کد خبر: 79341 | زمان مخابره: ۱۴:۰۰:۱۱ - چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 136 views | |

یدالله زمانی – میلادحضرت عیسی ابن مریم مبارک باد

photo_2018-12-26_13-58-50

میلادحضرت عیسی ابن مریم مبارک باد

(تعامل ورابطه بین اسلام ومسیحیت)

سالروز ولادت پیامبر بزرگ خداوند منادی توحید وامنیت وبشارت دهنده به آمدن آخرین پیامبرخدا فرصت مناسبی برای آشنایی باتعالیم آنحضرت ورابطه بین اسلام ومسیحیت می باشد که در این گفتمان کوناه اشاره خواهیم نمود.

قرآن کریم با تعابیر زیبا و تکریم شخصیت حضرت مریم علیهاسلام  حضرت عیسی راکلمه الله و از مقربان درگاه الهی معرفی و او را از تمامی القاب ناروا پاک و منزه دانسته و باطل بودن افسانه صلیب را به خوبی تبیین می کند.

إِذْ قَالَتِ الْمَلَائِکَهُ یَا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ یُبَشِّرُکِ بِکَلِمَهٍ مِنْهُ اسْمُهُ الْمَسِیحُ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ وَجِیهًا فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَهِ وَمِنَ الْمُقَرَّبِینَ  آیه ۴۵ سوره آل عمران

حضرت عیسی بن مریم علیهما السلام با معجزات فراوان به مبارزه با خرافات و بدعتها پرداخت و امت خود را به پرستش خالق متعال و پیروی از تعالیم آسمانی و دستورات آخرین پیامبر خدا ، حضرت محمد صلی الله علیه و آله دعوت نمود.

نکته قابل توجه اینکه مدعیان پیروی از مسیح علیه السلام باید نگاهی دوباره به تعالیم حضرت عیس بیندازند؛ آنوقت خواهند فهمید که ظلم و بی عدالتی و استعمار کشورهای ضعیف و سکوت در برابر متجاوزین بر خلاف انجیل و تعالیم حضرت مسیح بوده و رفتن به کلیسا باعث پاک شدن تبهکاران نخواهد شد. البته مسلمانان نیز با مراجعه به دآیه ۱۵۷ سوره نسا خواهند فهمید که صلیب واقعیت ندارد و عیسی بن مریم را به دار نزدند بلکه او زنده است و هنگام ظهور آخرین موعود آسمانی همراه او و از یاران امام مهدی خواهد بود که بشارت حضرت عیسی علیه السلام به آمدن پیامبر خاتم و همراهی آنحضرت با آخرین حجت خداوند نشانه تعامل و ارتباط بین اسلام و مسیحیت است.

که اگر به معنای واقعی متحد شوند، شاهد صلح و امنیت پایدار خواهند بود. در پایان چند روایت از حضرت عیسی بن مریم تقدیم نموده تا ره توشه زندگی و عیدی ارزشمند به مناسبت ولادت آنحضرت باشد.

طوبى لِلْمُصْلِحینَ بَیْنَ النّاسِ، اُولئِکَ هُمُ الْمُقَرَّبونَ یَوْمَ الْقیامَهِ

خوشا بحال کسانی که بین مردم اصلاح برقرار می کنند. آنها مقربان عندالله می باشند.

با کسانی نشست و برخواست نمایید که دیدن آنها شما را به یاد خداوند و سخنانشان بر علم شما بیفزاید و اعمال آنها شما را به آخرت ترغیب نماید.

والسلام

زمانی گندمانی

امام جمعه شهرستان کیار

 
۱ ديدگاه مطلب براي " یدالله زمانی – میلادحضرت عیسی ابن مریم مبارک باد " ارسال شده است.

  1. شهروند می‌گه:

    باتشکر امید با عمل به توصیه ها ب پیامبران شاهد امنیت پایدار باشیم

    (0)
ارسال نظر


− 7 = یک


آخرین خبرها