کد خبر: 78299 | زمان مخابره: ۱۳:۲۹:۲۶ - یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 295 views | |

پدر شهید : محمد طاها فرزند همه ی ایران بود

download

سعداله اقدامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر در واکنش به هلاکت طراح اصلی حادثه تروریستی اهواز گفت: هلاکت طراح اصلی حادثه تروریستی اهواز به دست با کفایت نیروهای مقاومت اتفاق افتاد و قطعاً این انتقام تا نابودی حامیان اصلی تروریست‌ها ادامه دارد.

وی افزود: هرچند حادثه تروریستی اهواز کار و برنامه‌ریزی یک نفر بوده و این شخص هلاک شد، ولی حتماً نفرات دیگری هستند که در این جریان برنامه‌ریزی و حداقل حمایت مالی کردند، این راه ادامه دارد و تروریست‌ها و حامیان آن‌ها با خیال راحت نباشند این عملیات‌ها به حدی ادامه پیدا می‌کند تا تمام افرادی که پشتوانه این گونه مسائل در ایران هستند به درک واصل شوند.

از بعد «محمدطاها» برادری‌ام با سپاه بیشتر شده است

پدر شهید اقدامی با اشاره به حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها در سوریه تصریح کرد: قبل از شهادت محمدطاها با برادران سپاه در ارتباط بودم چون یک نظامی و ارتشی هستم با برادران سپاه یکی بودیم و برادر خودم نیز یک پاسدار است، اما بعد از شهادت محمدطاها برادری و اخوت من با برادران سپاه بیشتر شد من از نیروهای مقاومت و نیروی قدس به خاطر این عملیات و انتقام تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: محمدطاها فقط فرزند یک ارتشی نبود؛ فرزند همه ایران و همه نیروهای نظامی و سپاه بود، آن‌ها انتقام فرزند خودشان را گرفتند؛ حادثه تروریستی اهواز این مورد را برای برخی که از روی ناآگاهی می‌گفتند چرا نیروهای ما در عراق و سوریه مبارزه می‌کنند خوب روشن کرد که اگر نبودند مدافعان حرم در جبهه‌های عراق و سوریه باید مردم ایران مثل مردم عراق و سوریه هر روز حوادثی مانند حادثه اهواز را مشاهده می‌کردند.

اقدامی عنوان کرد: چند اتفاق پس از ۳۱ شهریور باعث آرامش دل من و مادر محمدطاها شد؛ یکی عملیات نیروهای مقاومت و هلاک شدن طراح اصلی حادثه تروریستی، بوسه رهبر معظم انقلاب بر پیراهن عزای محمدطاها و مورد دیگر عملیات ضربت محرم بود که موشک‌های هوا فضای سپاه بر سر تروریست‌ها فرود آمد.

شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم

وی با اشاره به عملیات ضربت محرم گفت: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم و احساس شور و غرور خاصی پیدا کردم و می‌دانم برای همه مردم ایران این احساس به وجود آمده است؛ جا دارد از زحمات هوا فضای سپاه و به خصوص سردار حاجی‌زاده تشکر و قدردانی کنم، موشک‌های ذوالفقار و قیام بسیار نمایان و آشکار از فضای چند کشور و از میان همه رادارهای موجود در منطقه عبور کرد و بر سر تروریست‌ها فرود آمد.

پدر شهید ۴ ساله حادثه تروریستی اهواز یادآور شد: این عملیات که در منظر همگان بود با عمل تروریستی، مزدوران و کوردلان قابل مقایسه نیست آن بزدل‌ها به‌ اندازه‌ای حقیر بودند با لباس مبدل، جمع مردم بی‌گناه و بی‌دفاع را از پشت به رگبار بستن و محمدطاها را در آغوش مادرش به شهادت رساندند.

وی تأکید کرد: تروریست‌ها و حامیان آن‌ها به دنبال نفاق و جدایی در ایران بودند ولی تیر آن‌ها به سنگ خورد و خون محمدطاها و شهدای دیگر حادثه اهواز، ملت ایران و نیروهای نظامی را متحدتر کرد و مردم این را در تشییع محمدطاها که با چهره مظلومانه شهید شده بود نشان دادند.

اقدامی با بیان این‌که محبت و لطف مردم بعد از تشییع پسرم هر روز بیشتر شده گفت: هم‌اکنون به بنده برنامه‌ها و طرح‌های مختلفی را برای ماندگاری یاد و خاطره فرزند مظلومم محمدطاها ارائه می‌دهند؛ روز گذشته در اهواز مدرسه‌ای با نام محمدطاها افتتاح شد، امروز از خوزستان فیلم و کلیپی از محمدطاها ساخته بودند و برایم ارسال کردند؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پی این است که با اشعاری که برای محمدطاها سروده شده است کتابی تدوین و منتشر نماید.

