کد خبر: 77801 | زمان مخابره: ۶:۲۰:۰۲ - شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 171 views | |

شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ / Saturday, 22 September, 2018

امیرعبداللهیان: عربستان در حمله به سفارتش در تهران نقش داشت

امیر عبداللهیان: در ماجرای سفارت عربستان در تهران، تحلیل و ارزیابی بنده این است افرادی که با پرتاب کوکتل‌مولتوف سفارت عربستان را به آتش کشیدن نیروهای حزب‌اللهی و بسیجی نبودند بلکه عوامل نفوذی بودند که کاملا هدایت شده این کار را انجام دادند. این را به این دلیل عرض می‌کنم که سفارت عربستان یک هفته قبل از این حادثه به سفارت‌خانه‌های خارجی در ایران اطلاعیه داده و تمامی خودروهای سفارت و دیپلمات‌های خود را به فروش گذاشته البته سند این موضوع در وزارت امور خارجه موجود است، این نکته نیز قابل ذکر است که آن شرایط هنوز نه سفارت آتش زده شده، نه اتفاقی افتاده و نه آیت‌الله نمر اعدام شده است.نکته جالب توجه این است که این یادداشت را به بعضی از سفارت‌‌خانه‌هایی در ایران داده‌اند که با خودشان رابطه نزدیک دارند، نه سفارت‌خانه‌هایی که با جمهوری اسلامی ایران رابطه نزدیک دارند، یکی از این سفارت‌خانه‌‌ها، سفیرش در ملاقاتی که با بنده داشت تصویر یادداشت را به من داد و گفت این یادداشت برای ما ارسال شده است.یک هفته قبل از حمله به سفارت عربستان، سعودی‌ها به سفارت‌خانه‌های خارجی در ایران اطلاعیه داده و تمامی خودروهای سفارت و دیپلمات‌های خود را به فروش گذاشته است البته سند این موضوع در وزارت امور خارجه موجود است.اما در عین حال به دلیل احساسات پاک مردم ایران و عصبانیت از رفتار عربستان در حادثه منا و از عدم مسئولیت‌پذیری در این حادثه و اعدام آیت‌الله نمر این فرصت را فراهم کرد که عوامل نفوذی بتوانند از شرایط پیش آمده سو استفاده کنند./تسنیم

abd81528

 
۱ ديدگاه مطلب براي " شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ / Saturday, 22 September, 2018 " ارسال شده است.

  1. همیشه پای عربستان در میان است می‌گه:

    شبکه ایران اینترنشنال در اقدامی بیشرمانه مصاحبه ای از سخنگوی گروه تروریستی که دیروز افراد زیادی را به خاک و خون کشید پخش کرد. سفارت ایران در لندن ضمن محکومیت این اقدام، برخورد جدی نهاد نظارتی در انگلیس( آفکام) با این اقدام بعنوان ترویج تروریسم و خشونت را پیگیری فوری می نماید.
    https://twitter.com/baeidinejad

    شاید برایتان جالب باشد بدانید مدیریت شبکه بر عهدهٔ شرکتی است که یک شهروند عربستان سعودی مالک آن است. این شبکه در همان روز تیراندازی مراسم رژه در اهواز (۳۱ شهریور ۱۳۹۷) با یعقوب حر التسطری، سخنگوی «گروه الاحوازیه»، که مسئولیت حمله را بر عهده گرفته بود مصاحبه کرد. این اقدام از سوی سفارت ایران در بریتانیا به آفکام، سازمان تنظیم‌کنندهٔ مقررات رسانه‌ای بریتانیا، گزارش شد.

    (0)
ارسال نظر


چهار − 3 =


آخرین خبرها