کد خبر: 78940 | زمان مخابره: ۱۷:۱۶:۴۷ - یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 284 views | |

بازدید مدیران و کارشناسان استانی از طرحهای کشاورزی بخش میمه

بازدید مدیران و کارشناسان استانی از طرحهای کشاورزی بخش میمه

IMG_7482

مهندس اسکندری مدیر ترویج جهاد کشاورزی استان ، مهندس رستمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ، مهندس سالم مدیر جهاد کشاورزی بخش میمه باتفاق معاونان و کارشناسان این حوزه ها از طرحهای کشاورزی گلخانه ی امید میمه ، گلدشت و گلستان میمه ، کارگاه زعفران جعفری ازان و طرح تجمیعی استخر قنات حاجی آباد وزوان بازدید کردند .

IMG_7484

در جریان این بازدید مهندس رستمی گلستان میمه را از طرحهای موفق کشاورزی شهرستان دانست و تاکید کرد که این طرح موفق بعنوان یک کار الگویی در زمینه ی استفاده ی درست از منابع آب و خاک و اقتصادی کردن کشاورزی سنتی مورد توجه کشاورزان قرار خواهد کرد .

IMG_7491

در همین راستا مدیرعامل شرکت گلستان نیز با استناد به آمار ، استفاده از شیوه های مختلف آبیاری نوین را باعث افزایش سطح زیر کشت و در نتیجه اقتصادی شدن کشاورزی دانست و اظهار امیدواری کرد که با طرحهای پیش بینی شده نظیر احداث کارخانه ی گلاب و عرقیات گیاهی و احداث گلخانه ، کشاورزی بتواند رسالت خود را در ایجاد تحول و توسعه در بخش میمه ایفا نماید .

IMG_7494

در پایان این بازدید مدیران و کارشناسان بازدید کننده ضمن تشکر از ایجاد گلستان کشاورزی میمه که نقش مهمی در معرفی ورودی استان اصفهان ایفا می کند ، دستورالعمل های لازم برای بهره برداری اقتصادی از کشاورزی و حفظ و نگهداری منابع حیاتی آب و خاک ،  ارائه نمودند .

IMG_7472

پاییز گلستان – امروز ۹۷/۹/۱۱
۱ ديدگاه مطلب براي " بازدید مدیران و کارشناسان استانی از طرحهای کشاورزی بخش میمه " ارسال شده است.

