کد خبر: 76245 | زمان مخابره: ۱۲:۱۹:۲۱ - جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲ نظر | دفعات مشاهده : 653 views | |

حضور اعتراض آمیز جمعی از فعالان محیط زیست در دفتر آقای حاجی

photo_2018-06-22_12-11-58

حضور اعتراض آمیز جمعی از فعالان محیط زیست در دفتر آقای حاجی

🔸 بدنبال امضای صورتجلسه ی کمیسیون ماده ی ۲۴ مکرر در خصوص معدن تراورتن میمه توسط مهرعلیزاده استاندار و واگذاری معدن مزبور به حوزه ی علمیه ی اصفهان حمعی از فعالان محیط زیست با حضور در دفتر آقای حاجی در میمه به این واگذاری اعتراض کردند .
🔸 تجمع کنندگان که پارچه و کاغذ نوشته هایی در خصوص صیانت از مناطق حفاظت شده ی محیط زیست دردست داشتند با حضور در دفتر نماینده با ایشان دیدار و گفتگو کردند .
🔸در این تجمع آقایان حاج علی شهابی نژاد ، احمدرضا بیکی حسن عضو شورای شهر ، دکتر ابوالفضل بیکی حسن و عبدالرضا شیبانی بعنوان صیانت از محیط زیست و مخالفت با تصمیم استاندار اصفهان و طی نکردن روال قانونی در تنظیم صورتجلسه ی واگذاری ،دیدگاههای خود را بیان کردند .
🔸 آقای حاجی نماینده ی شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حساسیت مردم و دلسوزی فعالان محیط زیست گفت روز گذشته در گفتگو با خبرگزاری فارس به موضوع واگذاری معدن میمه اعتراض کرده است .
🔸وی همچنین یادآور شد که ضمن ارسال گزارشهایی به دستگاههای ذیربط بصورت تلفنی نیز مراتب نارضایتی خود و مردم شریف میمه را با آیت الله طباطبایی نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه ی اصفهان مطرح کرده است . نماینده ی مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت مردم به آرامش و ضرورت پیگیری امور از مبادی ذیربط ، اظهار امیدواری کرد که با حضور قانون مندانه ی مردم و درایت مدیران استان مسئله ی تجاوز به محدوده ی حفاظت شده و نادیده گرفتن روال های قانونی بزودی مرتفع گردد .
۱۲ ديدگاه مطلب براي " حضور اعتراض آمیز جمعی از فعالان محیط زیست در دفتر آقای حاجی " ارسال شده است.

 1. علی اسماعیلی می‌گه:

  آقای حاجی اگر درگیریها و اولویتهای سیاسیش در مجلس اجازه بدهد شاید به این موضوع رسیدگی کنند. این تجمع اعتراضی بهتر است در مقابل استانداری و با پوشش خبری صدا و سیما و حمایت شبکه های مجازی صورت پذیرد.
  ————————
  با سلام دوست و برادر عزیزم آقای اسماعیلی سعی کنیم در قضاوتها و اظهار نظرها عدالت را سرلوحه ی کار خود قرار دهیم . حاجی در یک جناح سیاسی بسیار فعال است و به هیچ عنوان بنده تعلق خاطری به جناح سیاسی ایشان ندارم اما در اینگونه امور و رسیدگی به کار مردم هم بی مانند است . در خصوص همین موضوع مورد مراجعه ایشان قبل از مراجعه ی مردم با امام جمعه ی اصفهان تماس اعتراض آمیزی داشته است و با خبرگزاری فارس هم مصاحبه کرده اند . از این گذشته معمولا مردم اعم از معلمین یا کارگران یا … برای بیان اعتراض خود به مجلس شورای اسلامی مراجعه می کنند . در مورد معدن هم تخلف اصلی را دستگاه اجرایی کرده است . عقلایی آنست که به ناظر مراجعه شود . ناظری که در دسترس است و مراجعه به او ایاب و ذهاب به مرکز استان را لازم ندارد .

