کد خبر: 74014 | زمان مخابره: ۶:۲۷:۲۹ - یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 390 views | |

اولین پروژه قطار سریع السیر کشور بین تهران و اصفهان

DSCN8695

اولین پروژه قطار سریع السیر کشور بین تهران و اصفهان

مدیرکل راه آهن کل کشور در حاشیه این بازدید، گفت: اولین پروژه قطار سریع السیر کشور بین تهران و اصفهان در حال انجام است که در ابتدای آغاز پروژه مقرر شده بود اعتبارات آن از طریق اعتبارات استانی تأمین شود.

سعید محمد زاده ادامه داد: ولی به لحاظ این که از نظر مالی این طرح نیازمند رقم بالایی بود تصمیم گرفته شد برای تأمین اعتبار آن از طریق فایناس اقدام شود و بخش اول پروژه توسط کشور چین تأمین اعتبار شد و این پروژه هم اکنون با مشارکت پیمانکاران چینی و ایرانی در حال انجام است.

وی افزود: این پروژه از پروژهای بزرگ کشور است که به عنوان اولین پروژه قطارسریع السیر کشور نام گرفته که مدت زمان سفر تهران به اصفهان را به کمتر از سه ساعت کاهش خواهد داد.

 

نبود اعتبارات کافی برای اجرای این طرح ملی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی که میزبان مدیر کل راه آهن کشور بود، در مورد پیشرفت راه آهن تهران به اصفهان، گفت: متأسفانه پیشرفت اجرای پروژه کند بوده و شاید یکی از علل این مهم نبود اعتبارات کافی برای اجرای این طرح ملی است.

حسن کامران ادامه داد: قرارداد اولیه که با چین منعقد گردیده حدود ۱۳ میلیارد یوان است که زیر ساخت آن به عهده سازمان خاتم الانبیا بوده که با مشارک با چینی ها در حال اجرا است.

وی تأکید کرد: اگر این اعتبارات به‌ موقع پرداخت شود و هر دو طرف قرار داد به تعهدها خود عمل کنند پیش بینی می شود تا پایان این دولت این طرح به اتمام برسد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فواید این طرح، تصریح کرد: این طرح کاری است استراتژیک برای چندین استان زیرا از شدت تصادف ها کاسته خواهد شد و از طرفی با توجه به تأخیرها پروازها و نبود امنیت جاده ای این طرح بسیار حائز اهمیت است.

کامران افزود: اولین پروژه قطارسریع السیر کشور نقش بسیار بالایی نیز در اقتصاد کشور خواهد داشت و امیدواریم با توجه به مدیریت مدبرانه مدیران ذی ربط این طرح با شدت و سرعت بیشتری به سرانجام برسد.ارسال نظر


هشت + = 16


آخرین خبرها