کد خبر: 78548 | زمان مخابره: ۷:۱۱:۵۷ - دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 182 views | |

حاجی در مورد رد لایحه ی CFT چه گفت ؟

download

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و میمه  با اشاره به مخالفت بخش زیادی از مجلس با تصویب دوباره این لایحه می‌گوید:

در دور قبلی برخی امیدواری‌ها نسبت به مؤثر بودن سازوکار‌های پیشنهاد شده از سوی غرب برای دور زدن تحریم‌های امریکا سبب شد تا برخی از نمایندگان با اغماض در خصوص لایحه فوق برخورد کنند.

وی افزود: متأسفانه کم‌کاری ما در خصوص تشریح ابعاد این ماجرا نتوانست ماهیت بی فایده این سازوکار را روشن کند. حاجی دلیگانی گفت: این بار در گفت و گو با نمایندگان متوجه شده‌ام که بسیاری از نمایندگان دیگر امیدی به این راه حل ندارند. جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با جوان به همین نکته اشاره می‌کند و می‌گوید: بیانیه اخیر گروه اقدام مالی در خصوص ایران و اقدامات مختلفی که ایران برای خروج از لیست سیاه باید انجام دهد به خوبی نشان می‌دهد که این طرح از ایرادات فراوانی برخوردار است. این نماینده مجلس ادامه داد: لیست ایرادات شورای نگهبان که حدود ۲۰ مورد است، نشان می‌دهد که نواقص این لایحه بسیار بیشتر از آن است که مجلس بتواند ایرادات آن را رفع کند. البته مشکلات فوق به مغایرت آن با سیاست‌های کلی نظام باز می‌گردد که قبلاً هم مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره این موضوع هشدار داده بود.ارسال نظر


4 + پنج =


آخرین خبرها