  (1)
  • علی اسماعیلی می‌گه:

   سلام. عدالت را باید در واقعیت دید و لمس کرد. ضمن احترام به شما و دیدگاه حضرتعالی اما با تحلیل شما درباره تلاش جناب آقای نماینده موافق نیستم. مردم ما بعد از ۴۰ سال دیگر معنا و مفهوم برخی واژه ها را خوب میفهمند. به نظرم این که میفرمایید آقای حاجی تماس اعتراضی با امام جمعه محترم اصفهان داشته اند بیشتر شبیه شوخیست تا یک تحلیل قابل باور.آیا آقای حاجی همان طور که طومار در مجلس پهن میکند و فریاد میزند و دستهایش را بالا می آورد حاضر است همین کار را مقابل دفتر امام جمعه محترم اصفهان انجام دهد. اگر این اقدام را همان گونه که در مجلس انجام می دهد در دفتر نماینده ولی فقیه هم انجام داد آنوقت نظر شما را میپذیرم.جناب آقای شیبانی و دفتر خبرگزاری میمه که با مسئول دیده بان شفافیت و عدالت دوست صمیمی هستند چرا این موضوع را با تمام قوا رسانه ای نمی کنند. چرا ما از قدرت رسانه غافلیم؟ قدرت رسانه در کشور ما از هر فشار و نفوذی می تواند قدرتمند تر باشد. مگر فشار رسانه نبود که باعث شد یک سردار نظامی بعد از ۲۵ سال ویلای ۱۰ هزار متری را به مردم برگرداند. مگر فشار رسانه ای درهای استادیوم آزادی را باز نکرد؟ و ده ها مثال دیگر. چرا از قدرت رسانه غافلیم و خودمان را مشغول نیرویی می کنیم که در این چند ساله نشان داده منطقه ما برای ایشان اولویت ندارد. هر وقت امثال بنده سخن می گوییم و نقد میکنیم عده ای هجوم می آورند که تو که در میمه نیستی و چرا نظر میدهی? اما به نظر بنده از نیروی مردم و توان شبکه های اجتماعی و رسانه ها نباید غافل شد.

   ———————
   سلام برادر عزیز با شناختی که از دانش پژوهی شما دارم تعجب می کنم که چطور انتظار دارید با دو رویداد متفاوت برخورد یکسان از طرف نماینده صورت گیرد . مراجعه به نماینده یکی از اقدامات مردم در خصوص معدن بوده است و نخستین اقدام من ارسال شکایت به دیده بان شفافیت و عدالت بود و نامه به نماینده و رهبری و جراید و … همه با هم انجام شده است . ضمنا استحضار دارید که مراجعه به نماینده نشانه ی حمایت از ایشان نیست . معمولا اعتراضهای کارگران و معلمان و … در مقابل مجلس انجام می گیرد و این بیشتر به خاطر نقش قانون گذاری و نظارتی و نمایندگی بدون واسطه ی مردم است که مجلس دارد . .

   (1)
   • علی اسماعیلی می‌گه:

    چطور وقتی نویت اعتراض به ۲۰۳۰ یا fatf می شود برخوردهای یک شکل بی ایراد هستند. اما نوشتن طومار و پهن کردن آن مقابل دفتر امام جمعه استان می شود کار بی ربط؟ می پذیرم که به هر جال باید به نماینده محترم هم رجوع کرد این که طبیعیست اما نکته اینجاست که چرا اقتدار منطقه میمه آنقدر کاهش یافته که هر کسی از راه میرسد جرات میکند به پیکر ما زخم بزند؟

    (0)
   • حامي منتقدين دلسوز به دولت می‌گه:

