کد خبر: 77824 | زمان مخابره: ۶:۵۱:۴۴ - یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 180 views | |

مقاله ی حجت الاسلام والمسلمین زمانی بمناسبت دفاع مقدس

download

بسم الله الرحمن الرحیم
هفته دفاع مقدس
إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُم بُنیانٌ مَرصوصٌ
به یقین خداوند دوست دارد کسانی را که در راه او پیکار می کنند، که گویی بنایی پولادین اند.
جنگ و خصومت و دشمنی از دیدگاه عقل و منطق و ادیان الهی محکوم و مذمت شده و عامل یا عوامل آن مورد سرزنش قرار گرفته و هر کس آتش فتنه ای را روشن کند مستحق لعن و نفرین می‌باشد اما دفاع از سرزمین و مرزهای جغرافیایی و فرهنگ و عقاید امر پسندیده ای است که خداوند متعال نام مقدس جهاد را بر آن نهاده و کسی که دراین راه کشته شود را شهید می نامند.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند :هر کسی که برای دفاع از مالش کشته شود شهید است و حضرت علی علیه السلام جهاد در راه خداوند را دری از درهای بهشت و خاص اولیاالله می دانند.
بنابراین دفاع از آرمانها و عقیده و میهن یک وظیفه انسانی و تکلیف شرعی می باشد که فرار از آن گناه نابخشودنی است.
تیغ در دست گرفتن هنر مردان است
خاک میدان بلا تاج سر مردان است
چه کند مرد اگر پای در آتش ننهد
که حراست ز وطن در گهر مردان است
دوران دفاع مقدس مقطع خاص و سرنوشت انقلاب اسلامی و میدان امتحان
چه انسانهای با فضیلتی که مردانه ایستادند و در اوج سختی دشمن را به ستوه در آوردند و چه آزادمردانی که به ظاهر اسیر شدند اما در مقابل دشمن تا دندان مسلح خم به ابرو نیاوردند و چه پدران و مادرانی که عزیزان خود را برای رفتن به میدان رزم بدرقه و با صبر و استقامت اسطوره تاریخ شدند.
و در مقابل چه افراد پست و بی مقداری که نقش ستون پنجم را بازی کردند و همدست صدام شدند و هم اکنون نیز آب به آسیاب دشمن می ریزند تا شاید از این راه لقمه نانی بدست آورند و چند صباحی بیشتر به حیات خود ادامه دهند .
و البته که مررور زمان همه چیز را روشن و خادم و خائن را مشخص می نماید.
همانگونه که ملت مقاوم و شهیدان و جانبازان سندهای افتخار و به تعبیر حضرت امام چشم و چراغ ملت شدند و منافقین و مصلحت اندیشان شرمسار گردیدند.
امام امت فرمودند: ما در جنگ ابهت دو ابر قدرت غرب و شرق را شکستیم و مقام معظم رهبری ضمن تاکید بر حفظ روحیه دوران دفاع مقدس فرمودند: مجموعه ایثارها کشور ما را به اینجا رسانده است. حدیث آفتاب ص ۲۲۶
فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجرا عظیما
سی و یکم شهریور یادآور تهاجم مزدوران صدام به مرزهای غرب و جنوب ایران و آغاز شکل گیری جنایت تاریخی علیه ملت مظلوم و بی دفاع ایران است که با هدف سقوط انقلاب اسلامی و اشغال استان خوزستان شروع و با همکاری کشورهای غربی و عربی و سکوت مجامع بین الملل همراه وسودای سردار قادسیه شدن صدام را سر می دادند. البته این سناریوی ظالمانه با یک مانع بزرگ یعنی مقاومت ملت و جوانان مومن و شجاع ایران مواجه و اجازه ندادندخوابهای آنها تعبیر و به آرزوی شوم خود برسند.علی رغم ناجوانمردی دشمن و استفاده از سلاحهای شیمیایی و حمایت منافقین کوردل و اکثر کشورهای دنیا از صدام خون پاک شهدا و مجاهدت و ایثار رزمندگان دشمن تا دندان مسلح را خوار و ذلیل و مجبور به عقب نشینی نمود.
اینک ما هستیم و دنیایی از خاطره و درد و رنجهایی که مردم ما بویژه جانبازان و خانواده معظم شهدا کشیدند تا یک وجب از خاک پاک میهن بدست دشمن نیفتد؛ بنابراین راهی که در پیش داریم و وظایفی که بر عهده ی ماست بس سنگین و طاقت فرسا و نیازمند هوشمندی و امانتداری می باشد.
زیرا دشمنی که از تصرف خاک و زمین و هجمه ی سخت نا امید شده، با ترویج فساد برای تباهی دین و تحریف هویت و فرهنگ ما واستحاله انقلاب اسلامی تلاش می کند.
حضرت علی علیه السلام می فرمایند: بر حذر باش از دشمن بعد از صلح چه بسا ممکن است شما را غافلگیر کند.
پس بیاییم امانتدار خون شهدا و پاسبان جوانمردی رزمندگان باشیم و امروز نیز با صبر و مقاومت هویت ملی و دین خود را حفظ نماییم.
والسلام
زمانی گندمانی
امام جمعه شهرستان کیار
۲ ديدگاه مطلب براي " مقاله ی حجت الاسلام والمسلمین زمانی بمناسبت دفاع مقدس " ارسال شده است.

 1. بر حذر باش از دشمن می‌گه:

  سلام بر جناب گندمانی
  دشمن خارجی را همه ی کشورها دارند و آن را مدیریت می کنند با کیاست.
  مهم دشمنان داخلی هستند . همین آقایان و خانم های پشت میز نشین که با بی تدبیری و بی مسئولیتی بلایی را سر این مملکت آورده اند که صدام نتوانست سرش بیاورد !
  پاینده باشید.

  (2)
 2. میمه می‌گه:

  باتشکر از انتشار مطلب پیرامون سالهای دفاع بخصوص آنجایی که به نقش ستون پنجم وافراد ومسولین بی تدبیر وهمسوبا دشمن اشاره شده. ممنون

  (0)
ارسال نظر


− چهار = 5


آخرین خبرها