کد خبر: 77720 | زمان مخابره: ۱۳:۳۴:۵۶ - یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ | ۶ نظر | دفعات مشاهده : 292 views | |

بازدید مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان از اداره ثبت احوال میمه

image_2018_9_15-9_27_4_403_3S0

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان  آقای غفرانی کجانی مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان به همراه آقای شجاعی  معاون اسناد هویتی و آقای امیری رئیس اداره مالی و آقای قاسمی سرپرست حراست اداره کل  ثبت احوال استان از اداره ثبت احوال میمه دیدار نمود
۶ ديدگاه مطلب براي " بازدید مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان از اداره ثبت احوال میمه " ارسال شده است.

 1. عهد دقیانوس می‌گه:

  درود بر آقای علی اکبری که از زمانی که به یاد دارم در ثبت احوال میمه مشغول خدمت رسانی اند. خدا حفظشان کند. اسم ثبت احوال که می آید یاد ایشان می افتم.

  (1)
 2. دو عضو شورای شهر و روستا در شهرستان شوش بازداشت شدند می‌گه:

  محسن موسوی، نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها اعلام کرد: “دو عضو شورای اسلامی روستای شهید دانش در شهرستان شوش روز گذشته توسط عوامل انتظامی دستگیر شدند.”

  به گزارش ایلنا، آقای موسوی افزود: این دو عضو شورا ظاهرا یک سری زمین در محدوده روستای نامبرده وجود داشته که این زمین ها متعلق به بنیاد مسکن بوده که این افراد به نیت درآمد‌زایی و عمران و آبادانی برای روستا بعضی از این زمین‌ها را قطعه‌بندی کرده و فروخته‌اند.” به همین دلیل بازرسی کل استان به موضوع ورود پیدا کرد. احتمال می‌رود که بنیاد مسکن شاکی باشد چرا که این افراد اجازه تصرف این زمین ها را نداشته‌اند.

  (0)
 3. هم در حوزه تجهیزات و هم در حوزه دارو با کمبود مواجه هستیم می‌گه:

  مینو محرز (رئیس مرکز تحقیقات ایدز بیمارستان امام خمینی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: هم در حوزه تجهیزات و هم در حوزه دارو با کمبود مواجه هستیم، در بخش تجهیزات پزشکی به خصوص مواردی که مصرف آن برای کنترل بیماری‌های عفونی است با کمبود مواجه شده است و موجب بروز مشکلات بسیاری شده است.

  وی خاطرنشان کرد: کمبود تجهیزات و حتی لوازم معمولی پزشکی که برای کنترل بیماری‌های عفونی است؛ بسیار مشکل‌ساز شده و خطرناک است.

  او در رابطه با دستورالعمل استفاده مجدد از برخی وسایل پزشکی در بیمارستان‌ها، گفت: یک سری از تجهیزات پزشکی بسیار گران است و حتی قبل از این بخشنامه هم استفاده مجدد می‌شد؛ مخصوصا برای بیماری‌های قلبی چون قیمت تمام شده آن بسیار گران تمام می‌شود، به طور مثال یک دستگاه آریتمی قلب زمانی که هنوز دلار به این اندازه گران نشده بود، چهار میلیون تومان بود، اما الان سر به فلک می‌کشد، از همین رو از بعضی از قسمت‌های این لوازم استفاده مجدد می‌شد، البته بخشی از این تجهیزات که وارد خون می‌شود، نباید دوباره استفاده شود، چون خاصیت خود را از دست داده و گاها با استریل زیاد شّل می‌شود.در حال حاضر بسیار نگران این مساله هستم می‌ترسیم که زیاده‌روی شود، هر چیزی بیش از حد استریل شود، در نهایت به ضرر مردم تمام شود.

  محرز تاکید کرد: یک دستورالعمل جهانی در این خصوص صادر شده، مبنی بر اینکه این مساله در حال مطالعه است و باید از متخصصان کمک بگیریم تا مشخص شود از چه لوازمی می‌توان استفاده مجدد کرد و آنها تاکید کردند که بعضی از تجهیزات پزشکی و نه همه تجهیزات امکان استفاده دوباره دارند.