    اقای اسماعیلی همینکه در میمه نیستید از اوضاع هم مطلع نیستید . آقای حاجی نماینده مردم دو شهرستان با جمعیت بالاست و با این حال از ابتدای نماینده شدنشان ، هر ماه دو جمعه در دفتر میمه حضور منظم داشته و مشکلات مردم را از نزدیک بررسی و پیگیری می کند . ما تا به حال چنین نماینده فعالی نداشته ایم . ایشان تمام وقت خود را صرف کار مردم کرده است . مرتب با مردم در ارتباط است و به حوزه انتخابیه خود سرکشی می کند .حال شما ببینید فردی که نماینده دو شهرستان با جمعیت زیاد است چگونه وقت خود را برنامه ریزی کرده که بطور مرتب به همه حوزه های نمایندگی خود سر می زند و جزء نمایندگانی است که بیشترین و منظم ترین حضور را در جلسات و کمیسیون مربوطه در مجلس را داراست . انتظار شما از ایشان در حمایت از کم کاریها و ضعفها و سوء مدیریتها و دروغ بافیهای دولت یک انتظار بسیار نابجایی است . اگر قرار باشد نماینده چشم بر عیبهای فراوان دولت ببندد که حضورش در مجلس یک حضور بی فایده و بلکه مضر است . تعجب از کسی است که خود را اهل مطالعه در زمینه جامعه شناسی و روشنفکر می داند اما هنوز از وظیفه اولیه و ابتدایی یک نماینده بی اطلاع است و یا با غرض برخورد می کند. مشکل بزرگ جامعه ما تحصیلکردگان بی بهره از علمشان است .اگر تحصیلکرده ها درست به وظیفه خود عمل می کردند ، مردم فریب تبلیغات دروغین افراد مقام پرست و دنیا دوست را نمی خوردند تا به روز سیاه بنشینند . کمی فهم و بینش خود را بالا ببرید تا بتوانید پیله باند بازی پیرامونتان را شکسته و با واقعیتها آشنا شوید . فکز نکنید طرز فکر احمقهای نادانی که حاضر می شوند عزت و ناموس و دین خود را فروخته و نامه در مورد ارتباط بی قید و شرط با گستاخ ترین دشمن ملت می نویسند ، دلسوز مردمند . اگر افراد جسور و دلسوزی مثل حاجی نبودند و در مقابل بی خردی برخی مسؤولین نمی ایستادند ، امروز کشورمان جولانگاه دشمنان مردم بود و هیچ کسی در امان نبود .شما را بخدا کمی فکر کنید و باغ سبزی که غارتگران بیت المال و نجومی بگیران و حامیانشان در دولت به شما نشان می دهند را واقعیت ندانید .اینها سرابی بیش نیست . خیلی بینش سیاسی انسان باید کم و ناچیز باشد که با وضع پیش آمده توسط دشمنان ایران ، باز هم به منتقدین سیاست حاکم بر دولت ، بتازد و در رؤیای غلط دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به سر برید.
    ما مردم با رأیمان کار کشور را به افراد نالایق سپردیم و انتظار خدمت از آنها داریم و این نشدنی است . شما در زمینه های مختلف تصمیمات متناقض دولت در یک زمینه را شاهدید . دولت چند هفته قبل اعلام کرد که ارز تک نرخی شد تا مشکلات کمتر شود اما نه تنها مشکلات کمتر نشد که افسار گسیخته شده تا حدی که امروز رئیس بانک مرکزی اعلام کرد از هفته آیتده ارزتوافقی هم اعلام می شود . آیا این تصمیمها نشانه سوء مدیریت در کشور نیست؟
    چه کسی باید داد و فریاد بزند تا دولت کمی از خواب خرگوشی بیدار و به فکر بیفتد ؟ أیا نباید از یک نماینده انتظار تشر به دولت را داشت؟ وظیفه نماینده تصویب و نظارت بر اجرای قوانین است و قانون تا استیضاح وزرا و رئیس دولت به نماینده اجازه برخورد داده است پس چرا اعتراض یک نماینده به کم کاری و خلاف دولت را بر نمی تابیم ؟ ریشه بر نتافتن اعتراض این نمایندگان به دولت را باید تنگ نظری حمایت از یک جناح بدانیم نه نشانه درک و فهم بیشتر.

