کد خبر: 80582 | زمان مخابره: ۶:۱۸:۵۵ - چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰ نظر | دفعات مشاهده : 630 views | |

جایگاه میمه در طرح تشکیل استان اصفهان شمالی کجاست؟

download

طرح تشکیل استان اصفهان شمالی در مجلس اعلام وصول شد

🔸 دکتر ساداتی نژاد، پیشنهاد دهنده طرح تشکیل استان اصفهان شمالی، از اعلام وصول این طرح در صحن علنی مجلس خبر داد.

🔸 دکتر سید جواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: در جلسه علنی صبح امروز(دوشنبه ۹۷/۱۲/۲۰) مجلس شورای اسلامی، طرح تشکیل استان اصفهان شمالی اعلام وصول شد.

🔸 پیشنهاد دهنده طرح تشکیل استان اصفهان شمالی افزود: یکی از آرزوهای مردم شهرستان‌های شمال استان اصفهان، ایجاد یک استان مستقل مرکّب از شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود و اردستان، گلپایگان، خوانسار، خورو بیایانک و نایین بوده است.

🔸 ساداتی نژاد با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار به صحن مجلس می آید، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه شمال استان اصفهان و جمعیت نزدیک به یک میلیون نفری این منطقه، انتظار داریم نمایندگان و دولت نسبت به این خواسته مردم اهتمام داشته و با تصویب طرح، این امر به زودی محقق شود.

🔸 نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجزا شدن چند شهرستان شمال استان اصفهان که قرابت زیادی به هم دارند به عنوان یک استان مستقل با توجه به مسافت زیاد این شهرستان ها با مرکز استان و بروکراسی خسته کننده اداری و نظر به موقعیت فرهنگی اجتماعی منطقه شمال استان اصفهان، سبب ارتقای این منطقه و رضایت عمومی مردم می شود.

🔸 ساداتی نژاد تصریح کرد: بر اساس بررسی های انجام شده می توان الگوی موفق انجام شده در استان خراسان را در این منطقه اجرایی کرد و با همراهی مسؤولان، استان اصفهان شمالی را به مرکزیت کاشان تحقق ببخشیم

با تشکر از آقای فرود اربابیان

صبح میمه : لازم است برآیند افکار عمومی با شرط تحقق  شهرستان میمه در خصوص  طرح تشکیل استان اصفهان شمالی بررسی گردد و در صورت مثبت بودن اقدمات  لازم انجام شود .

 
۱۰ ديدگاه مطلب براي " جایگاه میمه در طرح تشکیل استان اصفهان شمالی کجاست؟ " ارسال شده است.

 1. محمد می‌گه:

  با سلام بهترین زمان برای پیگیری شهرستان میمه شامل بخش میمه به استثنا شهر وزوان وبخش قمصر است که با هم به یک فرمانداری تبدیل شود یا لااقل بخش میمه وشهرهای جوشقان وکامو با هم متحد وپیگیری شهرستان مستقل شوند در هر صورت باید شهر وزوان مثل شهر گز که از شهرستان دولت آباد جدا وتابع شاهین شهر باقی ماند شهر وزوان هم از شهرستان آینده میمه جدا وتابع شاهین شهر بماند

  (-106)
  • حسن زاده می‌گه:

   اینکه در جغرافیا ادّعای تبدیل شدن به شهرستان داشته باشیم امّا همانقدر که هستیم تنگ‌نظر و اسیر کشمکش‌های نعمتی حیدری باشیم قابل جمع شدن نیست. به جای اینگونه افاضات و راهکارهای صنّار یک غاز فکر حسابی بکنیم و کارها را پیش ببریم.

   (19)
  • m می‌گه:

   همین شما و امثال شما ها هستین که مانع رشد یه منطقه میشین
   این بحث ها باید زمانی تموم بشه چرا که به هر دو منطقه اسیب میرسونه
   البته یه عده با فکرای بچگونشون مانع رشد شهر میشن

   (11)
 2. احمد می‌گه:

  آقای شیبانی موضوع باید بصورت محرمانه بدون اطلاع فرماندار شاهین شهر ونماینده از طریق تشکل های مردمی پیگیری شود

  (5)
 3. Foroud.Arbabian می‌گه:

  فرمانده انتظامی استان:آزادراه اصفهان_کاشان، محور میمه_دلیجان و #آزاد راه نطنز_#بادرود به ترتیب پرحادثه ترین محورهای ارتباطی استان هستند.
  به منظور کاهش آمار تصادفات نوروزی در آزادراه اصفهان_کاشان ۲۰ ایستگاه استراحت راه اندازی شده است.
  ۱۴ درصد تصادفات در آزادراه‌ها، ۲۶ درصد در بزرگراه ها و ۲۸ درصد در راه‌های اصلی بوده است.
  بیشترین تصادف جاده‌ای بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ اتفاق می افتد.
  بی توجهی به جلو با ۴۷ درصد، کنترل نکردن وسیله نقلیه ناشی از سرعت با ۲۱ درصد، رعایت نکردن حق تقدم با ۱۰ درصد و تغییر مسیر ناگهانی با چهار درصد علل عمده تصادفات است.
  @badroodresaneh

  (2)
 4. Foroud.Arbabian می‌گه:

  کدخبر :: ۲۶۹۵۲۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ۱۶:۲۷:۲۹ گروه: سیاسی
  نخستین واکنش نماینده اصفهان به طرح تقسیم استان اصفهان

  نماینده اصفهان در مجلس به طرح تقسیم این استان واکنش نشان داد.
  به گزارش خبرگزاری موج، احمد سالک در توییتی نوشت: در موضوع طرح تقسیم استان اصفهان و تشکیل استان اصفهان شمالی ، مخالفت اولیه هست، اما دلایلی نیز وجود دارد که ممکن است علی‌رغم میل باطنی، نمایندگان را به موافقت با این طرح وادار کند.

