کد خبر: 79744 | زمان مخابره: ۱۳:۲۰:۱۵ - یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ | ۴ نظر | دفعات مشاهده : 388 views | |

صاحبقرانی : سه اثر میراث ناملموس میمه ، ثبت ملی شد

download (2)

سه اثر میراث ناملموس میمه ثبت ملی شد

🔸شهر کهن و قدیمی میمه دارای تاریخچه ای بسیار غنی و قابل تحسین و از منظر میراثی ، نگین فرهنگ و میراث نیاکان در منطقه است .

🔸علیرضا صاحبقرانی دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهر میمه و انجمنهای مردم نهاد منطقه ی میمه با اعلام این مطلب گفت : این انجمن مفتخر است که بعنوان اولین انجمن کشور ۱۰ پرونده ی میراث ناملموس را شناسایی و آماده جهت ثبت نماید .

🔸صاحبقرانی که امروز در جلسه ی دفاعیه ی میراث ناملموس در اداره ی کل میراث فرهنگی تهران شرکت کرده بود از ثبت نهایی سه اثرِ گویش میمه ای ، طبالان و شاطران امام حسین پس از اجرای زنده ی طبالی خبر داد و گفت :

🔸با احتساب ثبت ملی شدن مراسم عزاداری امام حسین میمه که قبلا انجام شده بود تعداد آثار ناملموس ثبت شده ی میمه به ۴ اثر رسید .

🔸دبیر انجمنهای مردم نهاد منطقه ی میمه در پایان گفتگو از کمک و همدلی اهالی فرهنگ دوست و بویژه شهرداری و شورای اسلامی شهر میمه که نسبت به معرفی آثار و تمهید مقدمات ثبت ملی شدن هر یک از اثرها تلاش نموده اند تقدیر و تشکر کرد .
۴ ديدگاه مطلب براي " صاحبقرانی : سه اثر میراث ناملموس میمه ، ثبت ملی شد " ارسال شده است.

 1. محمدتقي معينيان می‌گه:

  پروپوزال دو اثر ناملموس دیگر نیز درحال تهیه شدن است تاانشالله این دو اثرناملموس ارزشمندنیز به ثبت ملی برسد هیات کفن پوشان شهر میمه وبحرطویل درتعزیه حضرت ابالفضل (ع)

  (-5)
 2. محمدتقي معينيان می‌گه:

  ثبت ملی گویش میمه یکی از اقدامات مهمی بود که باتلاشهای قابل تقدیر سرکار خانم کریمیان با پیگیری های چند ساله ایشان به نتیجه رسید ودر تاریخ شهر میمه برای همیشه بنام وی ثبت وماندگار خواهد شد

  (-8)
 3. محمدتقي معينيان می‌گه:

  ثبت ملی هیات شاطران میمه نیز نتیجه پیگیری های چند ساله سرکار خانم آغاسی وحاج عباسعلی گنجی سرشاطر این هیات بود که درتاریخ این شهر بنام آنها ثبت وبرای همیشه ماندگار خواهد بود انتظار است بخشداری وشورای شهر به نحو مطلوب ومناسبی از خدمات این بزرگواران قدردانی کند

  (-11)
ارسال نظر


− 3 = دو


آخرین خبرها