کد خبر: 74546 | زمان مخابره: ۲۰:۰۸:۳۵ - شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 483 views | |

گزارش و تصاویر نماز جمعه ی میمه – ۹۶/۱۲/۱۱

تصاویر : محمد حسین حیدری

IMG_7681

نماز شکوهمند جمعه به امامت حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد حسین ایراندوست امام جمعه ی موقت بخش میمه در مسجد جامع برگزار گردید . خطب جمعه ی میمه در خطبه ی اول نماز پس از حمد و ثنای الهی خود و نمازگزاران جمعه را به رعایت تقوی دعوت نمود .

IMG_7658

دکتر ایراندوست در ادامه ی خطبه ی اول به اهمیت سپردن مسئولیتها به اهل آن اشاره کرد و با بیان حدیث نبوی ” اذا وسد الامر الی غیر اهله فانتظرالساعه “هرگاه مسئولیت امور مردم به دست نااهلان سپرده شود منتظر قیامت باشید . اهم مطالب خطبه ی اول نماز جمعه ی میمه بدینشرح است :
– نااهلان وقتی قدرت را بدست آورند نخستین کارشان بر مسند قدرت ایجاد شبکه رانت است. علی ع نخستین مبارزه خود را در دوران عثمان با رانت خواری ولید بن عقبه آغاز کرد او را شلاق زدن و از خلیفه عزل او را خواست

 

IMG_7659
– رانت خواری در ایران هرچند اندک ولی شایسته نظام نیست
– رانت خواری تاثیرات سوء اجتماعی و اقتصادی دارد که مهمترین این تاثیرات تاثیرات عبارتند از : نهادینه شدن فساد مالی ، حذف وجدان کاری ،
گسترش قاچاق ،تحمیل هزینه های سرسام آور بر مردم ، سرگرم شدن نیروی جوان کشور به شبکه های رانت و تلاش برای ورود به این شبکه ، رشد بی کاری و گسترش دلالی ،اینها همه آسیبهای رانت است

IMG_7687
– معمولا انواع رانت را می توان در خریدهای دولتی ، قراردادهای پیمانکاری و فروش املاک دولتی مشاهده کرد .
خطبه ی دوم نماز جمعه ی میمه با حمد و ثنای الهی و درود و صلوات بر معصومین علیهم السلام آغاز شد . حجت الاسلام والمسلمین دکتر ایراندوست امام جمعه ی موقت بخش میمه در ادامه ی خطبه ی دوم نماز به سالروز وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها در ۱۳ جمادی الثانی سال ۶۴ قمری اشاره کرد و گفت :

IMG_7696

این بانوی بزرگ به دلیل ادب و بزرگی شخصیتی خود از امام علی ع درخواست کردند که ایشان را فاطمه صدا نزنند . خطیب جمعه ی میمه در ادامه به مناسبتهای پیش رو اشاره کردند و تکریم مادران شهدا را در روزی که به این نام نامگذاری شده است مورد تاکید قرار دادند .

 

IMG_7656

دکتر ایراندوست با اشاره به سالروز تاسیس کمیته ی امداد امام خمینی و نقش این نهاد بر آمده از انقلاب اسلامی ۱۵ اسفند روز درختکاری را گرامی داشتند و بر اهمیت حفظ و توسعه ی فضاهای سبز تاکید نمودند .

IMG_7710

در بین دو نماز جوایز برندگان مسابقه ی عکاسی روز ۲۲ بهمن به آنان اهدا گردید .

 ارسال نظر


شش + = 12


آخرین خبرها