  (-1)
 5. Foroud.Arbabian می‌گه:

  #مهاباد اردستان به #بخش ارتقا یافت

  در جلسه امروز هیئت وزیران، ایجاد سه بخش، تبدیل دو روستا به شهر و تغییر نام ۱۲روستا، چهار بخش، پنج شهر و یک شهرستان در #اصفهان و ۱۱ استان دیگر، به تصویب دولت رسید.
  @badroodresaneh

  (0)
 6. همشهری می‌گه:

  سلام بر شهروندان میمه که اصالت خودشان را علی رقم تمامی مشکلات اجتماعی حفظ کرده و ماندن در این دیار برگزیدن و یا لااقل عمری رفت امد کرده به شهر مجاور شاهین شهر و مرکز استان و سرمایه های خود را جابجا نکردند درود خدا به انها باد – بیایید فرا بگیریم اصالت و دلسوذی و پشتکار – شهروندان -شهرضا- اردستان -خمینی شهر- نجف اباد- دلیجان وووووو—واما ما میمه ای ها بدانید و بدانیم همگی رفتنی هستیم از این دنیا پس لااقل اثری برای ایندگان به ثبت برسانیم- چرا عایدات کشاورزی میمه و وام های بانکی را قبول داریم ولی ماندن را نه—این چه صیقه شهروندیست- به امید خدا و نظر صاحب الزمان عج ا….———————-

  (-19)
 7. میمه ای می‌گه:

  سلام علیکم
  امیدوارم! امیدوارم! مردم، بزرگان و مسئولان میمه و اطراف، این بار از مشاجره های پیش آزموده، فرصت سوز و عاقبت به شر احتراز کنند و پیش از این که دیر شود این ناحیه را هم به آن طرح ملحق کنند -بلکه خود متولی و مدعی انجام طرح شوند- و ما را از زیر پرچم مسئولان اصفهانی که در حافظه تاریخیمان خیر قابل ذکری از ایشان موجود نیست و برای ما به اصطلاح آب از دستشان نمیچکد، رهایی بخشند!
  دلیجان که زمانی به لحاظ مولفه های توسعه صنعتی و شهری محل قابل ذکری نبود، تنها به سبب قرارگیری در استان مرکزی رشد کرد(نوش جانشان) ولی درمقابل، فریاد از زمانی که ناقوس جدایی میمه از کاشان نواخته شد و این ناحیه به خیال برکشیدن صیدی دندانگیر از دریای صنعتی اصفهان، عمری را به انتظار نشست. غافل از این که قاطبه مسئولان اصفهان به شدت مرکزگرا و منحصرا -اصفهانی دوست- هستند و متاسفانه گوشه چشمی به پیرامونشان ندارند و سهمی از امتیازات بیشماری که دور خود انباشته اند، برای دیگران قائل نیستند.
  در ادامه، ما تقریبا قرابت فرهنگی و تاریخی ویژه ای با اصفهانیها و شهرهای نوظهوری مثل شاهین شهر نداریم و از شهرستان شدن مشترک با شاهین شهر که ما را به حاشیه رانده هم خیری ندیدیم، ولی بالعکس با کاشانیها و اطراف آن مثل جوشقان و کامو و.. نه تنها به لحاظ سطح اقتصادی، معیشتی و جمعیتی مشابهت داریم و زیر سایه دیگران قرار نخواهیم گرفت بلکه فرصت برای بروز استعدادهای خود و برآوردن سری در سرها را نیز خواهیم داشت. به علاوه میتوانیم با ادعای معقول، موجه و قانونی بعد مسافت و صعب العبور بودن مسیر منتهی به کاشان و وجود گرانیگاه جمعیتی در این ناحیه، چشم انداز شهرستان شدن را احیا و انشاالله تحقق ببخشیم. مضافا بر آن، بواسطه قرابت فرهنگی-هویتی قابل توجهی که با کاشان و نواحی اطراف داریم -مشخصا زبان”رایجی یا راجی” که پیرامون رشته کوه های کرکس پراکنش دارد- میتوانیم به افق زیست بهتر فرهنگی در فضای جدید امیدوار باشیم و این خود میتواند ما را به مرکز ثقلی (بخوانید شهرستان) در ضلع غربی رشته کوه کرکس مبدل کند.
  خیر و منافع اقتصادی و فرهنگی-هویتی ما در پیوستن به طرح فوق الذکر است.
  میمه باید به آغوش برادران فرهنگی خود بازگردد و آینده خود را در هویت تاریخی خود جستجو کند.

  (1)
 8. فرهخآث می‌گه:

  البته خور/کآشآن/گلپآیگآن و اص فآهآن بعنوآن چهآراستآن ,نسخه ی بهتری است برآی توسعه ی منطقه.

  (-10)
ارسال نظر


7 − هفت =


آخرین خبرها