کد خبر: 77245 | زمان مخابره: ۶:۴۴:۲۸ - دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ | ۶ نظر | دفعات مشاهده : 215 views | |

میمه خنک ترین و آران و بیدگل گرمترین نقطه ی استان

download (1)

حجت‌الله علی‌عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به بررسی نقشههای هواشناسی استان اصفهان طی دو روز آینده اظهار کرد: در این بازه زمانی جوی پایدار بر روی استان اصفهان حاکم است.

وی با بیان اینکه برای دو روز آینده آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با افزایش ابر در بعدازظهر پیش بینی می‌شود، اضافه کرد: در این بازه زمانی وزش باد نسبتاً شدید نیز در اکثر مناطق استان پیش‌بینی میشود.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان در خصوص وضعیت دمایی استان اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده  گفت: در این بازه زمانی میانگین دمای هوای استان اصفهان بین یک تا دو درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعات و ۲۴ ساعت آینده به ۳۹ درجه سنتی‌گراد می‌رسد، افزود: دمای هوای این شهر در خنک‌ترین ساعات بامداد فردا نیز به ۲۱ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

علی‌عسگریان اضافه کرد: در این بازده زمانی آران و بیدگل با ۴۳  درجه سانتیگراد گرم‌ترین و میمه با دمای هوای ۱۶ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان پیش بینی می‌شود.
۶ ديدگاه مطلب براي " میمه خنک ترین و آران و بیدگل گرمترین نقطه ی استان " ارسال شده است.

 1. دو کلمه در این باره به مردم بگویم: جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد. می‌گه:

  علی خامنه‌ای، رهبر ایران ضمن مسئول دانستن مقامات دولتی در بحران ارزی جاری، مذاکره با آمریکا را در شرایط فعلی رد کرده است.

  به گزارش ایرنا رهبر جمهوری اسلامی طی سخنرانی در روز دوشنبه گفت: «مذاکرات برجام اشتباه بود. در موضوع مذاکرات بنده اشتباه کردم و به اصرار آقایان اجازه تجربه را دادم که البته از خطوط قرمز معین‌شده هم عبور کردند. رئیس‌جمهور اعتراف کرد اگر محدودیت‌های شما نبود ما امتیازات بیشتری می‌دادیم.»

  این بخش از اظهارات آقای خامنه‌ای به فاصله ساعتی پس از انتشار از خروجی خبرگزاری‌های رسمی و نیمه‌رسمی ایران حذف شد.

  رهبر ایران با «وقیح» و «بی‌شرمانه» خواندن ادبیات مقامات آمریکا درباره امکان مذاکره گفت: «جمهوری اسلامی هر وقت به آن اقتداری برسد که فشار و هوچی‌گری آمریکا رویش تأثیری نگذارد، می‌تواند با آمریکا مذاکره کند. امروز چنین چیزی نیست. امام راحل عظیم الشأن هم مذاکره با امریکا را تا وقتی این رژیم آدم نشود ممنوع کرده بود ما هم بر همین نکته تأکید می کنیم. حتی اگر به فرض محال قرار بود با آمریکایی‌ها مذاکره‌ای کنیم قطعاً با دولت فعلی هرگز مذاکره نمی‌کردیم.»

  او در ادامه با اشاره به استراتژی ایالات متحده در مذاکرات گفت: ««شبح جنگ را مطرح می‌کنند تا ترسوها را بترسانند. در مسئله‌ی مذاکره هم یک بازی پیش‌پاافتاده می‌کنند. یکی می‌گوید مذاکره با پیش‌شرط یکی می‌گوید مذاکره بدون پیش‌شرط. دو کلمه در این باره به مردم بگویم: جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد.»

  دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر از امکان مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران صحبت کرده بود. بعدتر مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا، تصریح کرد مذاکرات با ایران منوط به پیش شرط است.

  آقای خامنه‌ای همچنین در واکنش به انتقادات وزیرخارجه آمریکا از حضور نظامی ایران در سوریه گفت: «یک عقب‌مانده ذهنی به ملت ایران می‌گوید دولت شما پول شما را در سوریه خرج می‌کند در حالی‌که رئیس او اذعان کرده که آمریکا هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کرده‌اند اما هیچ چیزی عایدشان نشده است.»
  بحران ارزی
  رهبر ایران همچنین در بخشی از سخنرانی خود کاهش ارزش پول ملی را مشکل اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: « یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند و این گرانی مواد غذایی و مسکن و… روی مردم فشار می‌آورد. وقتی قیمت ریال این‌جور پایین می‌آید، آن کارمند روزمزد است که برایش چیزی نمی‌ماند.»

