کد خبر: 80623 | زمان مخابره: ۲۲:۵۴:۵۷ - یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۸ نظر | دفعات مشاهده : 323 views | |

محمدتقی معینیان – الحاق بخش میمه به استان جدید

download

طرح استان شمالی اصفهان  از سال ۸۱ تاکنون پیگری می شود و مشاور طراح آن آقای مهند س کیانوش از شرکتهای همکار شهرداری کاشان است قبلا این طرح را تحت عنوان استان کویرات تهیه کرده که اخیرا نام آنرا اصفهان شمالی گذاشته اند در این طرح اصلا بخش میمه دیده نشده است شهرهای جوشقان وکامو هست اما از بخش میمه خبری نیست در مذاکرات چند ماه پیش اینجانب با آقای مهندس کیانوش وی گفتند فرمانداری کاشان شدیدا با الحاق بخش میمه به این استان مورد نظر مخالف است ودلیل مخالفت خود را بی درآمد دانستن بخش میمه وهزینه بر بودن آن می دانند (بقول معروف بخش میمه را منطقه ای آویزان وبی د رآمد وهزینه بر می دانند) انتظار آن است که سریع تشکل های مردم نهاد نظیر هیات مذهبی وافراد دلسوز وفعال اجتماعی با کمک نماینده .قبل از تصویب این طرح ،برای الحاق بخش میمه به این استان مدنظر دست بکار شوند واز تمام پتانسل های مردم ونیروهای میمه ای مشغول خدمت در تمام ارکانها ودوایر دولتی استان وسراسرکشور کمک بگیرند این مهم از توان شورای اسلامی،بخشداری وفرمانداری خارج است فقط نیاز به ایجاد یک حرکت مردمی دارد  متاسفانه در این پیام نمی شود اهمیت الحاق بخش میمه به این استان مورد نظر وجدایی بخش میمه از فرمانداری شاهین شهر ومیمه را توضیح داد
۸ ديدگاه مطلب براي " محمدتقی معینیان – الحاق بخش میمه به استان جدید " ارسال شده است.

 1. مهاجری در کاشان می‌گه:

  استان «اصفهان شمالی» انحراف از خواسته استان کاشان است
  مرکزیت استان «اصفهان شمالی» به کام کدام شهر خواهد شد

  کاشان نیوز: ساداتی نژاد، نماینده کاشان و آران و بیدگل: بر اساس تحقیقی که در مرکز پژوهش‌ها صورت گرفت طرح ایجاد استان اصفهان شمالی در مجلس شورای اسلامی در منظر نمایندگان قرار گرفت که باید فرایند طبیعی و قانونی خود را طی کند تا درنهایت در صحن مجلس رأی‌گیری شود.

  به نقل از سید جواد ساداتی نژاد گفته می‌شود نام شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود و اردستان، گلپایگان، خوانسار، خور و بیابانک و نائین در این طرح وجود.

  ترکی نماینده چادگان و فریدن: با وزیر کشور صحبت کردیم که چادگان، فریدن، فریدون‌شهر، گلپایگان، الیگودرز و بویین میان دشت یک استان جدا از اصفهان شود!

  طباطبایی نژاد نماینده اردستان افزود: به شرطی با این طرح موافقت می‌کنیم که استان جدید با مرکزیت شهرستان اردستان باشد، چون بیشتر از بقیه شهرستان‌های استان مظلوم واقع‌شده است. بعید است که آقای ساداتی نژاد از تشکیل استان اصفهان شمالی به مرکزیت کاشان سخن گفته باشد؛ چون اصلاً چنین توافقی نشده است.

  احمد سالک نماینده اصفهان: با اشاره به وصول طرح تشکیل استان اصفهان شمالی در مجلس گفت: ضعف مدیریت در استان اصفهان در دو دهه اخیر می‌پذیرم و باید نگاه ویژه به شهرستان‌ها صورت می‌گرفته اما مخالف جدا شدن شهرستان‌های شمالی از استان اصفهان هستم.

