کد خبر: 77657 | زمان مخابره: ۲۳:۳۰:۱۲ - پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 181 views | |

یداله زمانی : گویا عزای اشرف اولاد آدم است

download

بسم الله الرحمن الرحیم
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه
با فرا رسیدن ماه محرم نام امام حسین وکربلا همراه با ایثار و شهادت تداعی و بیرقهای سرخ وسیاه بر فراز کوی و برزن برافراشته می شود. همه جا رنگ و بوی حسین گرفته و شورشی به وسعت عالم هستی برپا می شود .
جن وملک بر آدمیان نوحه می کنند

گویا عزای اشرف اولاد آدم است
نکته مهم در این حادثه بزرگ آن است که باید فلسفه عزاداری و علت قیام و شهادت امام حسین علیه السلام را دنبال نماییم و همراه با گریه بر زخمهای تنش، درسهایی که به ما آموخته است را عمل نماییم و باورکنیم امروز نیز عاشورا و کربلاست ونبرد حق و باطل ادامه دارد و ما نیز مورد امتحان قرار داریم پس بنگریم در کدام طرف قرار گرفته و به چه سمتی حرکت می کنیم؟ توجه داشته باشیم بزرگداشت عاشورا فقط به نوحه و زنجیر نیست بلکه باپیروی از مرام حسین علیه السلام است که پیامبراکرم (ص) می فرمایند: ان شیعتنا من شیعنا واتبع آثارنا شیعیان ما
کسانی هستندکه درعمل پیرو ما باشند واعمال ما راسرمشق خود قراردهند
اول میدان عشق وادی کرب وبلاست

هرکه درآن پا نهاد برسرعهد ووفاست
پس بیاییم با ایجادتغییر در رفتار ونگرش همگام با کاروان کربلا و عاشورائیان حرکت نماییم و در عمل حسینی باشیم تا در زمره شاگردان مکتب سیدالشهدا قرارگیریم.
زمانی گندمانی
امام جمعه شهرستان کیار
۵ ديدگاه مطلب براي " یداله زمانی : گویا عزای اشرف اولاد آدم است " ارسال شده است.

 1. شورشی به وسعت عالم هستی برپا می شود . می‌گه:

  آقای شیبانی سلام. فکر کنم منظور ایشان ( شور ) بوده است.
  شوری به وسعت عالم هستی برپا می شود .

  (0)
 2. شورشی به وسعت عالم هستی برپا می شود . می‌گه:

  البته زیاد هم بی راه نگفته اند چون اگر مسئولین بی تدبیری را همچنان ادامه دهند بعید نیست مردم شورشی به وسعت عالم هستی برپا کنند !!!!!!!!!

  (2)
 3. مرام حسین علیه السلام می‌گه:

  آیا با سیستم های صوتی پیشرفته ، صداهای گوش خراش تولید کردن، مرام امام حسین است ؟؟
  آیا ریخت و پاش در نذری ها و اسراف ، مرام امام حسین است ؟؟
  آیا برتری جویی هیأت ها نسبت به یکدیگر و خودنمایی برای همدیگر ، مرام امام حسین است ؟؟
  آیا کوبیدن بر دهل ژاپنی مرام امام حسین است ؟؟
  آیا تا نصفه شب ، آسایش مردم را سلب کردن ، مرام امام حسین است ؟؟
  آیا پارتی بازی در توزیع نذری مرام امام حسین است ؟؟
  کی می خواهیم بفهمیم حسین که بود و چه کرد و مرامش چه بود ؟؟

  (8)
 4. شهروند می‌گه:

  با تشکر از ارائه مطلب پیرامون شورحسینی وشعور عاشورایی توسط حجت السلام زمانی وتشکر از اطلاع رسانی صبح میمه البته باید حساب سروصداهای بی موقع واشتباهات بعضی هیاتها ومسولین را از مراسم معنوی وحیات بخش سیدالشهدا جدا نموده وعملکرد بد و بی تدبیری افراد نباید موجب تردید ما نسبت به مقدسات واسلام وعزاداریها شود. اذا ارادالله بعد خیرا قذف فی قلبه حب الحسین هرگاه خداوند نسبت به بنده ای نظر خیر داشته باشد محبت حسین را در دل او قرار می دهد. یاحسن من وجدائی از توخدانکند

  (-1)
 5. تأکید امام حسین(ع) بر نماز اول وقت می‌گه:

  http://yon.ir/39tQB

  من : متاسفانه منبری های قدیم و بعضی از روحانیون جدید ، به جای تربیت نسلی آگاه و عامل به وظایف شرعی ، تاکیدشان به کربلا رفتن و زیارت اربعین رفتن بوده است . نتیجه این شده که آدمهایی پرورش یافته اند که تعقل و اندیشه و عمل صحیح به فرایض برایشان جدی نیست و فکر می کنند با کربلا رفتن همه مشکلات دنیوی و اخروی آنها حل می شود.
  هیچ کس منکر شأن زیارت اباعبدالله نیست ! اما چگونه است که حسین در ظهر عاشورا با لب تشنه و زیر باران تیر و نیزه ، نماز اول وقت را به ما آموزش می دهد و ما به جای درس گرفتن ، در همان سفر کربلا یا اربعین ، خدای نکرده نمازمان قضا می شود !
  تعقل ، دوری از گناه ، عمل به واجبات ، لقمه ی حلال ، احترام به حقوق مردم ، پاسبانی از بیت المال ، از جمله موارد مهمی است که حسین علیه السلام برای احیای آنها از جان خود و عزیزانش گذشت !
  عشق به حسین در احیای راه و مرام حسین است .
  باز هم می گویم عزاداری سرور و سالار شهیدان سرجای خودش ! هر روز هم باید پرشورتر برگزار شود اما نور علی نور می شود اگر یک حسینی آگاه و اندیشمند و متفکر و معتقد و عمل کننده ی واقعی به اندیشه ی حسین -علیه السلام- باشیم .

  (0)
ارسال نظر


8 − = هفت


آخرین خبرها