  با این حال وی با استناد به گفته «کارشناسان اقتصادی و بسیاری از مسئولین» منشأ بحران ارزی را داخلی و نه خارجی دانست.

  وی با مسئول دانستن دولت گفت: « در همین قضایای ارز و سکه گفته شد مبلغ ۱۸ میلیارد دلار از ارز موجود کشور آن هم در حالی که برای تهیه ارز مشکل داریم، بر اثر بی تدبیری، به افرادی واگذار شد و برخی از آن سوء استفاده کردند. این موارد مشکلات مدیریتی است و ارتباطی با تحریم ها ندارد. وقتی ارز یا سکه به صورت غلط عرضه و تقسیم می‌شود، مشکلات فعلی به‌وجود می آید زیرا این قضیه دو طرف دارد، یک طرف آن فردی است که دریافت می کند و طرف دیگر آن کسی است که عرضه می کند. همه بیشتر به‌دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی تدبیری عرضه کرده است. نمی‌گوییم خیانت، اما خطای بزرگی کرده است.»

  آقای خامنه‌ای با رد وجود «بن‌بست» در کشور، با اشاره به تلاش‌ها برای «ناامید‌سازی مردم» گفت: «دشمنان خبیث و رذل کم نداریم، آنها کمین گرفته اند تا همچون مگس برروی زخم بنشینند و با سوءاستفاده از مشکلات ناشی از خطای برخی افراد، ناکارآمدی نظام و بن بست در کشور را القاء کنند تا مردم ناامید شوند هرکسی که اعلام کند، ما به بن بست رسیده ایم، یا جاهل است و یا حرف او خائنانه است.»

  رهبر جمهوری اسلامی ایران با این حال پیرامون بحث‌ها درمورد عدم کفایت سیاسی دولت روحانی گفت: «آنها که می‌گویند دولت باید برکنار شود در نقشه دشمن نقش‌آفرین هستند. دولت باید سرکار بماند و با قدرت، وظایف خود را در حل مشکلات انجام دهد.»

  رهبر جمهوری اسلامی همچنین در پاسخ به شعار «مفسد اقتصادی اعدام باید گردد» که از سوی حاضران سر داده شد گفت: «شما مگر دادگاهید؟ فضاسازی نکنید، بعضی‌ها ممکن است اعدامی باشند و بعضی ممکن است حبسی باشند. بنده نوشته‌ام مقابله باید عادلانه و بادقت انجام شود.»

  اعتراضات خیابانی
  رهبر ایران همچنین اعتراضات خیابانی دی ۹۶ و مرداد ۹۷ را اقدامات پشت‌پرده «آمریکایی‌ها، سعودی‌ها و صهیونیست‌ها» عنوان کرد و گفت: «آن‌ها برای ایجاد ناامنی در دی ماه گذشته چند سال فعالیت کرده بودند اما ملت با هوشیاری تحسین برانگیز، به میدان آمد و زمینه سازی های چند ساله آنها را به باد داد. دشمنان سپس به سال ۹۷ دلبستند و برخی مقامات آمریکا گفتند ۶ ماه دیگر خبرهایی از ایران خواهید شنید، منظور آنها همین حوادث مرداد بود که با وجود هزینه های فراوان مالی و سیاسی دشمنان، اینگونه محدود از آب درآمد.»
  http://fa.euronews.com/2018/08/13/khamenei-bans-direct-talks-with-us-says-iran-deal-was-a-mistake

  (-1)
  • شهاب سنگ آسمانی می‌گه:

   مذاکرات برجام اشتباه بود. جمهوری اسلامی هر وقت به آن اقتداری برسد که فشار و هوچی‌گری آمریکا رویش تأثیری نگذارد، می‌تواند با آمریکا مذاکره کند. آمریکا هفت تریلیون دلار در منطقه خرج کرده‌اند اما هیچ چیزی عایدشان نشده است.یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند دولت باید سرکار بماند و با قدرت، وظایف خود را در حل مشکلات انجام دهد.