    (0)
    • علی اسماعیلی می‌گه:

     دوست عزیز فرهنگی در میمه دارم که یک وقت حرف خیلی خوبی زد. گفت آدمهایی که به تو انتقاد و یا توهین میکنند سه دسته هستند یا قابل احترامند چون کلام تو را یا عمل تو را بدون پیش فرض و مودبانه نقد می کنند.یا قابل ترحمند اینها کسانی هستند که نیت صادقانه ای دارند اما از روی تعصب یا نا آگاهی نسبت به تو تند می شوند.تو راهم نمی شناسند . عده ای چیزهایی در گوشش خوانده اند و تحریکش میکنند.برای این دسته باید دل سوزاند و دعا کرد. اما دسته سوم قابل تنفرند. آدمهای لجباز و بی منطقی که هم تو را می شناسند. هم میدانند درست میگویی اما از روی لجبازی و نفرت فقط میخواهند مخالفت کنند. ادبیات آنها پر از توهین است. میبینند که روز است اما خورشید را انکار میکنند. با اینها فقط باید طبق قاعده قرآن که فرمود : خاطبهم الجاهلون قالو سلاما عمل کرد.
     تحلیل شما را که خواندم احساس کردم در مقابل توهین و بی منطقی شما فقط برای سلامت فکر امثال شما باید دعا کرد. آدمهای خوش نیتی که قابل ترحمند نه قابل تنفر. اشکالی هم ندارد. به هر حال حافظه شما یاری نمی کند یا خودتان را به فراموشی سپرده اید. احتمالا دوران مدیریت احمدی نژاد را که قطعا با رای شما مدیریت کشور را به دست گرفت و تبعات سوء مدیریت آن همچنان کشور را تحت الشعاع قرار داده است را فراموش کرده اید. فراموش کرده اید کاسبان تحریم که امروز و در این شرایط مردم و دولت را با بازیهای کثیفشان به دردسر انداخته اند ثمره بینش سیاسی عالی شماست. زالوهای داخلی را به اسم انقلاب و عدالت و … پرورش دادید و از تحریم کاسبی میکنید بعد فریاد استکبار ستیزی سر میدهید. چقدر در دروغ گویی اعتماد به نفس دارید. دلتان به کارهای دم دستی و پیش پا افتاده و دیدارهای هفتگی و امضای چند نامه برای گرفتن وام و … خوش است. درحالی که از کلان نگری و پیگیری امور زیر بنایی غافلیم. اشکالی هم ندارد هر مسئولی نیاز به بادمجان دور قابچین نیاز دارد.توهین شما به رای ملت نشان از لجاجت شماست. اگر آقای رئیسی یا قالیباف رای آورده بودند شما به ملت نمی گفتید فریب خورده یا نادان و… بلکه تمجید هم میکردیداما حالا که با صورت به زمین خورده اید و دولت هم به هر شکل جلوی کاسبی امثال شما را میگیرد به جای کمک به حل مشکلات فقط توهین میکنید. کار شما مثل صدا و سیمای میلیتان است که در زمان انتخابات و راهپیماییها با دختران بد حجاب مصاحبه می کند و با شور و هیجان می گوید ملت همیشه در صحنه از انقلاب و آرمانها دفاع می کنند فردای آن روز همان دختران و زنان را در خیابان با باتوم میزنند و میگویند فتنه گران بدحجاب را دستگیر کردیم.
     لطفا از این بازیها دست بردارید. لطفا با استفاده از واژه ها و کلماتی مثل بینش و خدمت و ملت و دشمنان ایران و مدیریت و عزت و ناموس نه خودتان را گول بزنید نه مخاطبتان را . حنای شما دیگر رنگی ندارد. خودتان هم میدانید به این حرفها که میزنید یک ذره هم اعتقاد ندارید. پس فیگور دلسوزی به خودتان نگیرید.