 1. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  اندر حکایت استیضاح وزیر خارجه
  اظهارات اخیر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه درباره پول شویی به نوعی خوراک سیاسی برای تعدادی از نمایندگان محترم مجلس بدل گشته به حدی که در صدد استیضاح و برکناری وی از مسند دستگاه دیپلماسی کشور برآمده اند.
  قانون استیضاح یکی از فاکتور های مردم سالاری دینی و اعمال رأی مردم در مدیریت کشور است. استیضاح حق قانونی نمایندگان است. نمایندگان مجلس علاوه بر تصویب قوانین حق نظارت و طلب توضیح از اعضای قوه مجریه را قانوناً و شرعا به عهده دارند. در قانون اساسی جمهوری اسلامی حد و مرزی هم برای استیضاح وزرا و مسئولین اجرایی در مجلس و شورا های اسلامی و حتی شورای عالی فرهنگی، اجتماعی وسیاسی وجود ندارد. پس استیضاح وزیر خارجه توسط تعدادی از نمایندگان مجلس در راستای وظایف ذاتی و قانونی آن‌ها ست. اما چرا استیضاح وزیر خارجه مورد اعتراض مراجع، مسئولین نظام ، مراکز دانشگاهی و تشکل های سیاسی و اجتماعی مردم نهاد و افکار عمومی قرار گرفته و استیضاح کنند گان را این‌گونه به گوشه رینگ برده است. که بناچار کمیسیون امنیت ملی مجبور شد بررسی استیضاح رادو هفته به تاخیر بیندازد.
  شاید به دلیل اینکه استیضاح براساس دعوا های سیاسی و جهت تسویه حساب‌های سیاسی برنامه‌ریزی شده است، یا شاید به دلیل اینکه شکست خوردگان انتخابات ریاست جمهوری هنوز دست از توطئه علیه دولت بر نداشته و در کمین دولت نشسته‌اند تا هر روز به بهانه‌ای در کار دولت اخلال ایجاد کنند تا دولت را نزد افکار عمومی نارکارآمد جلوه دهند، و شاید هم عده‌ای در صدد شکستن امید مردم به نظام و دولت باشند، شاید جریان استیضاح های زنجیره ای، جریانی سازمان یافته‌ای در ایجاد اختلال در وضع اقتصادی کشور و بازی در زمین دشمن باشد یا شاید عده‌ای به دنبال قدرت در آب گل آلود و سهم خواهی از دولت باشند و در توهم بازگشت به قدرت یا کسب قدرت
  شاید هم تخریب و هجمه به وزیر خارجه حاصل برخی عقده ای فرو خورده دلواپسان از برجام است که امروز سر باز کرده است و یا این هجمه ها ناشی از حسادت به ظریف و جایگاه وی است و از آن جایی که او عملکرد موفقی در مجموعه وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور داشته برخی چشم دیدن این موفقیت‌ها را ندارند، شاید آن‌هایی که این هجمه ها و حملات را راه انداخته اند واقعاً به نتایجی رسیده‌اند که در کشور پول شویی وجود ندارد و اظهارات وزیر خارجی نوعی اتهام نابخشودنی به نظام و حکومت جمهوری اسلامی است که مستحق مجازات است.
  یا شاید یکی از اهداف استیضاح کنندگان تحت الشعاع قرار دادن موضوع لایحه CFT و سایر لوایح مرتبط با FATF باشد و آن‌ها در صدد اند این لوایح را فاقد اهمیت جلوه دهند و مانع تصویب آن‌ها شوند و یا شاید نمایندگان استیضاح کننده از شجاعت وزیر خارجی در اعلام پول شویی احساس خطر کرده‌اند و در صدد هستند از وزیر خارجه زهر چشم بگیرند. تا دیگران هم جرعت نکنند در مورد پولشویی صحبتی بکنند. یا شاید استیضاح وزیر خارجی اصلاً ناشی از برنامه‌ریزی و صرف هزینه‌های هنگفت پول شویان باشد که از طرف تعدادی از نمایندگان اعلام شده است. (باید مخالفان مبارزه با پول شویی خود شان دلیل مخالفشان را اعلام کنند و به مردم بگویند چرا نمی‌خواهند لایحه تأمین مالی ترویسم رأی بیاورد و موضوع پول شویی برای عموم مردم شفاف سازی شود و مردم پول شویان را بشناسند. )
