کد خبر: 81196 | زمان مخابره: ۱۷:۱۲:۰۴ - پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 216 views | |

مجلس به دنبال طرح پالایشگاه خصوصی و تاملی بر پتروپالایش میمه

DSC05245

دیدار سرمایه گذار پتروپالایش میمه آقای سرتاج با وزیر وقت دادگستری و استاندار سابق اصفهان آذرماه سال ۱۳۹۰

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم میمه و شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: چندی پیش طرحی توسط اعضای برخی کارشناسان نفتی و نمایندگان در خصوص ساخت پالایشگاه به مجلس ارائه شد.

وی افزود: این موضوع در قالب طرحی در مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت که بر این اساس سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ساخت پالایشگاه تشویق شوند و پالایشگاه‌هایی در سطح کشور از این طریق ساخته شود.

نماینده مردم میمه و  شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این طرح به دنبال آن است که با ساخت این پالایشگاه‌ها از خام‌فروشی نفت ممانعت شود و ما بتوانیم مشتقات نفت خامی را در داخل و خارج از کشور عرضه کنیم و این کار مانع از خام‌فروشی نفت و باعث ارزش افزوده فرآورده‌های آن می‌شود.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: ایجاد اشتغال و شکستن انحصار فروش نفت خام از فواید این کار است. در این طرح بناست تا در یک دوره زمانی حدود ۴ سال نفت در اختیار سازندگان این پالایشگاه‌ها قرار گیرد و بازگشت پول آن به وزارت نفت پس از این مدت انجام شود.

وی در پایان افزود: بناست با مشتقات نفتی حاصل شده برابر سیاست‌های وزارت نفت و پیش‌بینی که در این طرح شده آن مقدار که نیاز داخل کشور است برداشته و مابقی از کشور صادر شود.
۱ ديدگاه مطلب براي " مجلس به دنبال طرح پالایشگاه خصوصی و تاملی بر پتروپالایش میمه " ارسال شده است.

  1. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

    وقت خوبی است برای تبلیغات اینده اش اش بهمین خیال باش

    (0)
ارسال نظر


− 4 = چهار


آخرین خبرها