کد خبر: 75553 | زمان مخابره: ۷:۵۰:۵۰ - سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 439 views | |

آیا حاجی از آتش زدن پرچم امریکا پشیمان شده است؟

images

منبع : خبر آنلاین

روزه سکوت نماینده ای که به برجام فندک می‌زد

حاجی دلیگانی که مخالفت هایش در صحن علنی مجلس بیشتر از خودش شهرت پیدا کرده است از جمله نمایندگانی بود که در روز آتش زدن پرچم آمریکا در مجلس حضور داشت و در آن لحظه خودش را به کوهکن رساند تا به او کمک کند و هرچند فندک با او همراه نبود اما بلاخره توانست آتشی روشن کند. حالا که واکنش ها به این موضوع زیاد شده است وقتی از نماینده شاهین شهر و میمه  درباره این اقدام و واکنش های مردم سوال کردیم گفت من در این رابطه صحبت نمی کنم معلوم بود حرف و حدیث ها آزارش داده است و شاید هم گرد پشیمانی روی پیشانی اش نشسته باشد برای همین بلافاصله از او پرسیدیم پشیمان شده اید؟ گفت پشیمان نشدم فقط نمی خواهم در این‌باره صحبت کنم.

البته حاجی دلیگانی تنها نماینده ای نبود که ان روز پای سکو حاضر شد و پس از ان روزه سکوت گرفت بلکه حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان نیز از اظهار نظر خودداری کرد.
۵ ديدگاه مطلب براي " آیا حاجی از آتش زدن پرچم امریکا پشیمان شده است؟ " ارسال شده است.

 1. علی اسماعیلی می‌گه:

  امام صادق .ع. می فرمایند: ما از شیعیان خود کسی را که عاقل ، فهمیده ، آگاه ، بردبار ، با ادب ، سازگار ، صبور و راست گو باشد دوست داریم.
  در احادیث و روایات هم آمده است که پشیمانی و عذرخواهی از خطا و گناه نشانه عقل و لجاجت نشانه جهل است.
  امیدوارم ایشان و دیگر رفقایشان که این اقدام واقعا نابخردانه را انجام داده و مسیر کشور را در جاده بدی قرار دادند هم در گذشته و هم در این اتفاق از محضر مردم و خدای متعال عذرخواهی کنند.

  (1)
  • ص می‌گه:

   اول کسانی باید عذرخواهی کنند که به دلیل کج فهمی و بعضا بخاطر بهره برداری سیاسی و ….. کشور را به بن بستی رسانده اند که اکنون بازیچه دست اروپایی ها شده و اطمینان به همکاری آنها نیز ندارند .
   ابتدا دولت بی تدبیر ناامید باید عذرخواهی کند همیشه دنبال مقصر اصلی بگردید چرا که رها کردن مقصر اصلی و بزرگ کردن فرعها نشانه عدم بصیرت و نا آگاهی سیاسی است که در موضعگیریهای افرادی مثل شما فراوان دیده می شود .
   البته طبیعی هم هست چون شما از طرز فکری حمایت می کنید که بخاطر نداشتن بینش سیاسی درست و درک نامناسب از دشمن باعث جری شدنش شده است

   (0)
 2. بی طرف می‌گه:

  این نوع کارهای خودجوش
  چه از نوع اتش زدن سفارت خانه های کشورهای خارجی در تهران باشد و چه از نوع اتش زدن پرچم کشورها و ملتها در جلو دروبین های رسانه ای ؟؟؟ و چه از نوع تبریک به مناسبت هدف قرار گرفتن فرودگاه ریاض با موشکهای انصاراله یمن و اعلام اماده باش به دبی و امارات باشد؟؟
  هرچند دلمان را خنک می کند و حقشان هم بوده و باشد اما چون برخلاف کنوانسیونها و مقررات بین المللی می باشد به منافع ملی لطمه می زند و مستمسک و بهانه جدید دشمن و مورد سو استفاده قرار می گیرد.
  اما نکته جالب تر قضایا این است که دولت روحانی باید پاسخگوی در مجامع بین المللی باشد و بعدا همین عزیزان خودجوش هم دولت روحانی را به ناکامی ها متهم می کنند.

