کد خبر: 79286 | زمان مخابره: ۷:۲۹:۳۴ - یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 209 views | |

یدالله زمانی – موضوع سر مقاله : نگرش و رویکردها

photo_2018-12-23_07-28-38

بسم الله الرحمن الرحیم
موضوع سر مقاله: نگرش ورویکردها
همانطور که زندگی انسان به تبع شرایط وتغییرات آب وهوا وپیدایش حوادث طبیعی ورخدادهای سیاسی اجتماعی متغیروهمسان با محیط می گردد ذائقه انسان نیز نسبت به غذا تغییرپذیر وتمایل به تنوع خوراک وپوشاک دارد همینطور ذائقه فکری و فرهنگی انسان و جامعه نیز متغیر بوده و تحت تاثیرشرایط تغییر پیدا می کند. روایت (الناس علی دین ملوکهم) نیزموید این مطلب است که حاکمیت و نوع حکومت درشکل گیری ذوق وسلیقه و جهت گیری فکری مردم تاثیرفراوان دارد. اگر حاکمان و دست اندرکاران حکومت انسانهای متعهد و مسولیت پذیر باشند با ارائه برنامه های مفید و مطابق با فرهنگ دینی و آداب و رسوم مورد تایید عقلا مردم را به اخلاق مداری و فرهنگ سوق می دهند و اگر زمامداران نسبت به ارزشهای دینی و انسانی بی تفاوت باشند جامعه نیز روند نزولی پیدا کرده و بی تفاوت خواهد شد که در چنین شرایطی زمینه بی بند و باری و بی توجهی نسبت به اخلاق و عفت عمومی فراهم می گردد.البته بخشی از ناهنجاری ها به عوامل بالادستی برمیگردد و عوامل تاثیر گذار در پیدایش چنین شرایطی نیز در گناه عاملان آن شریک می باشند. در امور اجتماعی و سیاسی نیز ذائقه ها متغیر بوده و نتیجه آن در انتخابات بویژه سپردن امور به جناح های سیاسی آشکار می شود.تغییر رویکرد و نگرش نسبت به مسائل فرهنگی و رویدادهای تاریخی نیز متغیر و بازخوردهای متفاوتی دارد از باب نمونه برگزاری جشنواره، یادواره – همایش و امثال آن را می توان نام برد که در بعضی موارد جنبه سیاسی و در مواردی به خاطر چشم و هم چشمی و رقابتی برگزار می گردد و چه بسا حاشیه بر متن غلبه پیدا کرده و هدف اصلی تحت الشعاع مسائل جانبی قرار می گیرد.
لذا توجه به این نکته ضروری است که نظارت بر حسن اجرای امور فرهنگی و هدفمند برگزار شدن جشنواره ها می توانند از چالش هایی ماننددور شدن از هدف اصلی و سیاسی شدن آنها جلوگیری و درصد تاثیرگذاری آنها در رونق اشتغال ، شور و نشاط سالم و توسعه صنایع تولیدی و گردشگری و انسجام ملی با محوریت توحید و ارزشهای دینی و اخلاقی را فراهم آورد.
امید است عوامل و دست اندر کاران برنامه های عمومی به چشم انداز دوردست توجه داشته و برای دست یابی به اهداف والا و ماندگار تلاش نمایند.
والسلام
زمانی گندمانی
امام جمعه شهرستان کیار
۳ ديدگاه مطلب براي " یدالله زمانی – موضوع سر مقاله : نگرش و رویکردها " ارسال شده است.

 1. کاربر می‌گه:

  درود بر جناب استاد گندمانی عزیز

  (3)
 2. شهروند می‌گه:

  از اطلاع رسانی شما متشکریم .امیداست دست اندرکاران ازکارهای نمایشی خود داری ومردم با همایش سرگرم نکنند

  (0)
 3. ناشناس می‌گه:

  باسپاس مطلب مناسب با مسائل روز بود

  (0)
ارسال نظر


4 − چهار =


آخرین خبرها