خانواده شهدا خسته نیستند؛ مسؤولان خسته نباشند

وی خاطر نشان کرد: خطاب من به برخی مسؤولان که در بعضی از دستگاه‌های اجرایی کشور حضور دارند، آن‌ها نباید از جانب ما خانواده شهدا صحبت کنند اگر خسته شدند و اهل مسامحه و دنبال کنار آمدن با دشمن هستند و میگویند با مسامحه با دشمن مشکلات کشور حل می‌شوند به هیچ عنوان این سخن خانواده شهدا نیست، ما تا آخرین قطره خون خویش پای آرمان‌ها و رهبری ایستاده‌ایم و در برابر دشمن کوتاه نمی‌آییم.

پدر شهید اقدامی در پایان تأکید کرد: پیام من به عنوان یک ارتشی و نظامی این است؛ از وقتی این لباس را برتن کردم قسم خوردم که جان خود را برای وطن و مردم کشور فدا کنم و منتظر پیام و فرمان رهبری برای جهاد هستم، من این شوق را از ابتدا داشتم و بعد از شهادت محمدطاها این شوق دو چندان شد و امیدوارم تا پایان عمر پای آرمان‌هایم باشم.
۲ ديدگاه مطلب براي " پدر شهید : محمد طاها فرزند همه ی ایران بود " ارسال شده است.

 1. محمدتقي معينيان می‌گه:

  پیش بینی اقدامات پوپولیستی ترامپ علیه ایران)بخش اول)

  دولت ترامپ با هرترفندی بود، از (برجام )قطعنامه مصوب شورای امنیت سازمان ملل و ۵ کشور بزرگ جهان خارج شداما خود وکشورش را درجهان منزوی کرد .متحدانش رادرجهان از دست دادوموردتمسخردرمجمع سازمان ملل وشورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت . حال دنبال بهانه ای می گردد که آبرومندانه به برجام برگردد . اماراهی وبهانه ای نمی یابد .فعلا در صدد است ایران را تحریم کند شاید ایران به پای مذاکره برود وبا اندکی تغییر در متن برجام بهانه ای آبرومندانه برای برگشت به برجام بیابد.یا به بهانه نقض مفادبرجام توسط ایران دنیا را علیه ایران متحد کند

  شاید ترامپ با افکار پوپولیستی خود، بتواند در مقطع زمانی کوتاهی، در پشت نیازهای مردم عامه امریکا حرکت کند و خود را یگانه برآورده¬گر نیازهای مردم امریکا و جهان بداند و خود را منجی تامین کننده خواسته¬های لامحاله و تشکیک¬ناپذیر مردم امریکا قلمداد کند و هر روز موجی بیافریند و بر آن موج سوار شود. اما تفکرات احمقانه وی به زودی باعث اضمحلال و فروپاشی قواعد وقوانین کشور امریکا و نابودی ساختار فرسوده مدیریتی امریکا و سیطره ظالمانه این کشور غارتگر بر جهان خواهد شد.
  بنظر می رسدرجزخوانی های ترامپ و مقامات امریکا، قبل از آن که برخواسته از تهدید واقعی باشد، بیشتر تلاشی است برای بازگرداندن پرستیژ و حیثیت از دست رفته امریکا در جهان، این واقعیت را می¬توان بخوبی از سخنان مشاور امنیت ملی کاخ سفید دریافت. آنجا که می¬گوید: ایران در پشت تمام ناکامی¬های امریکا در (عراق، سوریه، افغانستان، خاورمیانه و حتی اروپاست.)
  با در نظر گرفتن جمیع جهات می¬توان گفت که شرایط کشور ایالات متحده امریکا در حال حاضر به گونه¬ای نیست که ترامپ بتواند به اقدام احمقانه¬ جنگ علیه ایران دست بزند
  رفتار ترامپ و همیاران وی علیه ایران ،فعلا با هدف:۱- ایجاد رعب بازدارنده صورت می¬گیرد تا با دور نگه داشتن ایران از پرونده¬های مهم منطقه، بتوانند سیاست منطقه¬ای خود را ترسیم و به اهداف خود بدون مزاحمت ایران دست یابند و در این رابطه حل و فصل بحران سوریه، اعمال ترتیبات جدید در عراق، وضعیت لیبی، پرونده اکراد ترکیه و سوریه، و در نهایت مهم ترین پرونده منطقه غرب آسیا (یعنی فلسطین) را براساس نگاه خود طراحی و به اجراءِ بگذراند.

