کد خبر: 75744 | زمان مخابره: ۱۶:۲۸:۱۴ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 569 views | |

بازدید حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی از گلستان میمه

IMG_1271

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی امام جمعه ی جوان و فاضل میمه نگاهی جدی به توسعه ی این شهر و بخش  دارد و بهمین منظور در نخستین روزهای قبول تصدی و حضور در میمه مقارن ساعت ۱۴ امروز (۹۷/۲/۳۱ )  از گلستان میمه بازدید کرد و با گزارش مسئولین گلستان در جریان شکل گیری این طرحِ دارای ظرفیت و الگوییِ بخش کشاورزی قرار گرفتند . به گفته ی مسئولین گلستان  ، با گرم شدن هوا در یکی دو روز گذشته تولید گل در این مجموعه از مرز روزانه ۱/۵ تن گذشته است و انتظار می رود به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی مدت زمان برداشت گل به بیش از مدت معمول سالهای گذشته افزایش یابد .
۳ ديدگاه مطلب براي " بازدید حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی از گلستان میمه " ارسال شده است.

 1. غلام می‌گه:

  درود.رئیس بسیج میمه عوض شده است؟

  (1)
 2. علی دانش پژوه می‌گه:

  ان شاءالله این گلها به ثمر بشینه، ببینیم برای سال بعد چی مد میشه و می کارن، اینکه محصول کشاورزی متمایز میمه که گندم و انگور بوده کمرنگ شده جای تاسف داره، میمه باید به سمت کاشت انبوده محصولات کشاورزی بره، گندم را به جای اینکه در زمین های کوچک کاشت و برداشت کنند، معقول تره که همه زمین ها در متراژهای بزرگتر تجمیع بشه، هم از لحاظ هزینه صرفه جویی خواهد شد، هم از باب مصرف آب و هم از در بازدهی محصول مقرون به صرفه است.
  ————————–
  با سلام کشت گندم حداقل در میمه اقتصادی نیست . پکپارچه سازی زمین ها هم که مشکلات مالکیتی ایجاد می کند باعث اقتصادی شدن کشت گندم نمی گردد . برای تولید یک کیلو گندم در میمه در شرایط فعلی ۳۳۰۰ لیتر آب مصرف می شود .

  (2)
  • علی دانش پژوه می‌گه:

   بله درحال حاضر اقتصادی نیست ولی اگر سیستم کشاورزی تغییر کنه صرفه اقتصادی هم خواهد داشت، یکپارچه ساختن زمین ها هم میشود به صورت سهام صورت بگیره، هرفرد به مقدار متراژ زمینش، از محصول سهم داشته باشه.

   (1)
ارسال نظر


8 − هفت =


آخرین خبرها