کد خبر: 78970 | زمان مخابره: ۶:۰۹:۲۸ - سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 252 views | |

شهید، امانت داری کرده و نامه های مادر خود را نگه داشته بود

۱۳۹۷۰۹۰۶۱۶۲۴۳۲۴۳۰۱۶۰۰۷۶۲۴-۳۰۰x209

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، هویت شهید غلام حق‌شناس بعد از گذشت ۳۶ سال از شهادتش شناسایی شد. شهید غلام حق‌شناس، فرزند رجب متولد ۱۳۴۴ در شهرستان شاهین‌شهر اصفهان است. او در سال ۶۱ و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت ۳۶ سال در جریان عملیات تفحص اخیر در محور نهر کتیبان پیدا شده و شناسایی شد.

سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح چندی پیش با حضور در منزل شهید، خبر پیدا شدن او را به مادرش داد. سردار باقرزاده با بیان اینکه ۱۸ مهر امسال در منطقه عملیاتی رمضان پیکر مطهر شهید غلام حق شناس اهل شهر گرگاب شاهین شهر کشف شد، گفت: نکته قابل توجه این بود که این شهید عزیز امانت‌داری کرده و نامه‌های مادر خود را نگه داشته بود. همچنین کارت پلاک شهید شامل تاریخ اعزام او در ۲۲ اردیبهشت سال ۶۱، اطلاعات عضویت بسیجی وی، کارت حاوی مشخصات شهید، آدرس منزل وی در گرگاب، کارت گروه خونی از وزارت بهداری که توسط آزمایشگاه مرکزی شاهین‌شهر صادر شده نیز حاوی اطلاعات گروه خونی و شماره شناسنامه از پیکر شهید پیدا شده است.

شهید حق شناس با دستکاری شناسنامه‌اش سال تولد را از ۴۴ به ۴۲ تغییر داد تا بتواند راهی جبهه شده و در عملیات شرکت کند. او در ۱۷ سالگی به شهادت رسید.

در جریان دیدار سردار باقرزاده با مادر این شهید دوران دفاع مقدس، سردار فیلم لحظه کشف پیکر مطهر این شهید را به مادر نشان داد. فیلم کشف پیکرمطهر شهید غلام حق شناس که بعد از ۳۶ سال در محور نهرکتیبان عراق کشف و شناسایی شد، برای نخستین بار منتشر می‌شود.
۱ ديدگاه مطلب براي " شهید، امانت داری کرده و نامه های مادر خود را نگه داشته بود " ارسال شده است.

  1. Hasan می‌گه:

    بنده به برادر این شهید بزرگوار و مادر گرامیشان مرحبا می گویم چون طی این چند سالی که با برادر این شهید هم صحبت می شدم به ایشان می گفتم چرا شما به بنیاد شهید مراجعه نمی کنید تا به شما کمک مالی بشود و ایشان با ناراحتی می گفتند اصلا حرفش را نزن.مرحبا به این خانواده ی خالص و پیرو واقعی اسلام

    (0)
ارسال نظر


نُه + 2 =


آخرین خبرها