کد خبر: 74316 | زمان مخابره: ۱۴:۳۵:۵۶ - چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 380 views | |

نرخ بیکاری دهق در همسایگی میمه صفر است

images

نصف جهان: درصد نرخ بیکاری در شهر دهق به دلیل استقراردومین شهرک صنعتی نساجی کشور، برابر صفر است.

زین العابدین علی عسگری، رییس شورای شهر دهق گفت: شهرک صنعتی دهق روزانه میزبان۲۵۰۰ نیروی انسانی از شهرستان های همجوار است که جمعیت روزانه شهر دهق را به بیش از ۱۰ هزارنفر افزایش می دهند. ولی آنها شامگاه به شهرهای خود باز می گردند. شایان ذکر است نیروی های فعال از شهرستان های همجوار اصفهان، میمه، تیران و کرون و نجف آباد به شهرک صنعتی دهق عزیمت می کنند.

علی عسگری افزود: دومین شهرک صنعتی نساجی کشور در شهر دهق مستقراست و این تاثیر مهمی در اشتغالزایی جوانان دهق داشته تا جایی که درصد بیکاری در این شهر، برابر صفر است.

وی یکی از مشکلات عدم توسعه محدوده شهری را بحث مسکن احاطه شده با خطوط گاز عنوان کرد و گفت: نیروی انسانی بعد از پایان کار به شهر خود باز می گردند زیرا محلی برای اسکان در شهر دهق ندارند. علت نبود مسکن به خطوط گاز برمی گردد که سبب عدم ساخت و ساز مسکن در دهق شده و از ما اجازه توسعه محدوده شهری گرفته شده است.

گفتنی است شهر دهق از توابع شهرستان نجف آباد است که با مرکز شهرستان ۹۰ کیلومتر و با مرکز استان ۸۵ کیلومتر فاصله دارد.
۱ ديدگاه مطلب براي " نرخ بیکاری دهق در همسایگی میمه صفر است " ارسال شده است.

  1. اهل منطقه می‌گه:

    این خبر وقتی می تواند با ارزش باشد که عامل این پیشرفت بسیار عالی را یافته و در حد توان به دنبال تحقق آن باشیم . ما در این منطقه فرصتهای زیادی از نظر زمان را از دست دادیم و فقط از پیشرفت دیگر نقاط گفتیم اما درس نگرفتیم . حال ما شده حال بزرگان کشور که دایم از پیشرفت ژاپن سخن می گویند ولی دریغ از برداشتن حتی چند گام کوتاه مثل ژاپن. دقیقا مصداق آن ضرب المثل هستیم که ؛ با حلوا حلوا کردن کاممان را شیرین می کنیم . ای کاش قدمی برای یافتن حلوای واقعی بر می داشتیم . مردم دهق و علویجه اختلاف نظر زیادی داشتند اما آن را به یک رقابت مثبت تبدیل و از منافع این رقابت خود و دیگر مردم بهره مند شدند . امروز منطقه مهر دشت با وجود فاصله از جاده ترانزیت ، دلهای خود را به هم نزدیک و توانستند به کمک صنعت خود با اقصى نقاط دنیا ارتباط صنعتی برقرار کنند ولی ما در کنار جاده ترانزیت ،فقط توانستیم دلهایمان را فرسنگها از هم دور و عامل مهاجرت به خارج از منطقه شویم . داستان منطقه ما تلخ کاممان کرده است ، بد بینمان کرده است ، مخفی کارمان کرده است ، غریب دوست و همشهری و هم منطقه ای گریزمان کرده است . هر سال دریغ از پارسال. آقایانی که در دوشهر همجوار منطقه ، عرق وطن دوستی داشته و دارند ، نا خواسته و ندانسته همه تلاششان فقط و فقط موجب نابودی منطقه شد. ای کاش کسی می توانست به این آقایان بفهماند که بهترین نوع وطن دوستی آنان خانه نشینی آنهاست و به آنها بگوید که ؛ ما از طلا گشتن پشیمانیم لطف کرده ما را مس کنید .

    (3)
ارسال نظر


یک + = 9


آخرین خبرها