کد خبر: 77892 | زمان مخابره: ۱۲:۵۴:۰۵ - چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶ نظر | دفعات مشاهده : 520 views | |

محمد تقی معینیان – محمد طاها پسر همه ی ایران است

photo_2018-09-26_12-52-13

لبیک یا حسین
فاجعه تروریستی اهواز از آن دست حوادثی است که داغ بزرگی را بر دل مردم ایران و آزادیخواهان جهان گذاشت و داغ (محمد طاها اقدامی) غمبار ترین واقعه این حادثه ناگوار بود . شهادت این کودک چهارساله ، نمادی شد از مظلومیت شیعیان علی(ع) در ایام عاشورای حسینی که قلب میلیونها انسان با شرف و آزادی خواه جهان را به درد آورد و در غم شهادت مظلومانه این کودک معصوم اشک ریختند .
خون محمد طاها، خونی است که از بعثت پیامبران جوشیده است خونی که از زمان بعثت انبیاء دو صف حق و باطل را از هم جدا ساخته و باعث شهادت یاران ثارالله شده تا ظلم و ستم را رسوا و ریشه کن کند .
محمد فرشته بی پناه ، که در عاشورای حسینی ، سینه اش هدف گلوله تفنگ صیادی خون آشام و سنگدل قرار گرفت . شهادتش ، شهادت حضرت علی اصغر (ع) و دیگر حماسه آفرینان بنی هاشم در صحرای کربلا و روز عاشورا را در اذهان تداعی می کند و بهترین سرمشق برای آینده سازان میهن اسلامی مان است ، محمد از شایستگانی است که جاودانند . محمد با نثار خون خود بر طراوت و سرخی خون شهدای از( بدر و حنین تا صحرا نینوا و کربلای خوزستان) افزود .
محمد جان : تو با شهادت خود به معراج رفتی تا سدره المنتهی  شوی و با خون پاکت چهره ظالمانه و ستمگر حکام جنایتکار سفیانی و حامیان تروریسم خونخوار آنها را رسوا کنی ،
محمد جان : تصویر چهره زیبا و معصومانه تو ، چون خورشیدی نورانی سرتاسر جهان را در نور دیده و کاخ ظلم و ستم جلادان و قاتلین تو را به لرزه در آورده و انزجار مردم جهان را علیه قاتلین تو برانگیخته است .
محمد جان : تو قرار بود عشق واحسان را بما بیاموزی ، اما چه زیبا مشق شهادت را به آموختی
محمد جان : عکس تو ، بعنوان سمبل و نماد مظلومیت مردم ایران ، در سراسر جهان بین آزاد مردان و آزاد زنان دست به دست می شود و در سراسر جهان کودکان هم سن و سال تو را در عزا و ماتم فرو برده و بر مظلومیت تو اشک و ماتم بر چهره دارند .
محمد جان : قرار بود تو روز اول مهر به کلاس مهد کودک بروی ، اما به کلاسی رفتی تربیتی در بزرگ ترین حماسه انسانی ، حماسه ای فرا تاریخی و فرا جغرافیایی برای دمیدن روح حقیقت انسانی ، در برابر خونخوارگی و دنائت حیوانی ،تو کلاسی را آراستی به سپاهیان خون و شهادت برای رویاروئی با سپاهیان جهل و رذالت ،نور در برابر ظلمت ،معرفت در برابر جهالت ،عزت در برابر ذلت ، فضیلت در برابر دناعت ،حریت در برابررقیت ، هدایت در برابر ضلالت و سعادت در برابر شقاوت
محمد جان : پرچمی را بر افراشتی که فرا راه همه آزادیخواهان و عزت جویان ایران و جهان تا قیام ، قیامت خواهد شد
بسی خون کرده اند اهل ملالت
ولی این خون نخسبد تا قیامت
هر آن خونی که بر روی زمانه است
برفت از چشم و این خون جاودانه است .
سرگرد سعدالله اقدامی : محمد شما فرزند ایران است . مطمئن باش که خون علی اصغر تو در تداوم خون علی اصغر حسین است و تا قیام ، قیامت خواهد جوشید تا چهره حرمله صفتان را افشا و رسوا کند و حیات ننگین شان را در هم پیچد .
بلی علی اصغر تو با تیر حرمله صفتان زمان سینه اش دریده شد تا با علی اصغر حسین محشور شود (چه جایگاه عظیم و بلند مرتبه ای )
وقتی قدمهای استوار و قهرمانانه ات را دیدیم که چون سید الشهدا بر سر پیکر غرق در خون فرزندت فرا رسیدی و جسم خون آلود و سینه دریده اش را نگریستی و بر تابوت فرزندت مویه کنان تکیه زدی ، خون از چشمانمان جاری شد و این صحنه را نصب العین داشته و از آن درس صفا و وفا و درس فتوت و وفاداری و عشق به ثارالله آموختیم .
لبیک یا حسین : مادر محمد طاها « فرزندم شب قبل از حادثه گفتن لبیک یا حسین را یاد گرفته بود و فردای آن روز شهید شد »
چه زیبا و سریع سالار شهیدان به ندای لبیک محمد طاها پاسخ داد و روح بلند این کودک عاشق و دوستدار خود را به سوی خویش کشید تا در زمره یارانش در بهشت برین قرار گیرد و جسم پاک و مطهراش در آغوش فرزند صالحه اش (لبیک یا حسین)
و اما پیام محمد طاها : هر کشوروملتی با آرمان ها واسطوره ها ونمادهای خود زندگی می کند ما باید چراغی را که محمد طاها در مظلومانه ترین حالت با شهادت خود روشن کرده ، پرنور نگه داریم .
زنده نگه داشتن یاد محمد طاها،ازاصالت های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید در تاریخ جهاد و شهادت این کشور به ثبت برسد . باید روز اول مهر بعنوان نمادی از مظلومیت ملت شهید پرور ایران در مقابل تروریسم در ایران و جهان به ثبت برسد تا در یادها باقی بماند هر چند که نام محمد طاهادر قلبها ماندگار شده است «محمد طاها اقدامی نامی باشکوه » یادت گرامی باد . محمد تقی معینیان
۱۶ ديدگاه مطلب براي " محمد تقی معینیان – محمد طاها پسر همه ی ایران است " ارسال شده است.