   من : رهبر عزیزم اگر بر سر برجام مذاکره نمی کردیم چه می کردیم ؟
   چرا هنوز بعد چهل سال اقتدار لازم برای مذاکره را نداریم ؟
   امریکا پول دارد در منطقه خرج کند ، ما که نداریم ! مردم ما همین الان هم ترس از تهیه دارو و هزینه درمان دارند !
   یک بخشی از مردم زیر فشار نیستند ؛ همه زیر فشارند . حتی آنهایی که ذره ای وجدان داشته باشند اگر خودشان هم مرفه باشند غصه ی دیگران نمی گذارد شاد زندگی کنند ! بهتر است بگوییم همه ی مردم جز یک بخشی از آنها ، زیر فشارند. و آن یک بخش هم یا صاحبان حقوق ها و درآمدهای نجومی اند یا دزدان و اختلاس گران.
   با عرض معذرت

   (0)
   • علی می‌گه:

    همشهری عزیز سلام
    این که شما میگی اگر مذاکره نمیکردیم چه میکردیم؟! جوابش خیلی واضحه.. آقای خامنه ای بارها به اشکال گوناگون اعلام کردند که نگاه دولت از بیرون باید به درون مملکت، متمرکز بشه و از تولید داخلی حمایت کنه! اما اینکه چرا و چه کسانی نمی خواهند این اتفاق بیافته رو باید با کمی دقت در عرصه سیاست و رسانه به جستجو پرداخت.
    و این که ایشون فرمودند مذاکره با آمریکا و برجام اشتباه بود به خاطر اینه که ما نرفته بودیم گفتگو کنیم! و در دورهمی دوستانه اختلاف بین دو دولت را حل و فصل کنیم! بلکه معامله بین دو طرفی بوده که یکی -آمریکا- صاحب قدرت سیاسی، رسانه ای و اقتصادی و استعمارگر است که با زدن زیر معاهده به هیچکس پاسخگو نیست و طرف دیگر-ایران- کشوری است که تحت انواع فشارها است و بر معاهده بین المللی ولو به ضرر خودش مجبور است پایبند باشد! و این که آمریکا امتیازات نقد را گرفت و وعده های نسیه داد و..
    این قصه سر دراز دارد!

    (0)
 2. رسانه‌ها احمدی نژاد را بایکوت خبری کنند می‌گه:

  دبیرکل حزب سبز ایران:
  سناریوی احمدی‌نژاد براندازی نظام است/ رسانه‌ها احمدی نژاد را بایکوت خبری کنند/ زمان رییس دولت نهم و دهم کوچکترین اعتراض با تندی مواجه بود
  دبیرکل حزب سبز ایران در خصوص “عملیات روانی رسانه ای احمدی نژاد” گفت: ایشان ۸ سال در مقام رییس جمهور رفتارهایی را انجام داده است که در آن زمان کوچکترین اعتراض به با تلخی و تندی مواجه می شد.

  به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «حسین کنعانی مقدم»، دبیرکل حزب سبز ایران، در گفت و گو خبرنگار برنا، درباره “اقدامات اخیر احمدی نژاد” گفت: سناریوی احمدی نژاد براندازی نظام جمهوری اسلامی است. در این سناریو سعی بر این است که ارکان نظام متزلزل شود. همچنین برنامه دیگر او حمله به رییس قوه قضاییه، قوه مجریه و قوه مقننه است.

  او ادامه داد: هر ناظر سیاسی متوجه می شود که احمدی نژاد به دنبال این است که در نقش یک اپوزسیون حضور پیدا کند و افکار عمومی را به سمت خود متوجه کند. اما قائده این است که مردم آگاهند و می دانند که آزموده را آزمودن خطاست. ایشان ۸ سال در مقام رییس جمهور رفتارهایی را انجام داده است که در آن زمان کوچکترین اعتراض به با تلخی و تندی مواجه می شد. به نظر می‌رسد نباید به ایشان توجه کرد. احمدی نژاد باید، بایکوت خبری شود.

  کنعانی مقدم در خصوص برخورد با احمدی نژاد بیان کرد: قوه قضاییه مواردی را که عنوان مجرمانه دارد، پیگیر شود. در قانون مجازات اسلامی داریم کسانی که به روسای قوا و مسئولین کشور توهین کنند پیگرد قانونی خواهند شد. احمدی نژاد هیچ مسئولیت سیاسی ندارد و به نظر می رسد قوه قضاییه روی این مسئله تجدید نظر کند و مثل یک شهروند عادی مورد خطاب و محاکمه قرار گیرد.

  (1)
 3. یاد بگیریم ملاک انتخاب یک کتاب خوب، قضاوت از روی جلد آن نیست می‌گه:

  خبرگزاری ایسنا: امروز ژست‌هایی که سوغات مارکسیست‌ها به ماست را به ارث می‌بریم به‌ این معنا که اگر کسی در گذشته فقیر بوده در جنوب شهر زندگی کرده حتما مسئول شایسته و بزرگواری است و اگر کسی در جردن و سعادت آباد بوده، آدم خائن و وطن‌فروش. ای کاش کمی عمیق‌تر فکر و افق اندیشه‌مان را گسترده کنیم. می‌بایست یاد بگیریم ملاک انتخاب یک کتاب خوب، قضاوت از روی جلد آن نیست.

