کد خبر: 77217 | زمان مخابره: ۱۴:۴۱:۵۰ - شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 350 views | |

مجوز احداث کارخانه ی گلاب و عرقیات گیاهی میمه نهایی شد

photo_2018-03-11_22-10-22

مجوز احداث کارخانه ی گلاب میمه نهایی شد

🔸جلسه ی امروز شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان که به ریاست مهرعلیزاده استاندار اصفهان تشکیل شده بود با مصوبه ی کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی موافقت و مجوز احداث کارخانه ی گلاب و عرقیات گیاهی میمه را نهایی کرد .

🔸حاجی نماینده ی قوه ی مقننه در شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان اصفهان ضمن اعلام این خبر اظهار امیدواری کرد که با حضور مردم و کارآفرینان و مساعدت و همراهی مسئولان شهرستان و استان ظرفیتهای ممتاز تولید و اشتغال در بخش میمه بیش از پیش به فعلیت برسد .

🔸 گفتنی است کارخانه ی ۶۸۰ تنی گلاب و عرقیات گیاهی در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع در شمال میمه و در اراضی شرکت تعاونی گلستان احداث خواهد شد و علاوه بر نقشی که در ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم دارد باعث رونق کشاورزی و تغییر نوع کشت و اقتصادی تر شدن کشاورزی در بخش میمه خواهد شد .
۵ ديدگاه مطلب براي " مجوز احداث کارخانه ی گلاب و عرقیات گیاهی میمه نهایی شد " ارسال شده است.

 1. سپهر می‌گه:

  نگرانم…

  (2)
  • سهام داران گلستان پول ندارند می‌گه:

   چرا نگرانی ؟
   برای اینکه سهام دارهای بدبخت باز باید پول پرداخت کنند؟
   چرا همش یه چیزی می گیرند ؟ هیچی نمی دَن !!!
   تازه با این بحران بی آبی آینده ی پرژه مبهم است !
   مبهم را خوب اومدم؟

   (5)
 2. همشهری می‌گه:

  با تشکر از زحمات شما
  اقای شیبانی عزیز برا احداث باغ گل محمدی ۲ هکتاری چه کار باید کرد؟لطف میکنید راهنمایی کنید.از ابتدا تا انتها.نحوه انتخاب زمین؟کوددهی؟کاشت نهال؟ابیاری و…
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  ——————–
  با سلام آب و زمین منابع اولیه است که باید داشته باشید . تست آب و خاک هم در ابتدای امر لازم است که سختی آب و فقر و نیاز زمین تعیین شود . برای کاشت گل باید آماده سازی زمین صورت گیرد . الگوی کشت مورد توصیه ی من ردیفهایی با فاصله ی ۴ متر و غرس نهال با فاصله ی ۲ متر است . برای آماده سازی زمین ترانشه برداری با عمق ۸۰ سانتی متر و عرض ۵۰ سانتی متر انجام شود . خاک این ترانشه در هر هکتار با ۱۵ تا ۲۰ تن کود حیوانی مخلوط و به داخل ترانشه ها برگردانده شود . اگر بنابر آبیاری نوین است شبکه ی آبیاری اجرا گردد و برای تهیه ی نهال اقدام شود . بهترین موقع برای غرس نهال گل محمدی نیمه ی اول اسفند ماه است . از اواسط آذر ماه به بعد هم می شود کاشت . استفاده از پاجوش در منطقه ی ما متداول تر است . البته بهترین کار تهیه ی کشت بافت است که پر هزینه خواهد شد . در کشت بافت شما حق انتخاب گل مرغوب را دارید .پس از تهیه و غرس نهال آبیاری انجام می شود و اگر زمستان بارانی باشد تا اوایل بهار نیاز به آبیاری مجدد ندارد . گل محمدی در سال اول هم آنقدر گل دارد که چشمانتان برق شادی بزند . با الگوی کشت ارائه شده در هر هکتار ۱۲۰۰ درختچه خواهید داشت که بعد از ۴ ساله شدن در صورتیکه مراقبتهای لازم انجام شود باغ گل شما اقتصادی خواهد شد و شما تقریبا ۱۰۰ میلیون تومان گل محمدی در هر سال خواهید داشت . اگر توضیحات بیشتری خواسته باشید با همراه من تماس بگیرید . ۰۹۱۳۳۷۰۵۴۸۱

  (0)
ارسال نظر


دو + 1 =


آخرین خبرها