کد خبر: 77889 | زمان مخابره: ۷:۲۴:۴۶ - چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 319 views | |

کوچکترین شهید حادثه تروریستی اهواز روز پنجشنبه در بخش میمه تشییع می شود

۱۵۲۹۵۸۳-۲۱۰x120

رئیس اداره بنیاد شهید و ایثارگران شاهین شهر و میمه:

کوچکترین شهید حادثه تروریستی اهواز روز پنجشنبه در بخش میمه تشییع و تدفین می شود

پیکر پاک و معصوم «محمد‌ طاها اقدامی» کوچکترین شهید حادثه بی‌رحمانه تروریستی اهواز در روستای ازان تشییع و در جوار حرم امامزاده سیده صالحه خاون(س) به خاک سپرده می شود.

به گزارش شاهین پرس؛ مظلوم کشی و کودک کشی رسم دیرینه اهریمن زبون و ناتوان و هزار چهره است خواه این کودک مظلوم فلسطینی باشد یا یمنی، سوری باشد یا عراقی آفریقایی باشد یا آسیایی، این بار اما دست جنایتکاران و خونخواران جهان از آستین گروهک الاحوازی بیرون آمد و بار دیگر دست های پلید مزدوران و جیره خوارانشان با همکاری حامیان کودکش منطقه، به خون پاک ملت ایران آغشته شد و در جنایتی بزدلانه در سالروز حمله وحشیانه صدام بعثی، تعدادی از جوانان برومند و محمدطاهای چهار ساله را به شهادت رساند و تعداد زیادی دیگر را مجروح کرد.

عباس طاهریان، از برگزاری مراسم استقبال، تشییع و تدفین شهید خردسال حادثه تروریستی روز ۳۱ شهریور اهواز، در شهرستان شاهین شهر و میمه خبر داد و ضمن ابراز همدردی با خانواده های شهدای این حادثه، اظهار کرد: حمله تروریستی، عوامل و مزدوران استکبار جهانی به مراسم رژه نیروهای مسلح و شهروندان بی دفاع در شهر اهواز نشان دهنده خشم و عصبانیت آنان در برابر اراده و وحدت ملت ایران است.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شاهین شهر و میمه، افزود: ستاد هماهنگی استقبال، تشییع و تدفین پیکر شهید محمدطاها اقدامی در شهرستان تشکیل شد و بر اساس هماهنگی های انجام شده پیکر این شهید مظلوم روز پنج شنبه در شهرهای اصفهان، میمه و وزوان تشییع و سپس در گلزار شهدای امامزاده سیده صالحه خاتون(س) روستای ازان تدفین و به خاک سپرده خواهد شد.

وی در تشریح این مراسم ابراز کرد: پیکر شهید محمدطاها اقدامی ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه در مرکز فرهنگی و توانبخشی شهید مطهری اصفهان با حضور جانبازان و ایثارگران ۷۰ درصد تشییع و وداع خواهد شد و سپس به شهرستان شاهین شهر و میمه منتقل می شود.

طاهریان، افزود: پیکز کوچکترین شهید حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز راس ساعت ۳ بعدازظهر بر دوش مردم شهید پرور شهر وزوان و ساعت ۴ بعدازظهر نیز بردوش مردم قدرشناس شهر میمه تشییع و سپس حدود ساعت ۴/۴۵ در گلستان شهدای امامزاده سیده صالحه خاتون(س) روستای ازان تدفین می شود.

وی ضمن دعوت از شهروندان انقلابی شهرستان برای شرکت در مراسم تشییع و ندفین خردسالترین شهید حادثه تروریستی اهواز، گفت: مراسم گرامیداشت شهید محمدطاها اقدامی متعاقبا اعلام می شود.

محمد طاها اقدامی تنها فرزند سرگرد سعداله اقدامی از پرسنل خدوم ارتش جمهوری اسلامی ایران چهارم آبان سال ۹۲ در روستای ازان متولد شده بود که پس از مدتی به علت ماموریت پدر به همراه خانواده در شهر اهواز ساکن می شود محمد طاها که هنوز چهار سالش تمام نشده بود و به گفته مادرش به تازگی لبیک یا حسین را آموخته بود روز ۳۱ شهریور سال جاری در حالی که پیراهن عزای سالار شهیدان را بر تن داشت به همراه مادر خود به تماشای رژه پدرش رفته بود که توسط تروریست های الاحوازی به شهادت رسید.
۱ ديدگاه مطلب براي " کوچکترین شهید حادثه تروریستی اهواز روز پنجشنبه در بخش میمه تشییع می شود " ارسال شده است.