  (0)
 3. محسن.ج می‌گه:

  حاجی در معرکه ی جنگ نرم

  با توجه به جوسازی های اخیر، تنها چیزی که مشخص است بعد از حماقت دوم ترامپ خروج از برجام (حماقت اول مربوط به موشک باران سوریه با دو متحد اروپائی خود می باشد) ، جبهه ی دشمن در پی فرافکنی و انداختن توپ به زمین حریف در پی پر رنگ کردن حرکتی عادی برآمده البته برای دولت امریکا، عادی از این جهت که امروزه در امریکا هم هر از چندگاهی بدست مردم خود امریکا پرچم این کشور سوزانده می شود و اصلا تعبیر به بی احترامی به ملت امریکا نیست. بلکه تبدیل به یک سنت عمومی جهت ابراز مخالفت با گروه حاکمه می باشد.مثل اعتراضات به نژادپرستی، تقاضای رسیدگی به قتل رنگین پوستان توسط پلیس امریکا و حتی تظاهرات وال استریت و …که تصاویر آن به دفعات متعدد از رسانه ها پخش شده است.

  اما موج حماقت ترامپ بقدری بزرگ بوده که این گونه جنگ نرم هم نتوانسته تاثیری برای پوشاندن این بد عهدی و البته ضعف دولتمردان ما در گرفتن تضمینی معتبر در این قرارداد بگذارد.
  در این خبر در منبع خبر آنلاین خبرنگار صریحا با بی شرمی سوالی تهاجمی پرسیده و خواسته با این سوال حتی اگر جوابی منفی بگیرد در اذهان عمومی واژه پشیمانی را بکارد.و این خود یک نمونه از مصادیق جنگ نرم یا جنگ روانی یا جنگ مخملی است، چیزی که در این چند سال به کرات و بسیار شاهد آن بوده ایم. و به نوعی تبدیل به سبک سخنرانی ها و نوشتار خیلی ها شده است.

  در ادامه برخی از تعابیر از جنگ نرم آورده می شود تا شما خودتان به راحتی در این موضوع قضاوت کنید:

  جنگ نرم امروزه یکی از کارآمدترین و کم هزینه ترین و درعین حال خطرناک ترین انواع جنگ علیه امنیت ملی یک کشور است چون می توان با کمترین هزینه به اهداف مورد نظر دست پیدا کرد.(۱)

  تعریف جنگ نرمSoft Warfare در جبهه مقابل جنگ سخت Warfare Hard است و تعریف یکسانی که مورد پذیرش همگان باشد ندارد(۲)
  .
  جان کالینز تئوریسین دانشگاه ملی جنگ آمریکا جنگ نرم اینگونه تعریف کرده است:
  استفاده طراحی شده از تبلیغات و ابزارهای مربوط به آن، برای نفوذ در مختصات فکری دشمن با توسل به شیوه هایی که موجب پیشرفت مقاصد امنیت ملی مجری می شود(۳)

  تعریف جنگ نرم در آیین رزمی ارتش ایالات متحده آمریکا :
  جنگ نرم، استفاده دقیق و طراحی شده از تبلیغات و دیگر اعمالی است که منظور اصلی آن تاثیرگذاری بر عقاید، احساسات، تمایلات و رفتار دشمن، گروه بی طرف و یا گروههای دوست است به نحوی که برای برآوردن مقاصد و اهداف ملی پشتیبان باشد.(۴)

  به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی: «جنگ نرم یعنی جنگ بوسیله ابزارهای فرهنگی به وسیله نفوذ به وسیله دروغ به وسیله شایع پراکنی با ابزارهای پیشرفته ای که امروز وجود دارد ابزارهای ارتباطی که ۱۰ سال قبل و ۱۵سال قبل و ۳۰ سال قبل نبود امروز گشترش پیدا کرده جنگ نرم یعنی ایجاد تردید در دل‌ها و ذهن‌های مردم»(بیانات در دیدار جمع کثیرى از بسیجیان کشور؛ ۰۴/ ۰۹/ ۱۳۸۸)

  ۱و۲و۳و۴(پروتال علمی و فرهنگی تیرکس۲۱ آبان ۱۳۹۳)

  محسن جنت
  ۲۵/۰۲/۱۳۹۷

  (6)
 4. mahdi می‌گه:

  دایه دلسوزتر از مادر نشویم…
  به آتش کشیده شدن پرچم آمریکا توسط مخالفان ترامپ در کالیفرنیا
  mehrnews.com/news/3954347

  (0)
ارسال نظر


+ 7 = پانزده


آخرین خبرها