کد خبر: 73998 | زمان مخابره: ۱۲:۱۱:۴۳ - شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 301 views | |

مطهری : نه پروژه افتتاح کنید و نه معضلات رژیم گذشته را بگویید!

۸۳۷۷۷۳_۸۹۹ ۸۳۷۷۷۳_۸۹۹

او فرزند کوچک و سومین فرزند ذکور استاد شهید مرتضی مطهری بعد از (مجتبی و علی) است که علاوه بر تحصیلات آکادمیک درس حوزوی نیز خوانده و هم اکنون در کسوت روحانیت مشغول به فعالیت است.به گزارش «تابناک»، مطهری کوچک که گه گاهی در رسانه ها یادداشت و مطالبی از او منتشر می شود، در پاسخ به پیگیری های ما عنوان کرد که معمولا مصاحبه نمی کند، اما وعده داد که مطلبی را بنا به شرایط روز کشور نوشته و ارسال خواهد کرد.«محمد مطهری» علاوه بر تحصیلات حوزوی، دارای مدرک دانشگاهی نیز هست؛آنچه در ادامه می خوانید،متن ارسالی حجت الاسلام والمسلمین «محمد مطهری» برای تابناک در آستانه ورود به ۴۰ سالگی انقلاب است.مسئولان محترم این بار در دهه فجر مردم را با این دو هدیه خوشحال کنند!

* با توجه به اوضاع و احوال، بزرگترین هدیه‌‏ای که مسئولان «گذشته» و «فعلی» کشور – در هر رده و در هر دستگاه، وزارتخانه، نهاد و سازمان – می توانند در دهه فجر امسال به مردم بدهند، نه افتتاح پروژه است، نه برشمردن دستاوردهای انقلاب، نه بیان خاطرات ناگفته و نه تشریح معضلات رژیم گذشته.

* یک هدیه بسیار ارزشمند برای مردم این است که هر کس که در این ۳۹ سال مسئولیت مهم و یا نیمه مهمی بر عهده داشته و یا دارد، «بزرگترین» انتقاد وارد به عملکرد خود را «صریح»، «صادقانه» و «بدون کلی‌گویی» و «به طور مشخص» به اطلاع مردم برساند.

* انتقاد از خود به عنوان یک مسئول، اگر واقعی و منصفانه باشد، قطعا منزلت فرد را نزد جامعه بالا می‌‏برد، غرور نفسانی او را می‌شکند، در دل مردم امید ایجاد می‌کند و زخمهای جامعه را تا حدی التیام می‌بخشد.

* هدیه دوم برگزاری نشست با منتقدان است، البته مشروط بر اینکه انعکاس آن فقط بر عهده اطرافیان و یا رسانه های مورد عنایت نباشد. اصلا چند منتقد منصف را خود آقای مسئول انتخاب کند.

* مردمی که آنقدر به ندرت از مسئولان «تواضع عملی» دیده‌اند که برداشتن نرده میان جایگاه و مردم در نماز جمعه یک شهر را چنین گسترده انعکاس می‌دهند، شدیدا از عبور مسئولان از لااقل یک نرده نفسانی و اعتراف به پاره‌ای اشتباهات استقبال خواهند کرد؛ البته اگر برخی اطرافیان که متخصص تمسک به مصلحت های «من درآوردی» هستند، مانع نشوند.

مسئول محترم!
تواضع خود را امروز عملا به مردم اثبات کنید، ممکن است فردا خیلی دیر باشد!
۱ ديدگاه مطلب براي " مطهری : نه پروژه افتتاح کنید و نه معضلات رژیم گذشته را بگویید! " ارسال شده است.

  1. دعاگو می‌گه:

    می شود گفت که الحق ایشان فرزند رشید و محترم استاد شهید مطهری است.چقدر جامعه ما تشنه شنیدن چنین سخنان ارزشمندی است که از فرزند یکی از بزرگان نظام شنیده شود . دل ما برای شنیدن اینگونه سخنان از این قبیل افراد لک زده است . چه لذت بخش و بهجت آور است شنیدن سخنان بی آلایش و صادقانه و باب میل مردم از یک آقا زاده محترم .
    باید خطاب به این غزیز گفت : گل گفتی و د‌ر سفتی
    از بس آقا زاده ها در کشور ما به خطا رفتند و بعضا با سخن و عملشان روی مفسدین را سفید کردند ، وجود چنین فردی را نعمت عظمی می دانیم و از بیانش به وجد آمدیم. امیدوارم هر چه زودتر خدای متعال ما را از شر داشتن آقازاده های خطا کار که کم هم نیستند ،نجات عنایت بفرماید و زمین را از لوث وجودشان پاک بگرداند. آمین یا رب العالمین.

    (3)
ارسال نظر


− یک = 2


آخرین خبرها