کد خبر: 78822 | زمان مخابره: ۱۳:۱۲:۴۰ - پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ | ۸ نظر | دفعات مشاهده : 359 views | |

حاجی با انتصاب استاندار جدید اصفهان موافق نیست

۱۵۴۲۸۷۷۱۸۱_حسین-حاجی-دلیگانی

حاجی با انتصاب استاندار جدید اصفهان موافق نیست

استاندار سابق اصفهان یکی از ۱۵ استانداری بود که طبق مصوبه مجلس در قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باید از سمت خود استعفا می‌داد و جزو نخستین استاندارانی بود که استعفا داد.
پس از استعفای مهرعلیزاده گمانه‌زنی برای جایگزین استاندار اصفهان شروع شد. برخی کارشناسان از معاونان استاندار به‌عنوان گزینه‌ای مناسب نام می‌بردند و عده‌ای دیگر از بانویی که قرار است به‌عنوان نخستین استاندار بانوی کشور معرفی شود؛ اما بالاخره روز گذشته تمام حواشی پیرامون استانداری اصفهان به پایان رسید و دکتر عباس رضایی ۶۲ ساله به‌عنوان استاندار اصفهان انتخاب شد. عباس رضایی در حالی سکان‌داری استانداری اصفهان را به عهده گرفت که به‌عنوان یک چهره دانشگاهی شناخته می‌شود و سابقه استانداری چهارمحال بختیاری را هرچند مدتی کوتاه در کارنامه خود دارد. او عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است و مدیر گروه ایمنی‌شناسی و دبیر برد ایمولوژی کشور و عضو هیئت ممیزه دانشگاه است. رضایی عضویت در جامعه علمی علوم آزمایشگاهی کشور و کمیته ارتقای دانشکده دندانپزشکی را نیز در کارنامه علمی خود ثبت کرده است. اینکه این چهره تا چه حد می‌تواند در ادامه راه برای اصفهان تأثیرگذار باشد و این انتخاب آیا بهترین انتصاب برای استانداری استانی همچون اصفهان بوده است یا نه سؤالی است که نمایندگان مردم شاهین شهر میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به آن پاسخ داده است. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با این انتصاب موافق نیست و آن را مناسب نمی‌داند. او گفت: با توجه به کارنامه موجود از دکتر رضایی، او کارآمدی لازم را برای سمت استانداری اصفهان دارا نیست و این در حالی است که نمره بالایی برای زمانی که به عنوان استاندار چهارمحال و بختیاری مشغول بود به دست نیاورده است. حاجی دلیگانی در ادامه افزود: سابقه مدیریتی استاندار اصفهان تنها در بخش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ختم می‌شود که این میزان از سوابق برای اداره استانی همچون اصفهان کافی نیست. عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علت اینکه دولت به این جمع‌بندی رسیده که استاندار اصفهان را با این حجم از سابقه انتخاب کرده دقیق متوجه نمی‌شوم. به نظر می‌رسد دولت تلاش کرده در این انتخاب ملاحظات جریان سیاسی و سهم خواهی‌ها را بیشتر مدنظر قرار دهد. حاجی دلیگانی اظهار کرد: به نظر می‌رسد با توجه به شرایط موجود، رکود در استان را همچنان داشته باشیم. او بابیان اینکه استاندار انتخاب‌شده برای استان اصفهان سابقه بلندمدت بیش از ۲۰ سال دارند اضافه کرد: در سال‌های پیش رو ثبات مدیریتی در سطح کلان استان و به طبع آن در بخشی از مسئولیت‌ها ازجمله استانداری و فرمانداری نداشته‌ایم. این موضوع نکته حائز اهمیتی است و جایگاه استان ویژه است. حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه اصفهان جزو استان‌های دوم یا سوم ازلحاظ اهمیت است، تأکید کرد: بایستی دولت بر اساس اهمیت استان و شایستگی‌ها تصمیم می‌گرفت که این‌گونه نبوده و نیست.




۸ ديدگاه مطلب براي " حاجی با انتصاب استاندار جدید اصفهان موافق نیست " ارسال شده است.

 1. زنده باد میمه می‌گه:

  به نظر میرسه مخالفت آقای حاجی با ایشون هم بیشتر رنگ و بوی سیاسی داشته باشه، چه اینکه گزینه مطرح شده اصلاح طلب هستند smile)

  (10)
 2. .... می‌گه:

  شما چه کاره هستی که موافق یا مخالف باشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  (4)
  • منتظر می‌گه:

   ایشون علی ایحال نماینده مردم شاهین شهر و میمه می باشند که یعنی به خاطر این انتصاب مردمی شون سرور منتصبین دولتی و شما هستن

   (-4)
   • ..... می‌گه:

    نماینده مردم شاهین شهر و میمه و منتخب مردم بودن در هیچ جای قانون کشور همچین اجازه ای را به ایشون نداده که در انتصابات دولتی دخالت بکنه
    ثانیاً همه منصوبین دولتی هم به نوعی برخاسته از رای مردم هستن
    ————
    با سلام من و شما هم می توانیم با یک انتصاب موافق یا مخالف باشیم . اعلام موافقت یا مخالفت معنای دخالت را ندارد .

    (3)
    • .... می‌گه:

     اعلام موافقت یا مخالفت من و شما با اعلام آقای حاجی اون هم به صورت رسانه ای فرق میکنه
     لطفاً خودتون را به کوچه علی چپ نزنبد *mosking*
     ———-
     با سلام یعنی نماینده ی مجلس که بموجب قانون در همه ی مسائل کشور حق اظهار نظر دارد ، حق ندارد در مورد انتصاب استاتدار اظهار نظر کند ؟

     (0)
 3. منتظر می‌گه:

  دخالت و دقت و بازخواست در انتصاب و عملکرد منصوبین دولتی از اهم وظایف یک نماینده با عنوان (( وکیل مردم )) می باشد که در بدو امر بوسیله استبداد محمد علی شاه و در ادامه راه بواسطه نان به نرخ روز خوری نمایندگان ضعیف و مستاصل و دست و دل ناپاک به ورطه فراموشی رفته به طوری که امروزه یک نماینده با وعده دو سه تا بخاری به طرح یک استیضاح رای مثبت یا منفی می دهد.
  هر چه نباشد از قدیم در هر امری به کنایه به اشخاص می گفتن مگر شما وکیل ایشونید.
  حالا مگه شما وکیل دکتر عباس رضایی هستید؟

  (0)
 4. دکتر عباس رضایی ۶۲ ساله می‌گه:

  بابا ولم کرده
  مون ابی حال این کارا نداروم
  ای خدا….

  (0)
 5. عباس آنتی ژن می‌گه:

  بسیار انتصاب اشتباهی است و بوفور سیاسی بودن در این انتخاب سطحی نگرانه یافت میشود که البته طبیعی هم هست!

  (0)
ارسال نظر


9 + = پانزده


آخرین خبرها