  ۲- دولت ترامپ درصدد بود با سوءِ استفاده از سازوکارهای تعبیه شده در قرارداد برجام، ایران را به نقض مفادبرجام متهم سازد و از این طریق در نهایت مدل (عراق) را در مورد ایران پیاده سازد. (یعنی گزینه اتکا به ادعای نقض برجام توسط ایران و متحد کردن جهان با خود برای افزایش تحریمها علیه ایران ). دولت ترامپ در صددبود با طرح مطالبات غیرمنطقی و زیاده¬خواهانه در حوزه بازرسی از تاسیسات هسته ای ونظامی ایران، ایران را به مخالفت وادار سازد و سپس این مخالفت را به مثابه کارشکنی و نقض برجام تلقی کند تا برای اعمال مکانیسم( ماشه و تفنگ) و اقدامات خصمانه بعدی راه را علیه ایران هموار سازد.
  (همان راهی که دولت بوش پدر و پسر در مورد عراق طی کردند و به مدل عراق معروف است) در مورد عراق کالین پاول وزیر امور خارجه وقت امریکا، توانست بدون گذر از کوچکترین سازوکار راستی آزمایی، با نشان دادن چند اسلاید و طرح ادعاهای ثابت نشده در جلسه شورای امنیت سازمان ملل در مورد وجود سلاحهای اتمی و غیرمتعارف در کشور عراق، راه را برای افزایش فشار بر دولت عراق و بسیج افکار عمومی جهان علیه عراق و ایجاد ائتلاف و سپس اقدام نظامی باز کند.(کاری که درمورد ایران به عهده گروهک منافقین و نخست وزیر رزیم صهیونیستی گذاشته شده است)
  اماهوشیاری مقام معظم رهبری و شرایط فعلی امریکا به دلایل ذیل به گونه¬ای نبود که دولت ترامپ در اجرای فرضیه تفنگ و ماشه خود در مورد ایران موفق شود.
  ۱-دولت ترامپ در حال حاضر از نظر داخلی همچنان درگیر وضعیت نابسامان ناشی از درگیری رقابت¬های انتخاباتی است.
  ۲-اتحادیه اروپا به دلیل مواضع ناهماهنگ ترامپ با این اتحادیه وخروج غیر قانونی از برجام، دولت وی را تهدیدی علیه اتحادیه اروپا می¬داند. پس ترامپ نه تنها، اتحادیه اروپا را علیه ایران همراه خود ندارد که اتحادیه اروپا را در مقابل و رو در رو خود قرار داده است.
  ۳-برخی اعضای تیم ترامپ، مخالف و معترض شدید سیاستهای اوباما در امور نظامی هستند و از اینکه وی امریکا را درگیر بحران¬های پرهزینه کرده، انتقاد می¬کنند لذا اجازه نمی دهند پرونده جدید همانند دولت قبلی امریکا در منطقه خاورمیانه باز شود.
  ۴-در حال حاضر جهان شاهد نوعی هم پیمانی ویژه بین ایران ، روسیه،چین و اروپا هستند و این هم¬پیمانی عامل بازدارنده مهمی در برابر سیاست¬های غیرمسئولانه امریکا در منطقه شده است.
  ۵- مواضع مطالعه نشده و پوپولیستی ترامپ در قبال مهم¬ترین موضوعات منطقه خاورمیانه، کشورهای اسلامی و بین¬المللی باعث شده جبهه¬های متعدد و متضادی روی سیاست¬های جهانی ترامپ گشوده شود.
  ۶-خوشبختانه هیات ایرانی درگیر تهیه و تنظیم قطعنامه برجام، یک سازوکار پیچیده و چند لایه حل اختلاف و راستی آزمائی در این قطعنامه گنجانیده اند که دولت ترامپ متوجه شده در صورتی که در صدد سوءِ استفاده از این قطعنامه برآید. موظف است طی آن، پیش از مبادرت به هر اقدام خصومت¬آمیزی، ادعای خود را در معرض احراز کشورهای گروه ۱+۵ و نماینده اتحادیه اروپا قرار دهد. و هر ادعایی مبنی بر نقض برجام توسط ایران، بایدابتدا از روندهای تعریف شده و سلسله مراحل (کارگروه¬های ویژه، کمیسیون مشترک شورای وزیران کشورهای ۱+۵ و نماینده اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل و شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بررسی و اثبات شود) دولت ترامپ دریافته اگرهم بخواهد با وجود همه این موانع ساختاری و سیاسی، خودسرانه از طریق مکانیسم ماشه و تفنگ علیه ایران اقدام کند با مقاومت مدنی مجامع جهانی و کشورهای ۱+۴ و اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد.لذا به رویکرد دیگری علیه ایران دست زده است
  محمدتقی معینیان

  (0)
 2. رهگذر می‌گه:

  آفرین بر این خانواده بزرگوار و مقاوم.

  (1)
ارسال نظر


سه − 2 =


آخرین خبرها