کد خبر: 77633 | زمان مخابره: ۱۲:۵۱:۳۴ - چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 230 views | |

روز ملی سینما ، امراله احمدجو و سالن سینمای میمه

images

روز ملی سینما ، امراله احمدجو و سالن سینمای میمه

به گزارش ایمنا، ۲۱ شهریور سال ۱۳۷۹ به مناسبت صدمین سال ورود سینما به ایران “روز ملی سینما” نامیده شد. دوربین، نخستین ابزار فیلمسازی توسط مظفرالدین شاه و پنج سال پس از رواج آن در پاریس به ایران آمد که نشان می دهد سینمای ایران هیچ گاه عقب نبوده و پا به پای کشور های دیگر بروز و ظهور کرده است. “آبی و رابی” و پس از آن “حاج آقا آکتور سینما” نخستین فیلم هایی بودند که در سینمای ایران روی پرده رفتند و هر دو صامت بودند.

امرالله احمدجو، کارگردان و فیلمنامه نویسی که در کارنامه خود آثاری چون “پشت کوه های بلند” و “روزی روزگاری” را دارد، تعجیل در کار را ضعف فیلم های امروزی می داند.

احمدجو می گوید: “در جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان ۱۲ فیلم دیدم که مشکلات زیادی داشتند. نسبت فیلم های قابل قبول با فیلم های پر از مشکل، به همان نسبت سابق بود و در بسیاری از فیلم ها، تعجیل عوامل احساس می شد.”او نبود آرامش را نیز عامل  تخریب اثر سینمایی عنوان می کند.

این کارگردان کمبود سالن هم در حوزه تئاتر و هم در سینما را مشکل اصلی کشور می داند. “در سال های اخیر، سالن های سینما و تئاتر استاندارد ساخته شده اما کافی نیست و باید سالن های دیگری در سطح شهر ساخته شود.

اگرچه احمدجو احداث یک سالن سینما در میمه را از خبرهای خوش این روزها در اصفهان عنوان می کند اما می افزاید: میمه جمعیت قابل توجی دارد و متسفانه از سالن سینما بی بهره، امیدوارم این سالن، ثابت باشد و مانند گذشته محدود به فقط یک پرده نمایشی نباشد.

وی با اشاره به اینکه اکثر شهرستان های اصفهان سالن های سینما ندارند، ادامه می دهد: امیدوارم که به مناسبت روز سینما، تصمیماتی جدی برای تاسیس سالن های سینما و تئاتر در مرکز استان اصفهان و همین طور در توابع و شهرستان های این استان گرفته شود.
۳ ديدگاه مطلب براي " روز ملی سینما ، امراله احمدجو و سالن سینمای میمه " ارسال شده است.

 1. نظرات رهبر معظم انقلاب در خصوص عزاداری می‌گه:

  https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1010565

  (0)
 2. مسافر می‌گه:

  باسلام خدمت هیئت امنای تکیه امام حسین ع
  ابتدا باید تشکر کنم بابت احداث سرویس های بهداشتی و بعد گلایه کنم متاسفانه اکثر وقتها این سرویسهای بهداشتی فقط یک قسمتش باز هست و مسافرین اعم از خواهران و برادران می بایست به صورت مختلط استفاده کنند این کار با فرهنگ میمه همخوانی ندارد .
  خواهشمند است رسیدگی کنید

  (28)
ارسال نظر


+ شش = 9


آخرین خبرها