 1. کلاس مهد کودک می‌گه:

  قرار بود تو روز اول مهر به کلاس مهد کودک بروی ، اما به کلاسی رفتی تربیتی در بزرگ ترین حماسه انسانی ، حماسه ای فرا تاریخی و فرا جغرافیایی برای دمیدن روح حقیقت انسانی ، در برابر خونخوارگی و دناعت حیوانی ،تو کلاسی را آراستی به سپاهیان خون و شهادت برای رویاروئی با سپاهیان جهل و رذالت ،نور در برابر ظلمت ،معرفت در برابر جهالت ،عزت در برابر ذلت ، فضیلت در برابر دناعت ،حریت در برابررحیت ، هدایت در برابر ضلالت و سعادت در برابر شقاوت
  *mda* *mda* *mda* *mda*

  (1)
 2. حریت در برابررحیت می‌گه:

  رحیت یعنی چه ؟ توی هیچ فرهنگ لغتی نبود !
  ———
  با سلام رقیت یعنی بندگی

  (0)
 3. فردا فلات مرکزی ایران در غم طاهای ازانی خواهد گریست می‌گه:

  توسط محمد علی بخشنده · منتشر شده ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ · بروزرسانی شده ۱۳۹۷/۰۷/۰۴

  صبح وزوان – محمد علی بخشنده :خونهای پاک زیادی از دیار فلات مرکزی ایران زمین وزمان خوزستان را در دهه شصت گلگون کرد و بارقه های امید را در این استان زر خیز ایران عزیز برافراشت تا آسایش و امنیت یکی از نتایج این همه جانفشانی برای مردم ایران باشد.
  بعد از سالها ایثارگری و جانفشانی و در روزی که همه شیعیان جهان در غم شهادت امام و پیشوای خود دل به آسمان بسته بودند و در جای جای ایران اسلامی بر سر و سینه می زدند خبر رسید که طاها ازانی به همراه خیل عظیمی از عاشقان حسین ناجوانمردانه در گرمای خوزستان توسط عده ای کوردل به رگبار بسته شدند، به چه جرمی…………………؟؟؟این تروریستها از پایتخت های کودک کش خط می گیرند.
  فردا به همین مناسبت مردم خونگرم فلات مرکزی ایران پذیرای پیکرکودک پرپر شده ای می باشد که تنها جرمش دیدن رژه پدری بود که دوستش می داشت و به او افتخار می کرد.ولی نمی دانست که این آخرین دیدار با رژه و پدری است که او را فرسنگها دورتر به اینجا کشانیده تا خلق حماسه ای دیگر کند.
  مردم قدردان فلات مرکزی ایران فردا یکپارچه فریاد خواهند زد که طاهای ازانی به منزل خود خوش آمدی و در کنار بارگاه سید صالحه خاتون در غم از دست دادن طاهای ازانی خواهند گریست.

  در مسلخ عشق جز نکو را نکشند

  روبه صفتان زشت خو را نکشند

  (0)
 4. میرزا اتابک اعظم همسر صنمبر می‌گه:

  حضرت استاد معینیان السلام علیک. نوشته های فاخر شما را در صبح وزوان هم می خوانیم . صبح دولتتان حریت بخش و به دور از رقیت . عزت برقرار

  (1)
 5. محمد می‌گه:

  آقای دادبی داد صحیح کلمه حریت دربرابر رقیت است که در تاژ اشتباه شده بود واصلاح گردید

  (-1)
 6. احمد می‌گه:

  فلات مرکزی ایران شامل استانهای اصفهان ،سمنان،کرمان ویزد است در مراسم شهید محمد طاها فقط مردم میمه ،وزوان ،ونداده ،ازان وزیادآباد شرکت داشتند نام کدامیک از آنها فلات مرکزی ایران است

  (5)
 7. محمدتقی معینیان می‌گه:

  با سلام وعرض ارادت خدمت همشهری بزرگوار که مطالب حقیر رامطالعه واغلات آنرا اعلام نمودند حقیر شب مطلب را نوشتم صبح آنرا دادم به یکی از همکاران برای تایپ وارسال برای آقای شیبانی .بعداز درج مطلب درسایت وزین صبح میمه دیدم سه کلمه اشتباهی تاپ شده .کلمه سدره المنتهی.رقیت .وقهرمانانه .موضوع راخدمت آقای شیبانی تلفنی عرض کردم تا سه کلمه اصلاح شود که آقای شیبانی بزرگواری نمودند وآنها رااصلاح کردند باعث شرمندگی شد حقیر را بابت این عفلت ببخشید

  (5)
ارسال نظر


− یک = 8


آخرین خبرها