کد خبر: 74476 | زمان مخابره: ۶:۱۶:۵۵ - دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 409 views | |

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ / Monday, 26 February, 2018

مردم باید یقه مسئولان را بگیرند
عمادافروغ در واکنش به حرف‌های اخیر آخوندی وزیر راه در مورد اعتراضات مردم می‌گوید: من از این ناراحت هستم که چرا هر مشکلی پیش می‌آید فوراً پای مردم وسط کشیده می‌شود. بله، مردم ما مشکل دارند. یک مشکل بزرگشان این است که خوب یقه مسئولان را نمی‌گیرند. اگر خوب یقه می‌گرفتند یک مقام مسئول جرئت نمی‌کرد به این شکل از مردم انتقاد کند. اول از همه اینکه بدانند جامعه ما یک جامعه طیفی است و نه قطبی در حالی که بسیاری از روشنفکران ما نگاه و برخورد جناحی دارند. اگر اعتراض مردم متوجه طرف مقابل باشد حق دارند و اگر متوجه قطب مورد حمایت آنها باشد، حتماً کار دشمن است. این نگاه باعث بریدن مردم از جریان روشنفکری می‌شود. طبق آخرین نظرسنجی‌ها، ۱۴ درصد مردم گرایش اصلاح‌طلبی دارند و ۱۲ درصد گرایش اصولگرایی. این یعنی ۷۵ درصد مردم اصلاً مسائل را جناحی نمی‌بینند و فرقی برای آن‌ها نمی‌کند که چه جناح و جریانی روی کار باشد. آن‌ها فقط می‌خواهند به مطالباتشان رسیدگی شود. روشنفکران ما باید این را بفهمند و جامعه را بشناسند./اعتماد آنلاین

تصویر صفحه اول روزنامه‌ها۵۸۷۸a7ab

 
۳ ديدگاه مطلب براي " دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ / Monday, 26 February, 2018 " ارسال شده است.

 1. Foroud.Arbabian می‌گه:

  ⛔️پروژه قطار سریع السیرتهران اصفهان متوقف شده
  🚫این پروژه طبق تمام مستندات موجود در دستگاههای اجرایی و نظارتی می بایست از کریدور نطنز عبور میکرد
  ✅باشرایط موجود قابل پیگیری است

  @mkarimpour

  (0)
  • Foroud.Arbabian می‌گه:

   باسلام ، مطلب فوق الاشاره ، نظر شخصی ( فعال اجتماعی ونماینده سابق نطنز در مجلس شورای اسلامی ) ، جناب آقای مسعود کریمپور نطنزی است ، که پیرو پیگیری اهتمام استاندار اصفهان جهت راه اندازی مجدد فعالیت پروژه عمرانی قطار سریع السیر تهران /اصفهان را مطرح نموده است.

   (0)
 2. Foroud.Arbabian می‌گه:

  مقصودی:
  ارتقای سه شهر به شهرستان و ۷ روستا به بخش در جلسات وزارت کشور + اسامی
  سرویس سیاسی
  رئیس کمیته تقسیمات کشوری مجلس با اشاره به جلسات متعدد وزارت کشور مبنی بر ارتقای تقسیمات کشوری گفت: قرار است از انتخابات مجلس آتی حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب و شاهین دژ به دو حوزه با دو نماینده مستقل تبدیل شود.
  چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۷

  حسین مقصودی درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت موضوع تقسیمات کشوری گفت: در دولت اول روحانی مسأله تقسیمات کشوری هم در بدنه مجلس، هم کمیسیون ها و کمیته های مربوطه و هم وزارتخانه ها بسته شده و به بن بست رسیده بود.

  نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: خوشبختانه در سال آخر دولت اول روحانی، وزارت کشور با نیروهای جدیدی که در بدنه تقسیمات کشوری وارد کرد، تغییرات مدیریتی، تعامل مثبت با مجلس و نگاه تخصصی، عدالت محوری و رفع محرومیت که مد نظر قرار داد وارد مرحله جدیدی شد.

  وی افزود: در آن دسته از موضوعات تقسیمات کشوری که  مربوط به حوزه های انتخابیه می شد مقرر شد از انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه میاندوآب، تکاب و شاهین دژ به دو حوزه انتخابیه تقسیم شود و برای هر کدام یک نماینده در نظر گرفته شود که در حال حاضر این حوزه انتخابیه دارای ۲ نماینده در مجلس است.

  وی ادامه داد: همچنین بعضی روستاهایی که جمعیت بالای سه هزار نفر دارند ؛قرار است طبق قانون به بخش ارتقا پیدا کنند که این امر تا حدی تحقق یافته است.

  مقصودی با اشاره به جلسات کمیسیون تخصصی وزارت کشور و کمیسیون های فرعی دولت در هفته گذشته بیان داشت: طی این جلسات ۷ روستا به مرکز بخش ارتقا یافتند و سه بخش نیز به شهر تبدیل شدند.

  عضو کمیسیون شوراهای مجلس دهم ادامه داد: همچنین شهرهای صالح آباد خراسان رضوی، هوراند آذربایجان شرقی و ششتمد خراسان رضوی با اکثریت آرا به شهرستان ارتقا پیدا کردند.

  رئیس کمیته تقسیمات کشوری کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به جلسه صبح امروز (چهارشنبه، ۲ اسفندماه) کمیسیون تخصصی دولت به ریاست رحمانی فضلی، خاطرنشان کرد: در این جلسه ارتقای شهرهای صالح آباد و هوراند به شهرستان تایید نهایی شد و در هفته آتی ارتقای شهر ششتمد به شهرستان نیز تایید نهایی می شود./

  (0)
ارسال نظر


هفت + 3 =


آخرین خبرها