کد خبر: 81180 | زمان مخابره: ۷:۳۹:۲۲ - چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 153 views | |

حاجی‌دلیگانی: مسؤولان وعده غیرعملی به معلمان ندهند

۵c03c64121d07

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عصر امروز در آیین نکوداشت معلمان آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر اظهار کرد: افزایش ۳ هزار نفری جمعیت دانش‌آموزی در هر سال تحصیلی، کمبود معلم و افزایش مدارس دونوبته، ۳ چالش اصلی آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر است.

کمبود مدرسه در کنار افزایش جمعیت دانش‌آموزی

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: هر سال تحصیلی ۳ هزار دانش‌آموز از شهرها و استان‌های هم‌جوار به جمعیت دانش‌آموزی شاهین‌شهر در حالی اضافه می‌شود که اعتبار کافی برای احداث مدارس جدید و تعمیر مدارس فرسوده به این اداره اختصاص نمی‌یابد؛ این مشکل زمانی دوچندان می‌شود که اداره آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر با کمبود معلم نیز مواجه است.

وی خاطرنشان کرد: هر چند تعدادی مدرسه هر سال با کمک‌های خیران در این منطقه احداث می‌شود، با این وجود تعداد مدارس دونوبته هر سال بیشتر از سال قبل می‌شود.

مسؤولان وعده غیرعملی به معلمان ندهند

حاجی‌دلیگانی از وزیر آموزش‌ و پرورش و برخی از مسؤولان دولت خواست پیش از آن‌که وعده‌ای که به معلمان داده‌اند محقق شود آن را اعلام نکنند، چون در صورت محقق نشدن موجب نارضایتی در بین قشر فرهنگیان کشور می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه ابراز کرد: از یک سو مسؤولی از افزایش حقوق معلمان در سال آینده با درصدی خاص اعلام نظر می‌کند، همین نظر مسؤول از یک‌ سو عامل تورمی در جامعه می‌شود و از سوی دیگر در صورت عملی نشدن، معلمان کشور را آزرده می‌کند.

خصوصی‌سازی تعلیم و تربیت خطایی بزرگ در آموزش‌ و پرورش

وی تبعیض در پرداخت‌های دستمزد بین ۲ معلمی که یک کار مشابه را انجام می‌دهند اما در نوع استخدامی وضعیت مشابهی ندارند را از تبعیضات دیگر در بدنه آموزش‌ و پرورش دانست که دولت و مجلس لازم است در این‌ باره چاره‌جویی کنند.

حاجی‌دلیگانی تخصیص نیافتن سرانه کافی در مدارس را از مشکلات مدارس کشور برشمرد که سازمان برنامه‌ و بودجه و نمایندگان مجلس برای این مشکل باید چاره‌جویی کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خصوصی‌سازی تعلیم و تربیت در آموزش‌ و پرورش را خطای بزرگی دانست که این وزاتخانه نباید مرتکب این خطا شود.

وی از این‌که خروجی دانشگاه فرهنگیان متناسب با تعداد بازنشستگان این وزارتخانه نیست انتقاد کرد و گفت: وزارت آموزش‌ و پرورش در سال‌های گذشته در این‌ باره کم‌توجهی کرده است.

تقدیر از ۲۱۰ معلم برگزیده شاهین‌شهری

حجت‌الاسلام مرتضی ملکیان عصر امروز در آیین تجلیل از معلمان برگزیده اداره آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر اظهار کرد: ده‌ها اثر شهید مطهری که برخی از این آثار ۶۰ سال پیش نوشته‌ شده است، هم چنان مبنای فکری انقلاب اسلامی است.

امام جمعه شاهین‌شهر با بیان این‌که شهید مطهری با شهادتش آثارش را زنده کرده است، اضافه کرد: این عالم شهید برای همه اقشار جامعه به‌ خصوص دانشجویان و طلاب آثار متعددی در موضوعات مختلف تألیف کرد که امام خمینی(ره) همه آثار شهید مطهری را برای ملت ایران مفید دانست.

ملکیان همچنین مطرح کرد: علامه شهید مطهری وقتی احساس می‌کند برای کودکان و نوجوانان نیز کتاب بنویسد اثر ماندگار داستان راستان را خلق می‌کند که این کتاب همچنان از آثار مورد توجه نوجوانان کشور است.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم و روایاتی از پیامبر اسلام(ص) و امام علی(ع) خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام(ص) برای زیاد شدن عمر بابرکت معلمان دعا کردند و امام علی(ع) در نکوداشت مقام عالم و اهمیت علم‌آموزی فرمودند که هر کس که کلمه‌ای به من بیاموزد گویی مرا بنده خود کرده است.

به گزارش فارس، در آیین نکوداشت مقام معلم از ۲۱۰ معلم برگزیده منطقه و استانی اداره آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر قدردانی شد.
۲ ديدگاه مطلب براي " حاجی‌دلیگانی: مسؤولان وعده غیرعملی به معلمان ندهند " ارسال شده است.

 1. یک دوست می‌گه:

  با سلام و تشکر از اظهارات نماینده محترم. هر چند ایشان چشم بسته غیب فرموده اند اما
  از جناب آقای حاجی چند سوال مهم دارم.
  شما که مشکلات آموزش و پرورش را میدانید پس چرا طرحی کاربردی برای حل این مشکلات به دولت و آموزش و پرورش نمی دهید؟ مگر مجلس مغز متفکر یک حکومت نیست و به قول امام عزیز مجلس در راس امور مملکت نیست؟
  چرا بودجه های هزاران میلیاردی برای ساخت ابزار جنگی و موشک و تانک و سلاح … هست برای آموزش و پرورش کشور نیست؟
  چرا از بودجه بنیاد سعدی و علوی و فلان دانشگاه فلان آیت الله نمیکاهید و به بودجه آموزش و پرورش اضافه نمی کنید؟
  و سوال آخر
  واقعا برای جمهوری اسلامی آموزش و پرورش و معلم اهمیت دارد یا خیر؟ صادقانه پاسخ بدهید.

  (5)
 2. 04 می‌گه:

  کلا این حکومت با وعده های غیر عملی شروع شد کو آب وبرق مفتی هرگز نخورده ملت …..به این …..

  (7)
ارسال نظر


+ نُه = 17


آخرین خبرها