 1. محمدتقي معينيان می‌گه:

  لبیک یا حسین
  فاجعه تروریستی اهواز از آن دست حوادثی است که داغ بزرگی را بر دل مردم ایران و آزادیخواهان جهان گذاشت و داغ (محمد طاها اقدامی) غمبار ترین واقعه این حادثه ناگوار بود . شهادت این کودک چهارساله ، نمادی شد از مظلومیت شیعیان علی(ع) در ایام عاشورای حسینی که قلب میلیونها انسان با شرف و آزادی خواه جهان را به درد آورد و در غم شهادت مظلومانه این کودک معصوم اشک ریختند .
  خون محمد طاها، خونی است که از بعثت پیامبران جوشیده است خونی که از زمان بعثت انبیاء دو صف حق و باطل را از هم جدا ساخته و باعث شهادت یاران ثارالله شده تا ظلم و ستم را رسوا و ریشه کن کند .
  محمد فرشته بی پناه ، که در عاشورای حسینی ، سینه اش هدف گلوله تفنگ صیادی خون آشام و سنگدل قرار گرفت . شهادتش ، شهادت حضرت علی اصغر (ع) و دیگر حماسه آفرینان بنی هاشم در صحرای کربلا و روز عاشورا را در اذهان تداعی می کند و بهترین سرمشق برای آینده سازان میهن اسلامی مان است ، محمد از شایستگانی است که جاودانند . محمد با نثار خون خود بر طراوت و سرخی خون شهدای از( بدر و حنین تا صحرا نینو و کربلای خوزستان) افزود .
  محمد جان : تو با شهادت خود به معراج رفتی تا سد راه المستمی شوی و با خون پاکت چهره ظالمانه و ستمگر حکام جنایتکار سفیانی و حامیان ترورسیم خونخوار آنها را رسوا کنی ،
  محمد جان : تصویر چهره زیبا و معصومانه تو ، چون خورشیدی نورانی سرتاسر جهان را در نور دیده و کاخ ظلم و ستم جلادان و قاتلین تو را به لرزه در آورده و انزجار مردم جهان را علیه قاتلین تو برانگیخته است .
  محمد جان : تو قرار بود عشق واحسان را بما بیاموزی ، اما چه زیبا مشق شهادت را به آموختی
  محمد جان : عکس تو ، بعنوان سمبل و نماد مظلومیت مردم ایران ، در سراسر جهان بین آزاد مردان و آزاد زنان دست به دست می شود و در سراسر جهان کودکان هم سن و سال تو را در عزا و ماتم فرو برده و بر مظلومیت تو اشک و ماتم بر چهره دارند .
  محمد جان : قرار بود تو روز اول مهر به کلاس مهد کودک بروی ، اما به کلاسی رفتی تربیتی در بزرگ ترین حماسه انسانی ، حماسه ای فرا تاریخی و فرا جغرافیایی برای دمیدن روح حقیقت انسانی ، در برابر خونخوارگی و دناعت حیوانی ،تو کلاسی را آراستی به سپاهیان خون و شهادت برای رویاروئی با سپاهیان جهل و رذالت ،نور در برابر ظلمت ،معرفت در برابر جهالت ،عزت در برابر ذلت ، فضیلت در برابر دناعت ،حریت در برابررحیت ، هدایت در برابر ضلالت و سعادت در برابر شقاوت
  محمد جان : پرچمی را بر افراشتی که فرا راه همه آزادیخواهان و عزت جویان ایران و جهان تا قیام ، قیامت خواهد شد
  بسی خون کرده اند اهل ملالت
  ولی این خون نخسبد تا قیامت
  هر آن خونی که بر روی زمانه است
  برفت از چشم و این خون جاودانه است .
  سرگرد سعدالله اقدامی : محمد شما فرزند ایران است . مطمئن باش که خون علی اصغر تو در تداوم خون علی اصغر حسین است و تا قیام ، قیامت خواهد جوشید تا چهره حرمله صفتان را افشا و رسوا کند و حیات ننگین شان را در هم پیچد .
  بلی علی اصغر تو با تیر حرمله صفتان زمان سینه اش دریده شد تا با علی اصغر حسین محشور شود (چه جایگاه عظیم و بلند مرتبه ای )
  وقتی قدمهای استوار و قهرمانه ات را دیدیم که چون سید الشهدا بر سر پیکر غرق در خون فرزندت فرا رسیدی و جسم خون آلود و سینه دریده اش را نگریستی و بر تابوت فرزندت مویه کنان تکیه زدی ، خون از چشمانمان جاری شد و این صحنه را نصب العین داشته و از آن درس صفا و وفا و درس فتوت و وفاداری و عشق به ثارالله آموختیم .
  لبیک یا حسین : مادر محمد طاها « فرزندم شب قبل از حادثه گفتن لبیک یا حسین را یاد گرفته بود و فردای آن روز شهید شد »
  چه زیبا و سریع سالار شهیدان به ندای لبیک محمد طاها پاسخ داد و روح بلند این کودک عاشق و دوستدار خود را به سوی خویش کشید تا در زمره یارانش در بهشت برین قرار گیرد و جسم پاک و مطهراش در آغوش فرزند صالحه اش (لبیک یا حسین)
  و اما پیام محمد طاها : هر کشوروملتی با آرمان ها واسطوره ها ونمادهای خود زندگی می کند ما باید چراغی را که محمد طاها در مظلومانه ترین حالت با شهادت خود روشن کرده ، پرنور نگه داریم .
  زنده نگه داشتن یاد محمد طاها،ازاصالت های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید در تاریخ جهاد و شهادت این کشور به ثبت برسد . باید روز اول مهر بعنوان نمادی از مظلومیت ملت شهید پرور ایران در مقابل ترورسیم در ایران و جهان به ثبت برسد تا در یادها باقی بماند هر چند که نام محمد طاهادر قلبها ماندگار شده است «محمد طاها اقدامی نامی باشکوه » یادت گرامی باد . محمد تقی معینیان

  (0)
ارسال نظر


دو + = 3


آخرین خبرها