کد خبر: 73525 | زمان مخابره: ۶:۲۵:۴۷ - پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 391 views | |

نماز جمعه ی فردا – ۹۶/۱۰/۱۵ – مسجد جامع میمه

DSC07090

به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر ایراندوست   امام جمعه ی موقت بخش میمه 

اهمیت و جایگاه نماز جمعه از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

نماز جمعه ترکیبی از بیان حقایق معنوی و اسلامی، حضور غیر دستوری مردم در این صحنه و مرتبط با حکومت اسلامی است.
برخلاف تصور برخی افراد، حکومت فقط وظیفه تأمین رفاه و آزادی و استقلال سیاسی مردم را ندارد بلکه حکومت در قبال دین و اعتقادات مردم نیز وظیفه دارد.
این شبکه ی مهم، در عین حالی که مردمی، اسلامی، حکومتی و سیاسی است اما داخل در جناح بندیهای گوناگون مردم و جناح های سیاسی نیست.
نماز جمعه نسبت به اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی نیز وظیفه دارد و نماز جمعه باید به ارزشهای اسلامی پایبندیِ مبتنی بر مبانی فکری و عقلی داشته باشد.
سعی شود خطبه های نماز جمعه، دربر دارنده نیازها و پاسخ دهنده سؤالات و گره های ذهنی مخاطبان بویژه نسل جوان در زمینه های اعتقادی، عملی و سیاسی باشد.
یکی از مسائلی که باید در خطبه های نماز جمعه مورد توجه جدی قرار گیرد، موضوع سبک زندگی و بحث های کاملاً مستند و زنده در این خصوص است.
۳ ديدگاه مطلب براي " نماز جمعه ی فردا – ۹۶/۱۰/۱۵ – مسجد جامع میمه " ارسال شده است.

 1. نماز گزار می‌گه:

  مگر صلاحیت وشرایط امام جمعه موقت باامام جمعه دائم فرق می کند؟

  (0)
 2. ارباب رجوع می‌گه:

  از ریا ست دادگاه میمه در خواست می شود از دخالت بعضی از کار مندان در همه کارها وسرک کشیدن در امور مراجعین وگاهی دخالت های مشکوک و روابط فامیلی ورفاقتی جلوگیری نمایند

  (0)
 3. پناه بر خدا می‌گه:

  .راه حل این است که دو شهر میمه و وزوان اختلافات را بزارند کنار حدا اقل در مورد قضییه نماز جمعه به جای اختلافات متحد بشوند ویک محل را انتخاب کنند(البته من نمی تونم محلی راپیشنهاد بدم ممکنه سوء برداشت بشه) مثلا یک مصلی برای نماز جمعه ….. و همیشه نماز جمعه به طور ثابت در یک محل اقامه شود.
  و به جای این اختلافات یک شخصیت عالم و فعاّل را برای امامت جمعه بخش انتخاب کنند.زیرا امام خمینی گفتند امام جمعه هر شهر به منزله روح آن شهر است.
  و به حق شخصیتی فعال می تواند مشکلات فرهنگی را حل کند مثلاً من سراغ دارم امام جمعه هایی که دفترشان همه روزه محل رجوع مردم است و خیل کثیری مشکلاتشان را در آنجا حل می کنند اما متاسفانه دفتر امام جمعه این بخش تا کنون اینگونه نبوده!
  (۲۵)
  پاسخ دادن

  (2)
ارسال نظر


8 − دو =


آخرین خبرها