کد خبر: 78150 | زمان مخابره: ۶:۳۹:۳۵ - پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 217 views | |

نماز جمعه ی فردا (۹۷/۷/۲۰ ) در تکیه ی حضرت ابوالفضل ع میمه

IMG_5178

نماز جمعه ی میمه فردا (۹۷/۷/۲۰ ) با حضور نمازگزاران شهرها و روستاهای بخش میمه در تکیه ی حضرت ابوالفضل ع

به امامت حجت اسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی

برگزار می گردد 

اهمیت و جایگاه نماز جمعه از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی
🔸نماز جمعه ترکیبی از بیان حقایق معنوی و اسلامی، حضور غیر دستوری مردم در این صحنه و مرتبط با حکومت اسلامی است.
🔸برخلاف تصور برخی افراد، حکومت فقط وظیفه تأمین رفاه و آزادی و استقلال سیاسی مردم را ندارد بلکه حکومت در قبال دین و اعتقادات مردم نیز وظیفه دارد.
🔸این شبکه ی مهم، در عین حالی که مردمی، اسلامی، حکومتی و سیاسی است اما داخل در جناح بندیهای گوناگون مردم و جناح های سیاسی نیست.
🔸نماز جمعه نسبت به اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی نیز وظیفه دارد و نماز جمعه باید به ارزشهای اسلامی پایبندیِ مبتنی بر مبانی فکری و عقلی داشته باشد.
🔸سعی شود خطبه های نماز جمعه، دربر دارنده نیازها و پاسخ دهنده سؤالات و گره های ذهنی مخاطبان بویژه نسل جوان در زمینه های اعتقادی، عملی و سیاسی باشد.
🔸یکی از مسائلی که باید در خطبه های نماز جمعه مورد توجه جدی قرار گیرد، موضوع سبک زندگی و بحث های کاملاً مستند و زنده در این خصوص است
۵ ديدگاه مطلب براي " نماز جمعه ی فردا (۹۷/۷/۲۰ ) در تکیه ی حضرت ابوالفضل ع میمه " ارسال شده است.

 1. پناه بر خدا می‌گه:

  ۱۹ مهر ماه سالروز بیانات رهبری در مورد کانون های فرهنگی هنری مساجد:

  ”  بسم الله الرحمن الرحیم “

  «إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَهَ وَآتَى الزَّکَاهَ وَلَمْ یَخْشَ إِلاَّ اللّهَ فَعَسَى أُوْلَـئِکَ أَن یَکُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِینَ» (سوره توبه – آیه ۱۸)
  «مساجد خدا را تنها کسانی آباد می کنند که به خدا و روز قیامت ایمان دارند و نماز برپا می کنند و زکات می دهند و جز از خدا نترسیده اند. امید است آنان از هدایت یافتگان باشند».

  مقام معظم رهبری «مدظله العالی» :

  من سفارش می کنم که کانونهای فرهنگی – هنری مساجد را فراموش نکنید؛ البته با همکاری بسیج… این کانون های فرهنگی  هنری مساجد را مؤثر کنید، برایش کار کنید. بنشینید فکر کنید، مطالعه کنید و سخنی که متناسب با نیاز آن جوانی است که آن جا حضور پیدا می کند، فراهم کنید. … خودتان را مجهز کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال کنید، بعد به این کانون های فرهنگی – هنری بروید و پذیرای جوان ها باشید. با روی خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا

  (0)
  • از طرف هیئت امنای مسجد جامع میمه می‌گه:

   هیئت امنای مسجد جامع میمه اماده است تا با هماهنگی با امام جمعه محترم ازجوانان داوطلب در امور فرهنگی استفاده گردد ولی امکان اینکه امور مسجد در اختیار هیئتی خاص با مشی متفاوت قرار گیرد وجود ندارد زیرا مسجد جامع باید جامع بماندوهمه افراد در همه سنین را در بر گیرد

   (0)
ارسال نظر


+ 8 = نُه


آخرین خبرها