  چند کلامی با نماینده محترم استیضاح کننده
  بزرگواران: در نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی، هر کس حق دارد بدون نگرانی در مورد کلیه مسائل کشور و عمل‌کرد مسئولین، به ویژه نمایندگانی که با رأی خود آن‌ها را به عنوان نماینده برگزیده بدون هیچ نگرانی اظهار نظر کند. این‌جانب به عنوان یکی از افرادی که به شمار رأی داده‌ام چند سؤال از این عمل‌کرد شما دارم.
  ۱٫ در شرایط کنونی کشور (خروج آمریکا از برجام و آغاز تحریم های ظالمانه و کمر شکن آمریکا، آغاز بهانه تراشی های اتحادیه اروپا برای ایجاد ساز و کار مالی با ایران (سوئیفت اروپایی)، در اوج بحران سازی های رژیم صهیونیستی و اعراب مرتجع منطقه علیه ایران، در شرایط بسیار حساسی که دستگاه دیپلماسی کشور با انواع و اقسام چالش ها مواجع است، انگ زدن به وزیر خارجه و در گیر کردن وی با مسائل حاشیه‌ای، کاری انقلابی و خدا پسندانه و در راستای منابع ملی است. آیا باید در این شرایط از وزیر خارجه که سردمدار دیپلماسی خارجی کشور است حمایت جدی و همه جانبه کرد تا در برنامه‌هایش موفق گردد یا به عکس باید ویر خارجه را به صلابه کشید تا فرصت برنامه‌ریزی علیه توطئه دشمنان را از دست بدهد. تجربه حاشیه سازی شما در زمان تهیه و تصویب برجام علیه تیم مذاکره کننده و در راس آن وزیر خارجه درس عبرتی برای شما نشده است.
  هجمه های ناشیانه و یقه گیری های نابهنگام و کشمکش های نابخردانه با تیم مذاکره کننده برجام، باعث شد که حفره‌ای در برجام ایجاد شود که آمریکا به راحتی از آن خارج شود کاش با همکاری و همدلی با تیم مذاکره کننده با افزودن یک جمله به قطعنامه برجام «تعیین جرایم و توبیخ برای کشور خارج شونده از برجام» این قطعنامه ر اکه نتیجه تلاش چندین سال دستگاه دیپلماسی کشور بود کار آمد می‌کردید که این‌گونه ایران از ترامپ شارلاتان رو دست نخورد.
  ۲٫ شما که خوب می‌دانید تصویب یا عدم تصویب CFT و سایر لوایح FATF باید توسط مقامات بلند پایه و مراکز سیاسی و امنیتی نظیر شورای عالی امنیت ملی، مجمع تشخیص مصلحت حل و فصل و در نهایت به تأیید مقام معظم رهبری برسد پس یقه گیری وزیر خارجه نوعی حرکت پوپولیستی و عوام فریبانه است که در شرایط گرانی و نارضایتی از عمل‌کرد دولت، استیضاح کنندگان در صدد آن اند بر موج پوپولیستی حمله به دولت و وزیران برای خوشایندی مردم از آن‌ها سوار شوند و به مردم القاء کنند که ما برای منابع شما، دولت و وزرای آن را به صلابه می‌کشیم، خود خوب می‌دانید که استیضاح وزیر خارجه و سایر وزرا بیشتر جنبه سیاسی و پوپولیستی و عوام فریبانه است و ربطی به منافع مردم ندارد.

