کد خبر: 73488 | زمان مخابره: ۱۳:۵۱:۲۶ - سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 438 views | |

حاجی : اشکال اساسی در همه ی ما مسئولان است

۱۴۸۰۰۹۹

حاجی دلیگانی در رابطه با اعتراضات اخیر در ایران به خبر نگار ایمنا گفت: این مسأله از دو زاویه قابل بررسی است؛ یکی از زاویه تقاضاهای مردمی، بدین معنا که مردم مطالباتی در مباحث اقتصادی دارند که بحق است و مشکلات آنها در حوزه اشتغال، رونق اقتصادی، معیشت، درآمد زایی و بهبود وضعیت اقتصادی باید برطرف شود.

وی افزود: اما از زاویه دیگر، سوء استفاده برخی از کشورهای بیگانه از این اعتراضات قابل قبول نیست و مانند یک قیچی عمل می کند که رژیم صهیونیستی یک لبه و عربستان سعودی لبه دیگر تیغ آن است و این امر می تواند امنیت کشور را دچار تهدید کند.

حاجی دلیگانی در رابطه با چرایی شکل گیری چنین اعتراضاتی در سطح کشور گفت: اشکال اساسی  در همه  ما مسئولان است، اگر مسئولان در سطوح مختلف، از کارمند یک نهاد عمومی گرفته تا مدیر یک اداره، نماینده مجلس، وزیر، قاضی و رئیس جمهور، وظایف خود را درست انجام می دادند و با مردم برخورد کریمانه داشتند چنین اتفاقاتی رخ نمی داد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی مردم جایی پیدا نمی کنند که بتوانند مطالباتشان را مطرح کنند و مسئولی نمی یابند که بتواند مشکلات آنها را رفع کند، در مواقعی که شرایط مناسبی برای اعتراض مهیا می شود، می خواهند خود را تخلیه کنند و لذا حوادثی مثل اعتراضات روزهای اخیر رقم می خورد.

حاجی دلیگانی در رابطه با ریشه اعترضات مردمی اخیر گفت: این اعتراضات در آغاز خودجوش و برای طرح مطالباتی مثل گرانی، اشتغال و مؤسسات مالی و اعتباری بود، اما رفته رفته عده ای کوشیدند به این اعتراضات مردمی جهت بدهند و عربستان و اسرائیل هم تلاش کردند از طریق  ابزارهای الکترونیکی اعتراضات مردمی را به سمت و سوی مورد علاقه خود هدایت کنند.

این نماینده مجلس  در رابطه با نوع برخورد دولت با این اعتراضات گفت: دولت باید به صورت کاملا باز با این اعتراضات برخورد کند و انتقادات مطرح شده را بپذیرد؛ در واقع باید شرایطی فراهم شود که اگر کسی اعتراض و حرفی برای گفتن دارد، بتواند آن را از مسیر قانونی مطرح کند، اما در کنار آن، قوه قضائیه نیز با کسانی که به حقوق و اموال عمومی صدمه می زنند برخورد کند.

دلیگانی در رابطه با پیشنهاد ایجاد فضاهایی برای طرح نظرات مردم گفت: این طرح بسیار خوبی است و ضرورت آن به شدت احساس می شود. خود من هم با همراهی برخی از همکاران در حال تهیه طرحی برای ارائه به مجلس هستیم که بر اساس آن وزارت کشور با کمک شهرداری ها، در همه مراکز استانها مکانهای خاصی را برای مردم در نظر بگیرند که رسانه ها و مسئولان هم در آن حضور داشته باشند و بدین ترتیب جامعه بتواند از روشهای مسالمت آمیز نظرات و خواسته های خود را به گوش مسئولان برساند.
۵ ديدگاه مطلب براي " حاجی : اشکال اساسی در همه ی ما مسئولان است " ارسال شده است.

 1. .......... می‌گه:

  با عرض سلام
  نمی دانیم این موضوع رو کجا بیان کنیم شاید اینجا هم جای مناسبی نباشه اما ما می گیم
  صبح که ما یه دختر راهی مدرسه می شیم تو هر کوچه و خیابونی ۴ الی ۵ سگ هست و این برای یک دختر خیلی سخته همین چند روز پیش داشتیم می رفتیم مدرسه و هیچ کس توی خیابان سعدی نبود ۵ تا سگ دنبال ما کردن ما هم با کلی ترس شروع به دویدن کردیم رسیدیم به کوچه عکاسی ملیکا رفتیم توی کوچه اما دوباره سگ ها دنبال ما بودن تا اینکه آقای کاویار اومدن و ما رو نجات داد و ما را راهی مدرسه کردند
  اهای مسئولین کجاید این سگ های ولگرد را جمع کنید

  (381)
 2. ....... می‌گه:

  فقط شعار میدید. شما هم فقط شعار میدید جناب حاجی از وعده های انتخاباتی تون بگیر تا مدیران نا کارآمدی که با فشار شما در جایگاه مدیریت هستند.
  خوب معلومه ایراد از شما مسئولین هست

  (1)
ارسال نظر


هفت − = 1


آخرین خبرها