کد خبر: 78720 | زمان مخابره: ۲۰:۰۹:۲۸ - پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 169 views | |

توصیه هایی برای کشاورزان بخش میمه

IMG_6889

حجت‌اله علی‌عسگریان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان، در رابطه با وضعیت جوی استان اصفهان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر این است که طی امروز و فردا جو همچنان ناپایدار است و بر این اساس در اکثر نقاط استان بارش باران، در  برخی مناطق رگبار و رعد و برق، مه‌آلودگی و کاهش دید افقی، وزش باد نسبتاً شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان بارش برف پیش‌بینی می‌شود؛ شدت فعالیت این سامانه بارشی در مناطق جنوب، جنوب غرب، جنوب شرق و مرکز استان خواهد بود.

وی با بیان این که در حال حاضر آسمان بخش‌های داران و فریدون‌شهر در حال بارش برف است و تاکنون در فریدون‌شهر ۳ سانتی‌متر برف گزارش شده است، افزود: امشب در مناطق غربی استان مه‌آلودگی در سطح راه‌ها وجود دارد، همچنین در مناطق غربی و جنوبی استان بارش برف پیش‌بینی می‌شود و این سامانه بارشی در اواخر روز جمعه از مناطق شرقی استان خارج می‌شود.

کارشناس مسؤول پیش‌بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به بارش‌های روز گذشته، اعلام کرد: مقدار بارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه امروز به ترتیب بیشترین بارش از فریدون‌شهر با ۱۶٫۳، چادگان ۱۱٫۹، بویین‌میاندشت ۱۱، برزک کاشان ۹٫۵، سمیرم ۷٫۲، خوانسار ۷٫۱، دارن ۶٫۳، میمه ۵٫۹، آران و بیدگل ۵٫۵، نطنز ۴٫۳، کاشان ۴٫۲، دهق ۲٫۳، فرودگاه شهید بهشتی ۱٫۶، نجف آباد یک، ورزنه ۰٫۹، اردستان ۰٫۵، نایین ۰٫۴، کبوترآباد ۰٫۳ و اصفهان و زرین‌شهر ۰٫۲  میلی‌متر ثبت شده است.

وی با بیان این که دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت آینده ۳ تا ۵ درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد داشت، عنوان کرد: دمای هوای شهر اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده در خنک‌ترین ساعات به ۳ درجه سانتی‌گراد و در گرم‌ترین ساعات به ۱۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد؛ چوپانان با ۱۶ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و بویین‌میاندشت با ۳ درجه زیر صفر سردترین منطقه استان پیش‌بینی می‌شوند.

توصیه‌هایی برای کشاورزان

غلامرضا خاکیان امرزو در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان به تولیدکنندگان نشا پیاز در مناطق شمالی استان توصیه کرد: تمهیدات لازم برای مواجه با کاهش دما را به عمل آورند.

وی در ادامه از کشاورزان بخش میمه خواست: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی جهت استحصال آب بارندگی برای پاکسازی جوی‌های آب و هدایت آب بارندگی به سمت مزارعع و باغ‌های خود اقدام و از محلول‌پاشی درختان تا پایان بارش‌ها خودداری کنند.

دبیر هواشناسی کشاورزی استان اصفهان در پایان متذکر شد: زعفران‌کاران بخش میمه با توجه به پیش‌بینی بارش‌های پراکنده، برداشت زعفران را در ساعات اولیه صبح انجام دهید تا شاهد بارش باران و کاهش کیفیت زعفران نشوید.



ارسال نظر


پنج − = 2


آخرین خبرها