کد خبر: 74137 | زمان مخابره: ۱۷:۳۲:۳۴ - جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 241 views | |

فرازهایی از سخنان آقای حاجی در مراسم جشن ” من انقلابی ام “

۱۳۹۴۰۷۱۵۰۰۰۳۱۳_PhotoA

فرازهایی از سخنان آقای حاجی در مراسم جشن ” من انقلابی ام ”

– در زمان رژیم پهلوی ۶۰ هزار نظامی آمریکایی بر ارتش کشور حکومت می کردند و سرباز آمریکایی به تیمسار ایرانی فرمان می داد، حتی شاه ایران برای ازدواج کردن باید از آمریکایی ها اجازه می گرفت و این حقیقت در کتاب خاطرات ارتشبد فردوست به وضوح بیان شده است.

– یک شب سفیران سه کشور اروپایی به دیدن رضاخان آمدند و از او خواستند تا ارتش را برای ورود نیروهای اشغالگر نظامی به کشور مرخص کند، وقتی رضاخان دلیل این کار را پرسید، به او جواب دادند که نمی خواهیم مانعی برای ورود نظامیان ما وجود داشته باشد و شاه کشور هم ذلیلانه دو لشکر مجهز تهران را به مرخصی فرستاد تا کفار بر کشور مسلط شوند، بعد از گذشت زمان کوتاهی همان سفیران برگشتند و دستور دادند تا ارتش به پادگان ها برگردد و شاه هم تبعیت کرد.

–  ازدواج فوزیه شاهزاده مصری با محمدرضا پهلوی، این ازدواج، یک ایده و دستور پادشاهی انگلستان برای ایجاد رابطه سیاسی میان ایران و مصر بود ‏و هزینه ها و تشریفات و تبلیغات وسیعی هم در این زمینه صورت گرفت، چند سال بعد و بر اساس شرایط روز سیاسی، انگلیس تصمیم به جدایی ولیعهد ایران از همسرش گرفت و برای این منظور، زن بارگی و فساد اخلاقی محمدرضا را مستمسک قرار داد.

–  بحرین در زمان پادشاهی محمدرضا پهلوی از ایران جدا شد، محمدرضا هیچ مقاومتی در برابر خواست انگلیس نکرد و با همه خیانت هایی که در حق ملت ایران انجام داد، امروز در شبکه های اجتماعی مورد حمایت دشمنان ایران و اسلام قرار دارد و استکبار جهانی و جاهلان از او به نیکی یاد می کنند.

– جنگ تحمیلی که همه قدرت های بزرگ آن زمان علیه انقلاب به راه انداختند و پیشرفته ترین سلاح ها و هزینه های گزاف و سربازان کشورهای مختلف را در اختیار داشتند، با جانفشانی و رشادت شهدای انقلاب، حتی یک وجب از خاک کشور هم به دشمن واگذار نشد.

 ارسال نظر


5 + چهار =


آخرین خبرها