     (0)
     • حامي ..... می‌گه:

      اقای اسماعیلی
      من شما را بسیار مورد ترحم می دانم چون خیلی از وضعیت موجود فاصله دارید و مثل شما مثل مردم آن روستایی است که بعد از پیروزی انقلاب دست به راهپیمایی زدند و شعار می دادند که “بیا خمینی وطن انقلاب است”
      چقدر شما شبیه مردم همان روستا هستید .
      هر کوته فکری هم متوجه شد که کاسبان واقعی تحریم و برجام دولت و دولتیها بودند و من در عجبم که شما با این همه ادعای درک و فهم هنوز منتقدین دولت را کاسب تحریم می دانید ؟
      شما را به خدا کمی بینش و نگرش و فهم سیاسی خود را بالا ببرید تا کی می خواهید سر زیر برف کنید و واقعیت را متوجه نشوید .من هیچ شغل دولتی ندارم که بخواهم و یا می خواستم نقش بادمجان را داشته باشم . اگر بادمجانی هم باشد که شما بیشتر در این دولت برای این سمت مناسب تر هستید
      شما متن نوشته من را با متن خودتان مقایسه کنید و ببینید متن کدامیک از ما توهین آمیز است . چرا صفتهای خود و محبوبانتان را به دیگران نسبت می دهید
      چه کسی زالو صفت است؟ نجومی بگیرها یا برادران رئیس جمهور و معاون اول و یا افرادی که فساد دستگاه ویژه خواران دولتی را بر ملا کردند؟ شما که خود را اهل مطالعه می دانید نامه حضرت علی علیه السلام را خطاب به مالک اشتر دقیق بخوانید و با مسؤلین فعلی کشور مقایسه کنید تا متوجه شوید که مشی دولت ما با نظر حضرت فاصله نوری دارد .
      تا کی می خواهید حقیقت را کتمان کنید ؟ هیچگاه در بعد انقلاب تا این حد توسط دولت کوچک نشده بودیم که در این دولت شدیم. گمان می کردم اهل تأمل هستید به همین دلیل پاسخ مطالبتان را نوشتم لذا با دیدی که نسبت یه شما پیدا کردم ، نوشتنم را آب در هاون و مشت بر سندان کوبیدن می دانم و از پاسخ دادن به شما که بر خلاف ظاهرتان اهل منطق و ادب نیستید صرف نظر می کنم و بدانید در انتخابات آینده مجلس هم با تمام وجود از کاندیدایی مانند آقای حاجی حمایت و به فضل الهی تمام تلاشمان را بکار می بندیم تا نماینده ای انتخاب کنیم که خطاهای دولت وقت را بر منابر فریاد بزند و از حق مظلومین دفاع کند و لو اینکه جاهلان فریاد بر حقش راعربده بدانند و در کمین استفاده از رانتهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی باشند.
      به امید بیدار شدن همه ما و لایق شدن بر حفظ و گسترش حقیقت.

      (0)
  • 01 می‌گه:

   اقای اسماعیلی کاری به فعال بودن و نبودن ایشان ندارد و چون مشکل اساسی و اصولی با جناح مورد حمایت آقای حاجی دارد ، همه فعالیتها و پیگیریها و تلاشهای ایشان را نادیده می گیرد و این مسأله در کامنتهای متعدد اقای اسماعیلی بسیار واضح است لذا نظرات ایشان در مورد مسائل جاری و بویژه در مورد مسائل سیاسی کشور به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و نظرهایی مورد عنایت خوانندگان است که عاقلانه و از روی انصاف باشد هر چند که درست نباشد.
   بنابر این بنده به عنوان یکی از بازدیدکنندگان این سایت که دلبستگی به طرفهای سیاسی حاکم بر کشور ندارد به ایشان توصیه می کنم که یا از روی انصاف مطلب بنویسید و یا اصلا دور این کار را خط بکشید که مطلب نوشتن و کامنت کذاشتن در یک سایت مورد عنایت، حداقل کمی انصاف نیاز دارد
   ما تا به حال نمایندگان زیادی به مجلس فرستادیم که هر یک محاسن و معایبی داشته اند اما به قضاوت بسیاری از افراد بی طرف جناحی ، ایشان فعالترین و پیگیر ترین نماینده بوده است و از نظر مجلس هم ایشان پر کارترین و منظم ترین و ………نمایندگان مجلس است

