشروح و مفصل با الحاق میمه به استان جدید با هر اسمی مخالفت کردم و عقلا و منطقا بر همین اعتقاد و باور هستم .

     (5)
ارسال نظر


8 − = یک


آخرین خبرها