کد خبر: 74634 | زمان مخابره: ۷:۰۰:۲۴ - شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 496 views | |

گزارش ستاد نماز جمعه و مراسم وزوان – ۹۶/۱۲/۱۸

 

photo_2018-03-09_19-34-08

نماز شکوهمند جمعه به امامت حجت الاسلام و المسلمین صالحیان امام جمعه ی موقت بخش میمه در شهر وزوان برگزار گردید . خطیب جمعه ی وزوان پس از حمد و ثنای الهی و توصیه ی خود و نمازگزاران به رعایت تقوی گفت : یکی از عواملی که باعث حفظ تقوی می شود انجام مستحبات است . همانطور که پوسته ی گردو ، گردو را حفظ می کند ، مستحبات حافظ واجبات است . اهم مطالب خطبه ی اول نماز بدینشرح است :

باید اوقات فراغت خود را با انجام مستحبات پر کنیم . نباید همیشه در فضای مجازی باشیم .

– تشکر از حجت الاسلام دکتر خیری امام جمعه ی موقت و ستاد نماز جمعه ی وزوان

– تبریک ولادت حضرت زهرا س و ولادت امام خمینی

photo_2018-03-09_19-33-30

– مغز انسان عضو رئیسه ی بدن انسان است . اولین عبادت عبادت فکری است . یک ساعت تفکر از ۷۰ سال عبادت بهتر است . انسان باید اهل تفکر باشد . تفکر در خلقت خود و عالم هستی . رشد انسان به معرفت او وابسته است .

– خداوند می فرماید من آنقدر بزرگم که فقط در قلب انسان جای می گیرم . اگر در قلب انسان بی عدالتی و غیبت و تهمت وارد شد دیگر جای خدا نیست . باید ببینیم در این قلب چه چراغی را روشن کرده ایم . اگر قلب تاریک باشد همه ی وجود آدم تاریک می شود .

– امام علی می فرمایند : ثواب خوشرفتاری در خانه مثل  ثواب اعتکاف در مسجدالرسول است .

خطبه ی دوم نماز جمعه ی وزوان با حمد و ثنای الهی و درود و صلوات بر معصومین علیهم السلام آغاز شد . اهم مطالب خطبه ی دوم نماز بدینشرح است :

photo_2018-03-09_19-33-47

– اگر انسان اخلاق خوبی نداشته باشد رفتار و اعمال دینی او هم پذیرفته نیست . زمانی دین انسان کامل است که رفتارهای اجتماعی اش کامل باشد . سلامت دین به سلامت رفتار است . بد اخلاقی در خانه فشار قبر را زیاد می کند .

– یکی از دسیسه های دشمنان اینست که تحکیم بنیان خانواده را بشکنند .

 

photo_2018-03-09_19-33-25

حجت الاسلام والمسلمین صالحیان در پایان خطبه ی دوم نماز به مناسبتهای هفته اشاره کرد و ولادت زهرای مرضیه و امام خمینی را گرامی داشت و سالروز تشکیل کانونهای مساجد را یاد آور شد .
۱ ديدگاه مطلب براي " گزارش ستاد نماز جمعه و مراسم وزوان – ۹۶/۱۲/۱۸ " ارسال شده است.

  1. وحدت می‌گه:

    دیگر باید به این سنت های غلط پایان دادکجادیدید یک هفته نماز جمعه یکجا باشد هفته بعدش جای دیگر تاریخ اسلام مثلش را ندیده یاباید یک مصلی احداث کرد یا نماز را در شهر میمه که مرکز شهر است اقامه کرد امام جمعه هم بهتر است برای خود بخش باشد یا از میمه یا وزوان یا ازان یا هر جایی از بخش .امام جمعه ای که همیشگی فعال وباتقوا باشد

    (-3)
ارسال نظر


7 + = نُه


آخرین خبرها