کد خبر: 80703 | زمان مخابره: ۲۳:۲۹:۰۴ - یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 221 views | |

مناطق حفاظت شده اصفهان آماده پذیرایی از گردشگران

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-12-24 11:22:36Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی (در محدوده اصفهان-بهارستان) و قمشلو (در محدوده شهرهای شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و تیران و کرون) پناهگاه موته (واقع در شهرستان میمه) و پناهگاه حیات وحش عباس آباد (محدوده نایین و خور و بیابانک)، تالاب بین‌المللی گاوخونی (در محدوده شهر ورزنه) و ۱۲منطقه شکار ممنوع از جمله مناطق حنا،خارو، ستبله، کلاته، یخاب از دیگر ظرفیت‌های زیست محیطی و طبیعی استان اصفهان است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه این استان دارای زیستگاه های حفاظت شده ارزشمندی شامل مناطق حفاظت شده، پناهگاه‌های حیات وحش و مناطق شکار ممنوع است گفت:در ایام نوروز هیچ مشکلی برای بازدید و تفریح گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت و حیات وحش در این مناطق وجود ندارد، اما باید با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست و در چهارچوب حفظ قوانین باشد.
مرتضی جمشیدیان افزود: در استان چهار منطقه حفاظت شده کرکس (واقع در شهرستان‌های نطنز و میمه)، قمصر و برزک (واقع در شهرستان کاشان)، کهیاز (واقع در شهرستان اردستان) و دالانکوه (در محدوده شهرهای دامنه و چادگان) وجود دارد که میزان دوستداران طبیعت در ایام نوروز است.
وی گفت: پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی (در محدوده اصفهان-بهارستان) و قمشلو (در محدوده شهرهای شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و تیران و کرون) پناهگاه موته (واقع در شهرستان میمه) و پناهگاه حیات وحش عباس آباد (محدوده نایین و خور و بیابانک)، تالاب بین‌المللی گاوخونی (در محدوده شهر ورزنه) و ۱۲منطقه شکار ممنوع از جمله مناطق حنا،خارو، ستبله، کلاته، یخاب از دیگر ظرفیت‌های زیست محیطی و طبیعی استان اصفهان است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از گردشگران و بازدیدکنندگان این مناطق خواست در حفظ و پاکیزگی طبیعت کوشا باشند.

جمشیدیان گفت: پارسال ۳۰۲مورد صید و شکار غیرمجاز گزارش شده که از این شمار ۳۴مورد صید غیرمجاز آبزیان، ۱۹۲مورد شکار غیرمجاز پرندگان و ۷۶مورد شکار غیرمجاز پستانداران بوده است و حدود ۴۴قبضه سلاح غیرمجاز کشف و ضبط شده است.ارسال نظر


دو − 2 =


آخرین خبرها