  ۳- نمایندگان عزیز، شما که به خوبی می‌دانید استیضاح وزیر خارجه شبیه استیضاح وزیر کار که خواست مردم و دولت هم بود نیست، استیضاح دکتر ظریف با این سطح محبوبیت در کشور و این میزان شهرت در محیط بین‌المللی مشت بر سندان کوبیدن است و هیچ حاصلی برای استیضاح‌کنندگان ندارد و خود مطمئن هستید که تدبیر اکثر نمایندگان بر عدم برگزاری استیضاح وزیر خارجه است، پس در این شرایط با استیضاح بی‌سرانجام وزیر خارجه دنبال چه اهدافی هستید؟
  ۴- بزرگواران شما که ادعا دارید وزیر خارجه نظام و دولت را به پول‌شوئی و مخالفین cft را به حمایت از پول‌شوئی متهم کرده است، به قول آقای خسرو مقصودی عضو سابق شورای شهر میمه، لطفاً اظهارات وزیر خارجه در مورد پول‌شوئی را چند بار بخوانید و پنج بار از روی آن املاء بنویسید. عزیزان وزیر خارجه در چه بخشی از اظهارات خود نظام و دولت را متهم به پول‌شوئی کرده است؟ یا در چه بخشی مخالفان الحاق ایران به cft را متهم به پول‌شوئی و حمایت از پولشویان کرده است؟
  وی به یکی از اشکالات بزرگ نظام اقتصادی و مالی در کشور که در حوزه پول‌شوئی وجود دارد اشاره کرده‌اند. حال چرا نمایندگان عزیز به‌جای پیگیری جدی برای مقابله و مبارزه و نابودی مراکز و حوزه‌های پول‌شوئی در کشور، با کسی که با شهامت و شجاعت درصدد افشاء مراکز و حوزه‌های پول‌شوئی در کشور برآمده، برخورد می‌کنید و می‌خواهید وی را به جرم افشاء اسرار پولشویان به صلابه بکشید.
  قانون‌گذاران محترم، چرا برای مقابله با پول‌شوئی سازوکار و مکانیزم عملی و اجرائی ارائه و قوانین کارساز ارائه و تصویب نمی‌کنید؟
  چرا درصدد کتمان پول‌شوئی در کشور هستید؟ آیا ورود پول‌های حاصل از ۲۰ میلیارد دلار قاچاق، پول حاصل از خرید و فروش مواد مخدر، پول‌های کثیف ربا که وارد سیستم پولی و مالی کشور می‌شود پول‌شوئی نیست؟
  همین امروز یکشنبه مورخ ۱۱آذرماه یکی از نمایندگان تهران گفتند در سال‌های بین ۸۴ تا ۹۴ حدود ۴۶ میلیارد دلار مغایرت گمرکی کالاهای وارداتی از چین و ۱۲۷ میلیارد دلار مغایرت گمرکی کالا از کشور امارات داشته‌ایم، آیا این‌ها پول‌شوئی نیست؟ آیا چاپ اسکناس بدون پشتوانه که از زمان دولت احمدی‌نژاد در کشور مرسوم شده و نقدینگی لجام‌گسیخته فعلی را به بار آورده پول‌شوئی نبوده و نیست؟ آیا اختلاس‌های میلیاردی از شبکه بانکی کشور پول‌شوئی نیست؟
  عزیزان، بزرگواران دولت را در راستای شناسایی، افشاء و نابودی پولشویان کمک کنید، اجازه ندهید تعدادی خائن با پول‌های کثیف حاصل از پول‌شوئی بیش از این اقتصاد کشور را ضعیف و سردرگم کنند، اجازه ندهید این خائنین که دستشان در جیب مردم است بیش از این جیب مردم را خالی و غارت کنند. بزرگواران دزد خانه را بگیرید. یقه صاحب‌خانه دزد زده را رها کنید!!؟
  ۵- نمایندگان بزرگوار، اگر شما نگرانید که حمایت مالی از جبهه مقاومت ممکن است به‌عنوان پول‌شوئی در راستای تأمین مالی تروریسم در لایحه cft مطرح شود، شما به خوبی مطلعید که در حال حاضر بر اساس مفاد این لایحه فقط چهار گروه (داعش، القاعده، طالبان و النصره) گروه‌های تروریستی محسوب می‌شوند. از طرفی خود آگاهید نظام حاکم جهانی با سردمداری آمریکا نشان داده که این کشور ابرقدرت، توان و قدرت تغییر هر مصوبه، مرامنامه و لایحه وقطعنامه‌های بین‌المللی را دارد و اگر روزی درصدد برآید که گروه‌های مقاومت در منطقه را در حیطه گروه‌های تروریستی قرار دهد از دست کشوری مثل ایران هیچ کاری برنمی‌آید. یا اگر روزی کمک و حمایت از جبهه مقاومت در راستای تأمین مالی تروریسم قرار گیرد، ایران تجربه و توان دور زدن هرگونه مصوبه، مرامنامه و لایحه وقطعنامه‌های بین‌المللی را دارد و بیکار نخواهد نشست و دست از حمایت جبهه مقاومت برنخواهد داشت. پس این‌همه بهانه‌تراشی جهت جلوگیری از الحاق ایران به قانون و لایحه مبارزه با پول‌شوئی برای چیست؟
