کد خبر: 75430 | زمان مخابره: ۶:۱۵:۳۹ - چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۴ نظر | دفعات مشاهده : 395 views | |

حاجی : تشنگی ۵ میلیون نفر در اصفهان از مردادماه

download

حسین علی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: طی یک هفته گذشته‌ با بارندگی پیش آمده در اصفهان،  ۲۰ میلیون متر مکعب‌ به حجم‌ آب زاینده‌رود اضافه شد.

وی ادامه داد: اگر مدیران و مسئولان همت کنند مشکل مردم اصفهان حل می‌شود اما آنها تنها به برگزاری جلسه اکتفا کرده و هیچ کار عملیاتی انجام نداده‌اند.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: اگر این مشکل تا مرداد ماه حل نشود، بعد از این زمان در اصفهان شاهد تشنگی ۵ میلیون نفر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اصفهان از دو جهت دچار مشکل است، افزود: اول اینکه این شهر تنها یک سامانه تأمین آب شرب دارد و اگر مشکلی برای آن پیش بیاید‌ سامانه دومی برای جایگزینی وجود ندارد. مشکل بعدی نیز درباره‌ آب‌های زیرزمینی‌ این استان به ویژه‌ در مرکز و شهرهای همجوار‌ آن از جمله شاهین‌شهر و دشت بورخوار‌ است، چراکه آبی در این مناطق برای استفاده وجود ندارد.

حاجی‌دلیگانی افزود: ظرف ۴۵ سال گذشته‌ ۳۰۰ متر از سطح آب این مناطق پایین رفته و فرونشست‌ زمین در حال انجام است، بنابراین می‌طلبد که مسئولان توجه ویژه‌ای برای برون رفت از این بحران‌ داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌ و ستاد اقدام برای احیای دریاچه‌ ارومیه‌، گفت: اکنون نسبت به چند سال گذشته وضعیت دریاچه بسیار رو به بهبود است، بنابراین اگر برای زاینده‌رود نیز چنین اقدام مشابهی صورت بگیرد؛ شرایط آن بهبود خواهد یافت اما متأسفانه هنوز هیچ اقدام مشابهی که برای دریاچه‌ ارومیه‌ انجام شده، برای زاینده‌‌رود انجام نشده‌ است.

این مقام مسئول درخاتمه یادآور شد: نامه ای از سوی ۲۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ریاست جمهوری مبنی بر تشکیل جلسه‌ای در خصوص تعیین و تکلیف آب اصفهان و زاینده‌رود ارائه شد؛ به همین علت متقاضی تشکیل جلسه‌ای با رئیس جمهور هستیم. وزرا‌ به ویژه‌ وزرای‌ نیرو در این باره فرصت‌سوزی کرده‌اند اما تاکنون جواب مثبتی در این باره از سوی رئیس جمهور به ما ارائه نشده است.
۴ ديدگاه مطلب براي " حاجی : تشنگی ۵ میلیون نفر در اصفهان از مردادماه " ارسال شده است.

 1. همشهری می‌گه:

  خطاب به آقای حاجی(نماینده مجلس )
  حرکت امروز شما در مجلس ،بسیار زشت و زننده بود.
  آتش زدن پرچم یک کشور، ولو شیطان بزرگ، بسیار ناپسند و غیر اخلاقی بود.
  از همه زشت تر و سبک تر حرکت جنابعالی در هل دادن نماینده جلویی برای ابراز وجود خودتان بود.
  پرچم هر کشور ، نشان هویت مردم آن کشور است.
  با این کار زشت و دون مایه برخی نمایندگان و از جمله شما ، فقط آبروی ایرانی را خواهید برد.
  والسلام
  پ.ن:
  آقای شیبانی عزیز ، خواهش میکنم امکان نمایش نظر من را فراهم کنید .
  ممنون از صداقتتان
  یا علی، حق نگهدار همه مردم

  (0)
  • حسن.ج می‌گه:

   بسمه تعالی

   چند سال گذشت، و همیشه گذشت زمان سیاهی ذغال دروغ و ریا را شسته و حقیقت را برجای می گذرد.
   چند سال گذشت کلاغ های بی سواد، دلواپسان همیشه دل آشوب، سنگشان حق شد و دینشان ماند بر گردن استهزا کنندگان…

   آری چاه برجام اینبار علاوه بر اینکه برای عده ایی نان داشت برای مردم هم آب داشت، آری آب حیات، که عبرت اگر از یاد نرود و بشود سرمشق آب حیات است.

   آقای رئیس جمهور یادم هست زمانی می گفتید با دنیا مذاکره کرده اید و به منتقدان خود می گفتید اصلا شما بلدید با دنیا صحبت کنید
   ((روحانی خطاب به دلواپسان: شما بلدید با دنیا مذاکره کنید؟ شما زبان دنیا را می فهمید؟ شما در فهم زبان ملت خودتان گرفتارید)).

   ملتی کم و بیش به شما اعتماد کردن و شما برجام آوردید. اما برجامی که یک بند آن هم اجرایی نشد.البته از طرف مقابل. ما که تا واو آخر را هم اجرایی کردیم.بتن ها ریختیم و پلمپ ها کردیم.

   در رابطه با برجام و پنج بعلاوه یک آمریکا که از همان ابتدا در فکر بد عهدی بود، روسیه و چین منافعشان با امریکا در یک جهت نبود و سه طرف دیگر اروپایی را اگر می خواهید بدانید کدام سو هستن، به حمله موشکی چند روز پیش امریکا به سوریه برگردید و آنجا آنها را هم پیمان با امریکا خواهید یافت. آری هم پیمان با امریکا و شریک در دلارهای سعودی.
   پس به نصیحت مقام عظمی رهبری گوش بسپارید و به این سه عضو اروپایی هم خوش بین نباشید.

   آنچه گذشت دیگر گذشته است و نه شما آن مدیران متعصب ژاپنی هستید که هاراگیری کنید و نه این ملت در خانه خود کسی را دارد که شما را استیضاح و بازخواست کند، اما زین پس در دام برجام دو نیفتید. و چیزی دیگر را به مسلخ گاه سازش نبرید.

   محسن جنت
   ۱۹/۰۲/۱۳۹۷

   (0)
   • محسن.ج می‌گه:

    (ما که تا واو آخر را هم اجرایی کردیم.)
    منظور صحیح این بوده است
    ما که واو به واو آن را اجرا کردیم تا یای آخر.
    متن عجله ای شد. خخخخخخ *dash* *dash2*

    (0)
 2. منتظر می‌گه:

  با سلام
  بسیار به جا بود اگر سخنان رهبری راجع به برجام در جمع دانشجویان را هم در یک پست می آوردید.

  (0)
ارسال نظر


هفت − 4 =


آخرین خبرها