  صادق زیباکلام، استاد دانشگاه تهران، در یادداشتی در روزنامه آفتاب یزد نوشت: «این روزها در شبکه‌های مجازی کمپینی با عنوان «فرزندت کجاست؟» با موضوعیت شفاف‌سازی زندگی مسئولین راه افتاده است و اتفاقا برخی مسئولین، نمایندگان و وزرا هم به آن پیوسته و با افتخار از این می‌گویند که فرزندان آنها در داخل ایران هستند و در این ماجرا سعی دارند از یکدیگر سبقت بگیرند.

  اما من در ماهیت چنین چیزی لایه‌های خاصی از پوپولیسم می‌بینم. حواس‌مان باشد اسیر چنین جریانی نشویم.

  ممکن است همه فرزندان یک مسئول در واشنگتن باشند و همه فرزندان مسئول دیگر در اصفهان یا قم یا تهران یا… از کجا معلوم که مسئول دومی به کشور خدمت می‌کند؟ و از کجا معلوم مسئول اولی که همه فرزندانش در خارج کشور هستند، خادم نیست؟ به چه دلیل اگر کسی فرزندانش در اسلامشهر و شوش زندگی می‌کند، لزوما به کشور وفادار است و اگر فردی فرزندانش در پاریس است به ایران خیانت می‌کند؟

  من معتقدم که نباید تسلیم این گونه فضاهای پوپولیستی شویم. چه کسی ملاک خادم و خائن بودن را حضور فرزندان مسئولین در واشنگتن و تهران تعیین کرده است؟ چرا باید کسی که تا کنون از کشور خارج نشده باشد را خوب بنامیم؟ چرا فکر می‌کنیم هر کس که ثروتمند باشد فاسد است و اگر مستضعف، حتما شخص درستی است. تسلیم این غوغاسالاری‌ها و عوام‌فریبی‌ها نشویم.

  ای کاش خیلی از مسئولینی که فرزندانشان در داخل کشورند به اندازه برخی از مسئولین که فرزندان‌شان خارج از کشور هستند، خدمت می‌کردند. ملاک، درست بودن آدم‌هاست نه‌ این که ببینیم فرزندان فلان شخص در کجا زندگی می‌کنند، یا مدل حجاب همسر فلان مسئول چگونه است یا او مستحبات را انجام می‌دهد یا خیر؟ به نظر من چنین ملاک‌هایی به اندازه کافی رنگ باخته‌اند. کم نبودند کسانی که در انقلاب حضور داشتند اما بعدها شروع به مال‌اندوزی کردند. از آن سو کم نبودند کسانی که به جنگ نرفتند اما زندگی سالم‌تری داشتند.

  رسانه‌ها به جای آن که در غوغاسالاری و رفتارهای پوپولیستی و عوام‌فریبانه بدمند باید محکم بایستند و از حقیقت دفاع کنند.

  البته شخص من، سه فرزند دختر دارم که هر سه آنها در ایران زندگی می‌کنند اما چنین موضوعی خواست خود آنها بوده است ولی اگر دختران من در واشنگتن زندگی می‌کردند چه چیزی را اثبات می‌کرد؟ اگر صادق زیباکلام به جای تهران در کالیفرنیا بود آیا خوب یا بد بودن من را به کسی می‌توانست ثابت کند؟

  این که یک انسان در کجا زندگی می‌کند حوزه شخصی یک انسان است و نباید بی‌دلیل به احوالات شخصیه آنها ورود پیدا کنیم. بسیاری از مسئولان که از همان ابتدا در خانواده‌ای ثروتمند زندگی کردند به مستضعفین توجه بیشتری دارند تا بسیاری از کسانی که در گذشته مستضعف بودند و اکنون مسئول شدند اما یک ریال برای مستضعفین هزینه نمی‌کنند. بنابراین این که فرزند یک مسئول کجاست را نباید ملاک قضاوت قرار دهیم.

  متاسفانه باید گفت امروز ژست‌هایی که سوغات مارکسیست‌ها به ماست را به ارث می‌بریم به‌ این معنا که اگر کسی در گذشته فقیر بوده در جنوب شهر زندگی کرده حتما مسئول شایسته و بزرگواری است و اگر کسی در جردن و سعادت آباد بوده، آدم خائن و وطن‌فروش. ای کاش کمی عمیق‌تر فکر و افق اندیشه‌مان را گسترده کنیم. می‌بایست یاد بگیریم ملاک انتخاب یک کتاب خوب، قضاوت از روی جلد آن نیست.»

  (0)
ارسال نظر


هفت + = 13


آخرین خبرها