کد خبر: 78157 | زمان مخابره: ۶:۳۹:۴۴ - شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 414 views | |

گزارش نماز جمعه میمه – ۹۷/۷/۲۰ – همراه با تصاویر

 

IMG_5473

خبرنگار نماز:محمد اسماعیلی
مجری نماز:مرتضی اسفندی
تصاویر:محمد حسین حیدری
در دومین روز از ماه صفر،نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی با شکوهی هر چه تمام تر در تکیه حضرت ابولفضل(ع) برگزار شد.

 

IMG_5413

خطیب نماز جمعه میمه در ابتدای خطبه اول مردم را به رعایت تقوای الهی و ترک محرمات دعوت و سفارش کردند.ایشان در خطبه اول به بیان شعائر الهی پرداختند.شعائر جمع شعیره به معنای علامت و نشانه است.یعنی هر نوع نشانه و علامتی که ما را به یاد خداوند بیندازد و باید به آن احترام گذاشت و بزرگ داشت و طبق فرموده قرآن کریم باید آن را عظیم شمرد مثل قرآن،نماز،مساجد این ها همه شعائر الهی است و اگر کسی شعائر الهی را بزرگ بشمارد نتیجه اش تقوای دل و تقوای قلب است و به مناسبت این که در ماه صفر،ماه حزن و اندوه اهل بیت علیهم السلام هستیم به تبیین شعائر حسینی می پردازیم.

 

IMG_5422

حضرت امام(ره) یک تعبیری داشتند که می فرمایند:همه این که ما انقلاب کردیم و این حکومت اسلامی را برپا کردیم به خاطر احیای شعائر اسلامی بود و همه ما در برابر شعائر اسلامی،شعائر دینی،شعائر الهی و خاصه شعائر حسینی مسئول و مکلّف هستیم.یکی از راه های تعظیم شعائر حسینی، زنده نگه داشتن قیام و نهضت و حرکت امام حسین است.قیامی که دامنه اش تا به امروز و تا روز قیامت کشیده خواهد شد.یکی از این شعائر،زیارت امام حسین است و با توجه به این که در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان قرار داریم.خیلی ها عازم سفر هستند و نیت دارند در همایش بزرگ پیاده روی اربعین شرکت کند و باید این کار در هر شرایطی صورت بگیرد و در هیچ حالتی نباید ترک شود.

 

IMG_5428

امام صادق علیه السلام می فرمایند:در روز قیامت مردم آروز می کنند که ای کاش ما در دنیا در زمره زیارت کنندگان کربلای معلی بودیم.رفتن به زیارت امام حسین آثار و برکات زیادی دارد.اول این که باعث وسعت رزق می شود‌.دوم این که عمر کسانی که به کربلا می روند طولانی می شود و سوم تمام بلاها و بدی ها از او دور می شود و زیارت اباعبدالله بر همه فرض و واجب است و در این فرصت می توان هدف،شیوه،روش و منش امام حسین را به تمام عالم بازگو کرد‌.

 

IMG_5431

پیاده روی. کربلا فرصت بسیار خوبی است که اولا آداب زیارت را یاد بگیریم و بدانیم که شیعه ای که در آنجا حرکت میکند مبلغ تشیع و حسین بن علی است و زیارت اربعین یکی از پنج علامتی است که امام عسگری در رابطه با نشانه های مومن است و از خداوند میخواهیم نام همه ی ما را در زمره زائران حقیقی امام حسین ثبت و ضبط بگرداند.

 

IMG_5436

حجت الاسلام طباطبایی در خطبه دوم به بیان مناسبت های مهم در هفته آینده پرداختند‌‌.اولین مناسبت،۷صفر شهادت جانسوز امام حسن مجتبی(ع) به روایتی.بعضی از علما قائل به این هستند که شهادت امام حسن در ۷ صفر اتفاق افتاده و برخی نیز بر این عقیده هستند که شهادت ایشان ۲۸ صفر است.این شخصیت با عظمت در مدینه منوره متولد شدند و نزدیک ۳۰ سال ملازم پدر بزرگوار خود،حضرت علی بودند و امامی که در اوج غربت و مظلومیت بود و نه تنها در زمان حیات خود و در بین خانه خودش مظلوم بود بلکه ما امروز هم غربت و مظلومیت امام حسن را در قبرستان بقیع می بینیم.

 

IMG_5438

دومین مناسبت،۵صفر،شهادت دوردانه اباعبدالله الحسین،رقیه خاتون است.شخصیتی که سند مظلومیت حسین بن علی علیه السلام است.دختر سه ساله ای که از لحظه ورود امام به کربلا مصائب و مشکلاتی که بزرگترها تحمل میکردند ایشان نیز تحمل می کرد و وقایع تلخ عاشورا را با چشم دید.

 

IMG_5440

مناسبت دیگر در ۷ صفر،سالروز وفات بزرگ یار ایرانی،سلمان فارسی است‌.شخصیتی که به پیامبر ایمان آورد و تا آنجایی که پیامبر،امیرالمومنین و حضرت فاطمه سلمان را محرم اسرار خود میدانستند.ولایتمداری سلمان باید برای ما الگو باشد و از ابتکارات سلمان حفر خندق در جنگ احزاب بود.

 

IMG_5442

ایشان به دیدار رهبر معظم انقلاب با بسیجیان هم اشاره ای داشتند.مقام معظم رهبری فرمودند:بن بست نمایی بزرگترین خیانت در حق ملت ایران است و کسانی که در داخل کشور تفکر مطلوب دشمن را ترویج میکنند،دارند خیانت می کنند.یکی از راه هایی مقابله با بن بست نمایی استفاده از ظرفیت هاط جوانان است.

IMG_5466 IMG_5477 IMG_5479 IMG_5481 IMG_5486

IMG_5444

آقای محمودی سالهاست که نماز گزاران روستا شهر ازان را با مینی بوس خود و بدون چشمداشت انتفاعی به نماز جمعه می آورد .
۳ ديدگاه مطلب براي " گزارش نماز جمعه میمه – ۹۷/۷/۲۰ – همراه با تصاویر " ارسال شده است.

  1. علی می‌گه:

    آقای محمودی سالهاست که نماز گزاران روستا شهر ازان را با مینی بوس خود و بدون چشمداشت انتفاعی به نماز جمعه می آورد .” اجرشون با امام حسین واقعا هم ادم درستی هستن ایشون. تو این دوره زمونه کمتر ادمی پیدا میشه اهل این جور کارا باشه

    (2)
  2. پناه بر خدا می‌گه:

    ای کاش که ستاد نماز جمعه و امام جمعه محترم از ایشون (آقای محمودی) در نماز جمعه تقدیر به عمل آوردند

    (0)
ارسال نظر


شش − 4 =


آخرین خبرها