  او افزود: در بخشنامه‌ای که صادر شد، در برخی مواقع زیاده‌روی شده است، تجهیزاتی کاملا باید استریل شود که می‌تواند استفاده مجدد شود. البته باید با شرایط فعلی از برخی تجهیزات دوباره استفاده کنیم، چرا که واقعا برخی از تجهیزات گران است، به خصوص تجهیزاتی که برای درمان بیماری‌های قلبی به کار می‌رود.

  وی ادامه داد: تجهیزاتی که وارد خون می‌شود به دقت بسیار زیادی نیاز دارد؛ بنابراین نباید استفاده مجدد شود؛ در هر صورت این کار باید باید با دقت و کنترل بالا و توسط کمیته‌های عفونی بیمارستان‌ها صورت گیرد، و نیاز به مراقبت بسیار جدی متخصصان دارد.

  محرز در پاسخ به این سوال که موارد تحت درمان بیماران مبتلا به ایدز تا چند درصد افزایش یافته است، گفت: روند این کار بسیار خوب بوده، بطوریکه در طی یک سال تقریبا دو برابر و نیم شده است. علت هم این است؛ تمام پزشکانی که در سراسر کشور در کلینیک‌های مخصوص مراقبت بیماران مبتلا به ایدز آموزش دیده‌اند و با گاید‌لاین‌هایی که در این رابطه نوشته شده است، بیماران تحت درمان به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده و جای تقدیر دارد.

  وی ادامه داد: هم پایش در این رابطه مناسب شده و هم بخش مراقبت و درمان فعال‌تر شده که تعداد بیشتری از مبتلایان را مورد حمایت قرار داده است. درحال حاضر مشکل در حوزه ایدز، تشخیص افرادی است که خودشان هم نمی‌دانند که ایدز دارند آن هم به علت عدم آگاهی است؛ اما در بخش مراقبت و درمان آمارها بسیار بالا رفته است و داروهای مخصوص کنترل بیماری ایدز در حال حاضر موجود است؛ حتی در بخش کیت‌های شناسایی مبتلایان به ایدز کمبودی نداریم، اما اگر وضعیت به این صورت ادامه پیدا کند، در همه زمینه‌ها با کمبود مواجه می‌شویم.
  https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-668745

  (0)
 4. صفر صفدروف می‌گه:

  رئیس سازمان نقشه‌برداری می‌گوید به دلیل کاهش بارش‌ها و کاهش ورودی آب رودخانه‌ها به ویژه در حوزه ولگا، سطح آب دریای خزر در ۱۰ سال گذشته یک متر کاهش یافته است.

  به گزارش ایسنا مسعود شفیعی همچنین از احتمال تغییر نام دریای خزر خبر داد و گفت: «هم‌اکنون در نقشه‌های داخلی این دریا را با نام خزر می‌شناسیم و در حوزه بین‌المللی با نام کاسپین. احتمال دارد در نقشه‌های داخلی نیز نام کاسپین را برای دریای خزر انتخاب کنیم که ریشه ایرانی دارد.»

  نام مورد اشاره مسعود شفیعی نامی است که با پسوند انگلیسی ian- ساخته شده و شکل فارسی آن کاسپی است.

  (0)
 5. علی می‌گه:

  درود بر آقای محمود علی اکبری عزیز کارمند نمونه ثبت احوال میمه

  (2)
 6. واکنش ثبت احوال به تغییر نام خانوادگی آقازاده‌ها می‌گه:

  سیف‌اله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در واکنش به خبرهای تغییر نام آقازاده‌ها از ترس افکار عمومی به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «تنها کسانی می‌توانند نام خانوادگی خود را تغییر دهند که نام خانوادگی مناسبی ندارند؛ در غیر این صورت با درخواست تعویض نام خانوادگی موافقت نمی‌شود.»

  وی افزود در صورتی که با تغییر نام خانوادگی موافقت شود، در قسمت توضیحات شناسنامه نام خانوادگی قبلی درج می‌شود.

  (0)
ارسال نظر


− 1 = یک


آخرین خبرها