کد خبر: 73638 | زمان مخابره: ۲۱:۴۶:۰۰ - سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 316 views | |

نظر مهاجرانی درباره فیلم منتشر شده از جلسه خبرگان رهبری

download

نظر مهاجرانی درباره فیلم منتشر شده از جلسه خبرگان رهبری

📝عطاء الله مهاجرانی:

🔹فیلمی از مجلس خبرگان مثل نقل و نبات در شبکه های اجتماعی و سایت ها می گردد. گوشه ای از بحث مجلس خبرگان در خرداد ماه ۱۳۶۸در باره انتخاب آیه الله خامنه ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی را نشان می دهد. می توان به این فیلم و سخن یا اعتراف آیه الله خامنه ای در باره خود از دو زاویه نگاه و تفسیر کرد.

🔹یکم: کسانی که از بنیاد با رهبری آیه الله خامنه ای مخالف بوده و هستند. می گویند ببینید خودش هم موافق رهبری خودش نبوده است. ثانیا رهبری ایشان موقت بوده و قرار بوده است که رفراندم برگزار شود.

🔹دوم: کسانی که همین فیلم را نشانه صلاحیت آیه الله خامنه ای برای رهبری می دانند.

🔹چگونه می توان این دو زاویه دید را سنجید و تفسیر کرد؟

🔹روز نخست رهبری آیه الله خامنه ای روز یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۶۸، بعد از جلسه دولت به دیدار ایشان رفتیم. پیش از آن هر چند وقت یک بار هیات دولت به ریاست ایشان تشکیل می شد. این بار ما به عنوان هیات دولت با مقام رهبری دیدار داشتیم. در نگاه نخست ایشان ساده تر شده بودند. قبا داشتند و نه لباده. گفتند: « بار بسیار سنگینی را بر دوش من نهاده اند. شانه های من برای این بار ناتوان است. به خداوند توکل می کنم. یَا یَحْیَىٰ خُذِ الْکِتَابَ بِقُوَّهٍ !» دنباله آیه را نخواندند. تازه این سخن پس از انتخاب ایشان به عنوان رهبری بود . این ویژگی که فرد پای بر نفس خود می گذارد و خود را کوچک می شمرد، نشانه توانایی و بزرگی ست. فرهنگ ما متفاوت از فرهنگ غربی ست که با فریب و دروغ خود را چنان می نمایند که نیستند. ترامپ محصول چنین رویکرد و فرهنگی ست. سعدی در باب تواضع بوستان سروده است:

بلندی از آن یافت کو پست شد
در نیستی کوفت تا هست شد

🔹صمیمیت و برافروختگی که در سیما و سخن و حرکات آیه الله خامنه ای در این فیلم دیده می شود، تمامی نشانه های توانایی کسی ست که بر خود پیروز شده است، نه نشانه ضعف و ناتوانی.

🔹نکته دوم سخن آیه الله هاشمی ست که می گوید انتخاب آیه الله خامنه ای تا رفراندوم و موقتی خواهد بود. این سخن برای تمام کردن بحث بوده است. ضمن این که مصوبه خبرگان رهبری بدون هیچکونه شرطی ابلاغ می شود و سند انتخاب آیه الله خامنه ای به شمار می رود.

🔹کسانی که با هر انگیزه ای فیلم خبرگان را منتشر کرده اند، ممکن است در سطح برخی غوغا سالاران را خرسند کرده باشند تا در این روزهایی که مطامعی علیه نظام و رهبری تیز شده است، دستاویزی فراهم کنند، اما خردمندان و نکته بینان می دانند و می فهمند که این فیلم نشانی از صداقت و صمیمیت درخشانی را بهمراه دارد. عالیترین سمت کشور را به کسی پیشنهاد می کنند و او با برافروختگی پای بر نفس خود می گذارد و نمی پذیرد. به تعبیر امام سجاد علیه السلام:

🔹و لا ترفعنی فی الناس درجه الّا حططتنی عند نفسی درجه مثلها. مرا در میان مردم علوّ مقام مبخش، مگر آن که در درونم حس فروافتادگی بیشتر شود.
۲ ديدگاه مطلب براي " نظر مهاجرانی درباره فیلم منتشر شده از جلسه خبرگان رهبری " ارسال شده است.

 1. لیاقت می‌گه:

  کس که لیاقت رهبری را داشته باشد ازهرجهت وقرار باشد نایب امام معصوم قرار بگیرد چه بخواهد و چه نخواهد باید زیر بار این مسولیت سنگین برودانتخاب رهبری در ظاهر با خبرگان است اما در باطن خدا وامام زمان فرد لایق را ظهور می دهند الان میفهمیم بعد ازحدود ۳۰ سال که کسی جز ایشان لایق این مقام نیستند

  (-17)
 2. ................. می‌گه:

  اما در باطن خدا وامام زمان فرد لایق را ظهور می دهند !!!!!!!!!!!!!!عجب
  ! آیت اله خامنه ای رهبر محبوب ماست ولی نباید این حرفها را گفت

  (0)
ارسال نظر


− 1 = هفت


آخرین خبرها