  ۶- ختم کلام، بزرگواران چرا ابزار نظارتی استیضاح را که یک حق قانونی و شرعی نمایندگان است به یک اهرم سیاسی برای فشار بر رقبای خود تبدیل کرده‌اید و شأنیت و تأثیرگذاری آن را از بین می‌برید و با استیضاح‌های زنجیره‌ای خود، این ابزار مهم نظارتی را لوث و ناکارآمد می‌کنید و قدرت و کارآمدی آن را در حد یک یقه‌گیری و تسویه‌حساب‌های سیاسی و باندی کاهش می‌دهید. عزیزان چرا آبروی نمایندگی مجلس را در بازی استیضاح‌های زنجیره‌ای سیاسی، به حراج گذاشته‌اید؟
  متأسفانه اگر از علم (معنا و واژه‌ها) بخواهیم در مورد استیضاح‌های زنجیره‌ای بهره گیریم، خواهیم دید در حال حاضر واژه استیضاح وزرا عموماً با واژگان منفی مانند دلواپسی، حسود سیاسی، تمامیت‌خواه، انتقام‌گیری‌های سیاسی، کارشکنی در فعالیت‌های دولت، ایجاد بحران در جامعه، نشان دادن چهره‌ای از حکومت و دولت ضعیف و کم‌توان در داخل و خارج، حذف رقیب سیاسی، اختلاف و بحران‌های روزمره در سیاست خارجی، ایجاد موانع جدی بر سر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، ناامید کردن نسل جوان به نظام، زمینه‌سازی برای فرار مغزها و سرمایه‌ها و … مترادف قرار گرفته است.
  و اما کلامی با نماینده محترم شهرستان شاهین‌شهر و میمه جناب آقای حاجی دلیگانی
  هرچند اینجانب شما را یکی از متدین‌ترین، شجاع‌ترین، تواناترین، لایق‌ترین، انقلابی‌ترین، مخلص‌ترین و فعال‌ترین نمایندگان مجلس می‌دانم اما به‌عنوان یک رأی‌دهنده به شما، انتظار دارم با اقدامات خود در این شرایط حساس کشور، باعث آشفته کردن و بی‌اعتبار کردن چشم‌انداز سیاست خارجی کشور در مجامع بین‌المللی و مشغول کردن دستگاه دیپلماسی به مسائل حاشیه‌ای بی‌ارزش نشوید. در شرایط حاضر باید از وزیر خارجه که نفر اوّل کشورمان در عرصه دیپلماسی است حمایت کنید نه این‌که با تحت‌فشار قرار دادن و حمله به وی، در این شرایط جبهه بین‌المللی چنین شخصیتی را خدشه‌دار کنید. چهره جهانی رئیس دستگاه دیپلماسی کشور بیش از هر زمان به اعتبار و اقتدار نیاز دارد، تضعیف سردار خط مقدم مواجهه با دشمن اقدامی به دور از عقل و تدبیر و برخلاف منافع ملی است. در شرایط حساس کنونی، یکی از اصلی‌ترین راهکارهای برون‌رفت کشور از مشکلات جاری، دیپلماسی بین‌المللی است. در حال حاضر دستگاه دیپلماسی و در رأس آن وزیر خارجه بیش از هر زمانی به حمایت و مشروعیت در داخل و اعتبار در خارج نیاز دارد. آنچه کشور به آن نیاز دارد ارائه راه‌حل‌های کارشناسی، انسجام و وحدت ملی، کاستن از توقعات جناحی و گروهی و توجه کامل به منافع ملی است. از حضرتعالی انتظار است با نمایندگان عصبانی و غوغاسالار، که درصدد ناکارآمد کردن دولت هستندهمکاری وهمراهی نکنید «کریمی قدوسی نماینده مشهد و یکی ازدوست صمیمی شما: ((اجازه نمی‌دهیم دولت با خیال راحت کارش را بکند» این آقای قدوسی در ۶ ماه سال جاری ۱۸ مورد تهمت و اتهامات کذب و بی‌اساس به رئیس‌جمهور نسبت داده که در مطبوعات و شبکه‌های مجازی و غیرمجازی لیست آن‌ها موجود است.
  از حضرتعالی انتظار است که: چنین نمایندگانی که علناً اعلام می‌کنند اجازه نمی‌دهیم دولت با خیال راحت کارش را بکند، همراهی نکنید، واقعاً دولت برای کدام کشور، برای کدام مردم می‌خواهد کار بکند که نباید اجازه داد کارش را بکند؟ آیا این دولت دست‌نشانده آمریکا، اسرائیل، عربستان و سایر دشمنان قسم‌خوردۀ ملت شهیدپرور ایران است یا نه دولتی است برخواسته از میان همین ملت زجرکشیده، شجاع، متدین، شهیدپرور و باعزت و غیرت؟ چرا نباید اجازه داد دولت به ملت خدمت کند؟ این تفکرات خطرناک نباید حمایت و همراهی گردد.

  محمدتقی معینیان

  (0)
ارسال نظر


6 − = دو


آخرین خبرها