   (0)
 2. همشهری می‌گه:

  ضمن تایید فرمایشات جناب اقای شیبانی و جناب اقای اسماعیلی و تقدیر و تشکر از زحمات جناب اقای شیبانی و دیگر دلسوزان شهر میمه با فرمایش جناب اقای اسماعیلی موافقم که ظرفیتها و توانایی های جناب اقای حاجی خیلی بیش از اینهاست دلواپس انیم که منافع جناحی بر منافع مردمی غالب شود در این خصوص و منافع عمومی مردم و شهر میمه قربانی
  بعضی چیزها و افراد ذی نفوذ گردد.

  (0)
 3. 01 می‌گه:

  ضمن احترام به نگرانی و دلواپسی شما ، نگران وضعیت اسفبار اقتصادی و سیاسی باشید که دولت بی تدبیر و نمایندگان حامی دولت در مجلس برای کشور بوجود آورده اند ما قلیل نمایندگانی داریم که با تلاش به دنبال سرو سامان دادن به این وضعیتی هستند که فریاد اقشار مختلف را در آورده است. متاسفانه این روزها شاهد اعتراضهای صنفی به بی خیالی دولت هستیم اما تصمیم قاطعی اتخاذ نمی گردد. البته خود کرده را تدبیر نیست و ما خودمان فرد ناتوانی را که ناتوانیش را آزموده بودیم به ریاست جمهوری برگزیدیم و باید تاوان انتخابمان را بدهیم تا شاید و شاید در آینده فریب افرادی مثل رییس جمهور و معاون اولش را نخوریم. شما به صحبتهای این دو بزرگوار در ایام تبلیغات توجه کنید تا عمق سادگی خودمان و شدت تاثیر تبلیغ دروغ را متوجه شویم

  (0)
  • علی اسماعیلی می‌گه:

   سلام. تصور میکنم شما از جمله افرادی هستید که هیچ وقت به گفته ها و نوشته هایتان یک لحظه هم فکر نمی کنید.نوشته اید مشکل اساسی با جناح فلانی دارم. آنقدر از این حرفها و تحلیلهای آبکی خنده ام میگیرد و متنفرم که حاضر نیستم فکر و وقتم را صرف آن کنم. خدا را شکر هیچ وقت در دسته و حزب و گروهی نبوده ام که بخواهم با طیف مقابلش مشکل داشته باشم . از طرفی واقعیت توسعه و پیشرفت میمه دارد از فعالیتها و پیگیریهای دلسوزانه داد میزند. مانده ام این نظر شما را به قول قدیمیها کجای دلم بگذارم.جمله بی منطق بعدی شما از همه خنده دار تر است.نوشته اید به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست چون عاقلانه و از روی بی انصافیست. اگر عقل آن چیزیست که تحلیلهای شما از آن تراوش می کند که باید به بی عقلی افتخار کرد. هرچند در مقابل تفکراتی مانند شما فقط باید سکوت کرد و بسنده کرد به یک کلام: آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابد الدهر بماند.

   (0)
   • 01 می‌گه:

    اقای اسماعیلی
    اتفاقا من در این فکرم که شما چقدر نسنجیده و نیندیشیده در مورد نماینده اظهار نظر کرده اید . ما یکی از بهترین نمایندگان مجلس را داریم و هر شاهد عاقل و منصفی به این امر اذعان دارد . ما نماینده ای داریم که به شهادت و استناد گزارش مجلس ، جزء برترینهاست . ضمنا بنده شما را جزء هیچ جناح و دارو دسته ای نمی دانم بلکه شما را هوادار می دانم و البته هواداری که از انصاف بی بهره است و فقط افراد جناح مورد حمایتش را عاقل می داند هر چند مخل به حال کشور و مردمش باشند.

    (0)
ارسال نظر


+ 6 = پانزده


آخرین خبرها