  ساداتی نژاد معتقد است: این طرح راه بسیار طولانی برای نهایی شدن در پیش دارد و باید در کمیسیون مربوطه و بعداً صحن علنی و نیز در تقسیمات کشوری به‌دقت بررسی شود.

  وی گفته است؛ از حدود دو سال قبل در راستای مطالبه مردم منطقه به‌عنوان یک آرزوی چهل‌ساله مبنی بر ایجاد یک استان مستقل، طرحی را به کمیته مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه کردیم.

  طباطبایی نژاد نماینده اردستان: بعید است که آقای ساداتی نژاد از تشکیل استان اصفهان شمالی به مرکزیت کاشان سخن گفته باشد؛ چون اصلاً چنین توافقی نشده است.

  نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جدای از اینکه نتیجه این کار که چه خواهد بود به‌طورکلی من فکر می‌کنم این یک گام جدید و نوآورانه در راستای مطالبه مردم این منطقه بود که این مطالبه را بتوانیم در مجلس شورای اسلامی است به‌صورت یک طرح ارائه کنیم.

  وی با اشاره به اینکه نام اصفهان شمالی خود دارای پیام است افزود: ما به دلیل اینکه شهرستان‌های مختلفی در شمال استان بودند گفتیم نامی انتخاب شود که همه بتوانند ذیل آن قرار بگیرند و دوم اینکه پیام دیگرش به عزیزان اصفهان هست و آن اینکه هیچ مقابله و هیچ نگاه منفی به نام اصفهان نیست.

  احمد سالک نماینده اصفهان: مخالف جدا شدن شهرستان‌های شمالی از استان اصفهان هستم.

  این در حالی است که عدم توجه مدیران استان اصفهان به کاشان و درواقع بی‌توجهی به‌حق مردم کاشان و دیگر شهرستان‌های استان اصفهان و تمرکز اداری در شهر اصفهان دلیل اصلی خواسته جدایی از این استان شده است. نمونه آن را می‌توان در فرمانداری نمایشی ویژه شهرستان کاشان دید.

  و اما چند سؤال:

  ۱- مرکز استان اصفهان شمالی کدام شهرستان خواهد بود

  ۲- چند سال طول خواهد کشید تا استان اصفهان شمالی تأسیس شود؟

  ۳- وقتی مطمئن نیستید استان اصفهان شمالی به مرکزیت کاشان باشد تلاش شما به نفع کدام شهر خواهد شد و راه به کجا خواهد برد؟

  ۴- آرزوی ۴۰ ساله مردم کاشان را از کجا آورده‌اید؟ کاشان هزاران سال تاریخ دارد ولی آرزوی استان شدن کاشان قبل از ۲۱ فروردین ۱۳۴۴ که با ترور محمدرضا شاه پهلوی توسط شمس‌آبادی بدل به یک آرزوی غیرممکن شد وجود داشت.

  امروز هم اگر واقعاً استان اصفهان شمالی نتیجه تلاش شماست و اگر نگاهتان به آینده انتخابات و تبلیغات نیست اعلام کنید که تلاش شما برای تحقق این استان به مرکزیت کاشان خواهد بود!
  لینک خبر:http://kashannews.net/?p=73639
  دسته بندی :

  اجتماعی اخبار سخن روز

  (0)
 2. 04 می‌گه:

  جناب اقای معینیان به اقای مهندس بگید که ما خیییییلی مذهبی هستیم توی خود شهر میمه و حتی روستاهای تابعه که شاید جمعیت یه روستا به ۱۰۰۰نفر هم نرسه اما هیئت های مذهبی داریم فراوووووون درامد واسه چی میخوایید؟ما آخرتو داریم هیچ طوری هم نیست مارو تو استان جدیدتون راه ندید توی اون دنیا هم توقع نداشته باشید توی بهشت راهتون بدیم

