کد خبر: 80148 | زمان مخابره: ۱۴:۲۱:۰۴ - چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 161 views | |

موته،‌ معدن جدید را کلید زد

۵۰۵b8_12-10-20-73147gold27

به گزارش دنیای معدن، علیرضا طالاری با بیان این مطلب اظهار داشت: بهره برداری از معدن طلای سنجده از جمله طرح های در حال اجرای مجتمع طلای موته است که اکنون پیمانکار آن انتخاب و با آن قرار داد ٣ساله منعقد شده است. به گفته وی از ابتدای ماه دی، عملیات بهره برداری از معدن مذکور آغاز شده است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی ها، ماهانه ٨۵ هزارتن ماده معدنی با عیار حدود ۱٫۵ پی پی ام از معدن سنجده استخراج می شود. نسبت باطله برداری در این معدن نیز حدود ١٣ به یک است.

مدیر مجتمع طلای موته با اشاره به طرح مدار آبگیری و استحصال طلا از سد باطله، تصریح کرد: با برگزاری مناقصه به صورت EPC، پیمانکار آن انتخاب شده و قرار است طرح طی ۲۴ ماه اجرایی شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، علاوه بر اهداف زیست محیطی، حدود ٨۵ درصد آب مورد مصرف در کارخانه بازچرخانی شده و همچنین سالانه حدود ۴٠ کیلو گرم از سد باطله های قدیمی استحصال می شود.

افزایش ۴۹ درصدی تولید نسبت به برنامه

طالاری با اشاره به افزایش تولید ۴۹ درصدی تولید طلای موته طی ۱۰ ماهه نخست امسال نسبت به برنامه، گفت: این مجتمع از ابتدای فروردین تا پایان دی ۹۷، حدود ۳۴۶ کیلوگرم طلا تولید کرده در حالی که برنامه تولید، ۲۳۲ کیلوگرم بوده است.

وی افزود: میزان تولید طلا در این مجتمع تا پایان امسال به حدود ۴۰۰ کیلوگرم می رسد.

بنا به این گزارش، مجتمع طلای موته در ۷ کیلومتری شمال غرب روستای موته از توابع شهر میمه در استان اصفهان واقع است.ارسال نظر


یک + = 5


آخرین خبرها