کد خبر: 74394 | زمان مخابره: ۱۴:۲۶:۵۷ - چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 354 views | |

۹۵/۴ هکتار بافت فرسوده ی میمه ، مصوب شد

۱۳۹۶۱۰۲۳۰۰۰۵۳۳_Test_PhotoH

به گزارش ایمنا به نقل از اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، بنا به پیشنهاد اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و براساس اولویت مداخله در بافت ها و محلات هدف شهرهای استان، محدوده بافت فرسوده تعداد ۹ شهر دیگر استان با مساحت  بالغ بر ۴۲۱.۵ هکتار  علاوه بر ۵۷ شهر دارای محدوده بافت فرسوده مصوب در جلسه کمیسیون ماده ۵ مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان در این باره، گفت:  از ۱۰۷ شهر استان در حال حاضر ۶۶ شهر دارای محدوده مصوب است که با تصویب این محدوده ها سطح کل بافت فرسوده استان از ۱۳۰۷۷ هکتار به ۱۳۴۹۸.۵ هکتار رسید و این مساحت ۹.۵ درصد از سهم کل بافت های فرسوده کشور را به خود اختصاص می دهد.

حجت الله غلامی اظهار کرد: اهمیت شناسایی و تصویب محدوده بافت های فرسوده از این بابت است که محیط فیزیکی، مالکان و ساکنان این بافت ها زیر چتر سیاست ها و اقدامات حمایتی دولت و شهرداری ها قرار گرفته و زمینه بازآفرینی و مشارکتی آنها به گونه ای قانونی فراهم می شود.

گفتنی است؛ شهرهای حسن آباد با ۲۷ هکتار، محمدآباد ۲۶ هکتار، ورزنه ۳۴.۸ هکتار، نوش آباد ۸۰.۱ هکتار، کمشچه ۳۰.۷ هکتار، کوشک ۵۶.۸هکتار، گلشن۵۴.۸ هکتار، جوزدان ۱۵.۹ هکتار و میمه با ۹۵.۴ هکتار از جمله شهرهای مصوب شده هستند.ارسال نظر


+ نُه = 11


آخرین خبرها