  (1)
 3. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  میمه با داشتن شاه راه اصلی وقطار سریع تهران اصفهان وراه صاف ۴۵ دقیقه به اصفهان و۳ساعته به تهران لزومی ندارد جز استان کویرات وبدون بودجه باشد مگر اصفهان یکی از شهرهای استورهای وجز اولین شهرهای جهان نیست مگر قدمت تاریخی اصفهان جز انسانهای اولیه نیست مگر اصفهان جز استانهانی دوره پارینه سنگی نیست اصفهان مگر جز پیشرفته ترین شهرهای جهان نیست پس چه نیازی است که جز کویرات لوت ونمک بشویم

  (1)
 4. مهدی می‌گه:

  میزان رای ملت است نه نظر یک فرد

  (1)
 5. مهندس می‌گه:

  از خداشون هست که میمه به اونها بپیوندد.با این شگرد جلو میایند که تاثیر بگذارند و مردم فکر کنند حقی از ما را دارند کاشانی ها میخورند تا بریم التماس .پتانسیل نهفته که در میمه هست در کمتر جایی یکجا پیدا میشود.

  (0)
 6. همشهری می‌گه:

  مسیر رفت و امد از میمه به ادارات کاشان از جاده متروکه کوهستانی و پر و پیچ و خم کامو و قهرود که در فصل زمستان فوق العاده خطرناک است را هیچ گاه با مسیر پر رفت امد بزرگراه اصفهان تهران و ادارات و سازمانهای کلان شهری که ادعای پایتختی کشور را دارد مقایسه کنید و بدانید که تا سالهای سال باید به دنبال جاده در حد معمولی میمه به کاشان باشیم
  قضیه تغییر مسیر قطار اصفهان به تهران و لابی نفوذ کاشانی ها در تغییر مسیر کم هزینه و معقول تر کریدور غربی میمه و دلیجان را کاشانی ها و میمه ای ها خوب به یاد دارند و ایضا تاثیرات بزرگراه اصفهان به کاشان و تهران را خیلی خوب ما مردم منطقه میمه دیده ایم در سالهای اخیر؟
  تعدی به حریم بخش میمه و مخالفت با الحاق جوشقان و کامو به بخش و شهرستان جدید میمه خود نمونه های دیگری از نگاه
  ارباب _ رعیتی کاشانی ها نسبت به همسایگان غربی خود در ان سوی کوههای کرکس بوده است.
  به نظر می رسد در این فضای رقابت میان شهرهای بزرگ می بایست متمایل به قوی ترین ها و سهل الوصول ترین ها و فربه ترین ها باشیم تا تازه به دوران رسیده هایی که خودشان هم راه زیادی برای رفتن دارند

  (0)
 7. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  میمه در زمانی که جزو کاشان بود هیچ پیشرفت و اداره ای نداشت و زمانی که از کاشان جدا شد به بخش ارتقا یافت
  از این گذشته شهرستان شاهین شهر و میمه به مرکزیت شاهین شهر بهتر از شهرستان قمصر و میمه به مرکزیت قمصر خواهد بود

  (0)
 8. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  ادم عاقل گاو را ول نمیکند به دمش اکتفا کند یا به یک کوه بلندی مثل قله دماوند را ول نمیکند وبه کوهی مثل کهرو بچسبد ÷س این قدیمها حرفهای که زدند وضرب وامثل شده الکی نگفتند بلکه با تجربه گفتند وموهایشان را در اسیاب سفیدنکردن بلکه درزمانهای قدیم مردم میمه بخش نبودند برای کوچکترین کار اداری ویا بیمارهایشان با پای پیاده ویا حداقل با الاغی این راه کوهستانی وحشتناک به کاشان را میپیموند وپاهشان تاول زده تازه کاری برای انجام نمیگرفت حالا قدر نعمت را باید دانست وفرصت را نباید از دست داد ونکند دوباره مارا به عقب براند وجز روستاهای استان جدید بشویم ارتقا که نیافتیم هیچ راه پسرفت را نگیریم که دیگر قابل جبران نیست

  (1)
ارسال نظر


8 + پنج =


آخرین خبرها