کد خبر: 77669 | زمان مخابره: ۱۳:۵۶:۰۸ - شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 122 views | |

حاجی : جریان اصول گرایی باید بیش از گذشته به سمت مردم بیاید . 

۹۲۴۰۳۴_۵۹۰

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌و‌گو با فردا اظهار کرد: انتظار من این است که اکنون همه دلسوزان نظام از جمله افراد انقلابی به صحنه بیایند و در خصوص نیازهای روز مردم و مسئله اقتصاد ورود پیدا کنند.

نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شاهین‌شهر، میمه و برخوار گفت‎‏: با توجه به اوضاع سخت معیشتی امروز لازم است که جریان انقلابی گری دنبال مطالبه‌گری حق و حقوق مردم از دولت باشد؛ دولتی که امروز اختیارات لازم را دارد و در طول تاریخ انقلاب اسلامی رئیس جمهوری با این اندازه اختیار واقعا نداشتیم.

وی با بیان اینکه نباید کسانی که مسئولیت دارند از پاسخگویی به مردم فرار کنند، افزود: قطعا لازم است که در جریان اصولگرایی ضمن ایستادگی بر اصول، در شیوه‌ها و روش‌ها با توجه به شرایط و مقتضیات زمانی تغییرات اساسی انجام شود چرا که با این شیوه فعلی نتوانستند حق مطلب را ادا کنند.

حاجی دلیگانی در تبیین ویژگی های نواصول‌گرایی بیان کرد: مهمترن ویژگی این است که از جانب مردم مطالبه ‌گری داشته باشند و مطالبه گر حق و حقوق مردم باشند.

وی ادامه داد: این بهترین و مهمترین ویژگی است که جریان نواصولگرایی باید داشته باشد چون امروز مشکل مردم، مشکل اقتصادی است بنابراین جریان اصولگرایی باید بیش از گذشته به سمت مردم بیاید و حق و حقوق مردم را از کسانی که مسئول اجرای قانون اساسی هستند و مسئولیت پاسخگویی به مردم را دارند مطالبه کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ابراز داشت: اگر جریان اصولگرایی حق مردم را در چهارچوب قانون از مسئولین و دولتمردان ما مطالبه گری کند هم جریان انقلابی کشور و هم اکثریت قریب به اتفاق افراد جامعه را همراه خود دارد.

وی در پایان گفت‌و‌گو تلفیق با مردم و بیان نیازهای مردم را نخستین و مهمترین شاخصه نواصولگرایی یا جریان انقلابی معرفی کرد.
۳ ديدگاه مطلب براي " حاجی : جریان اصول گرایی باید بیش از گذشته به سمت مردم بیاید .  " ارسال شده است.

 1. کلاه از این گشادتر می‌گه:

  در طول تاریخ انقلاب اسلامی رئیس جمهوری با این اندازه اختیار واقعا نداشتیم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  (0)
 2. ​اعتراض مایک پومپئو به دیدارهای جان کری و جواد ظریف می‌گه:

  مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، با اعتراض به جان کری دیدارهای او با محمدجواد ظریف را «ناشایست و بی‌سابقه» توصیف کرد.

  آقای کری که در دولت دوم باراک اوباما سمت وزیر خارجه آمریکا را بر عهده داشت و توانست طی مذاکرات دامنه‌داری با وزیر خارجه ایران به توافقی بر سر برنامه هسته‌ای تهران دست یابد، به تازگی گفته که از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، چندین دیدار با محمدجواد ظریف داشته است.

  اما مایک پومپئو با نکوهش این اقدام در جمع خبرنگاران گفت: «آن‌چه کری، وزیر خارجه پیشین، انجام داده ناشایست و بی‌سابقه بوده است.»

  وی افزود: «وزیر خارجه پیشین ایالات متحده با بزرگتریت حامی ترور در جهان دمخور بوده و طبق گفته خودش با آنها صحبت می‌کرده و به آنها گفته که صبر کنید تا کار این دولت به پایان برسد. نظیر چنین چیزی را در تاریخ ایالات متحده نمی‌توانید پیدا کنید. یک وزیر خارجه نباید چنین رفتاری می‌داشته است. این رفتار بسیار ناشایست است.»

  پیش از این دونالد ترامپ نیز در توییتی با حمله به جان کری، رفتار او را غیرقانونی و به زیان مردم آمریکا دانسته بود.

  (0)
 3. مردم می‌گه:

  خیلی ممنون . مرحمت فرموده ما را ول کنید.

  (3)
ارسال نظر


6 + پنج =


آخرین خبرها