کد خبر: 73475 | زمان مخابره: ۱۴:۴۳:۴۸ - دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 387 views | |

حاجی : برخی اغتشاشگران با خود سلاح گرم حمل می کردند.

۴۰۰-۵۹۸x400

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت خواستار عزل وزرای اقتصادی از سوی مجلس شد و گفت: در تجمعات روزهای اخیر برخی اغتشاشگران با خود سلاح گرم حمل می کردند.

به گزارش جهان نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به تجمعات روزهای گذشته در برخی از شهرهای کشور گفت: مردم از وضعیت معیشتی، اقتصادی و گرانیها هم مشکل دارند و هم گلایه.

وی افزود: نمایندگان مجلس حامی مردم هستند. حامی مردمی که نه شغل دارند و نه درآمد. مردمی که موسسات مالی – اعتباری پول شان را پس نمی دهند. مردمی که زیر بار تورم گرفتار شدند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان ما در مجلس با هماهنگی همکاران در مجلس یک اقدام جمعی در جهت خواسته های اقتصادی مردم بعمل می آوریم، افزود: دولت در این چند سال از نظر اقتصادی به مردم فشار آورد و مجلس هم در برخی جاها وظیفه و نقش خود را انجام نداد و حتی در بعضی از جاها سیاست قوه مجریه را به راحتی پذیرفت که نباید می پذیرفت.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: در وضعیت بد اقتصادی مجلس باید نقش نظارتی خود  را بیشتر می کرد که متاسفانه نکرد.

وی با اشاره به تعطیلی ۲ هفته ای مجلس افزود: بعد از بازگشایی مجلس، در اولین فرصت وزرای اقتصادی باید به مجلس دعوت شوند و درباره مشکلات اقتصادی مردم از آنها بازخواست شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بعد از روشن شدن کوتاهی های مسئولین، وزرای اقتصادی از سوی نمایندگان استیضاح و برکنار شوند.

حاجی دلیگانی افزود: وقت آن رسیده که رئیس کل بانک مرکزی به دلیل اهمال و کوتاهی مواخذه و برکنار شود.

وی با اشاره به پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت ها از جمله قیمت سوخت در لایحه بودجه سال آینده، گفت: افزایش قیمت خدمات دولتی مثل قبوض اربعه گاز، آب، برق و تلفن دولت نیز مردم را به ستوه آورده و از طرف دیگر دولت تصمیم دارد تا یارانه افراد را حذف کند طبیعی است در چنین فضا و شرایطی دشمنان و سلطنت طلبان مزدوری که از رژیم صهیونیستی تغذیه می شوند، بر موج ها سوار شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدارای نیرو انتظامی و امنیتی با مردم بر اساس تعلیمات اسلامی و انسانی گفت: شنیدیم که در برخی از تجمعات، اغتشاش گران و آنهایی که از مردم نیستند با خود اسلحه گرم حمل می کنند تا در فرصت مناسب به سمت مردم عادی شلیک و اوضاع را وخیم کنند و بهانه برای تشدید تنش و هیجانی نمون فضاء بوجود آید تا از آن سوء استفاده کنند.

حاجی دلیگانی گفت: انتظار ما این است تا سربازان گمنام و نیروی انتظامی با هوشیاری این چهره ها را شناسایی کرده و تحویل مقامات قضائی دهند.
۵ ديدگاه مطلب براي " حاجی : برخی اغتشاشگران با خود سلاح گرم حمل می کردند. " ارسال شده است.

 1. منتقد می‌گه:

  دولت در این چند سال از نظر اقتصادی به مردم فشار آورد ؟؟؟!!!
  جناب حاجی : دولت مطلوب شما بنزین صد تومانی را ۴۰۰ و۷۰۰ کرد CNG چهل تومانی را ۴۰۰ تومان کرد .سکه دویست تومانی را یک میلیون و چهارصد کرد . دلار هزارتومانی را ۳۸۰۰ کرد و…… آن موقع جنابعالی کجا بودید ؟؟چهار سال است بنزین هزار تومان مانده . دولت مستقر دلار را ۳۸۰۰ تومان تحویل گرفت بعد از چهار سال دلار شده ۴۲۰۰ تومان.کدامیک فشار است ؟؟
  آقا اگر دین ندارید اقلا منصف باشید .
  قائله اخیر را دارودسته شما به راه انداختند تا شکست انتخاباتی را به قیمت سلب امنیت مردم تلافی کنند . وشما …در عین بی انصافی شعارهای کاملا روشن مردم را سعی میکنید با تحریف …اعتراض به اقدامات دولت تلقی کنید …..؟؟

  (-9)
  • پاسخ به منتقد می‌گه:

   حاملهای انرژی گران شد و قرار بود به تناسب تورم به مردم یارانه داده شود و قسمت اعظم درآمد صرف صنایع شود اما در این دولت یارانه که اضافه نشد که بماند ،طبق گفته یکی از اعضای کمیسیونهای اقتصادی مجلس، مبلغ بالای درآمد حاملهای انرژی به خزانه دولت هم برنگشت .سؤال این است که پس مابه التفاوت گران کردن هزینه بنزین که صرف صنعت نشد و به خزانه هم بر نگشت از کجا سر در آورده است؟ مسلما جوابی غیر از این نمی ماند که به یغما رفته است . حقوقهای نجومی و اختلاسهای کلان از همین سرمایه ملی اتفاق افتاده است . لذا به هیچ عنوان عملکرد این دولت در زمینه های مختلف و به ویژه در زمینه اقتصادی قابل توجیه و دفاع نیست . شما وعده های رئیس دولت را منصفانه مورد قضاوت قرار دهید تا متوجه شوید که در بیشتر موارد ،حقیقت به مردم گفته نشده است . در کشوری که دارای منابع اقتصادی ودر آمدی فراوان است ،چرا مردم باید بخاطر فشار اقتصادی به تنگ آیند و هیچ مسؤلی هم جوابگو نباشد؟ رئیس دولت می گوید وظیفه بانک مرکزی بوده تا به مشکل مالی سپرده گذاران رسیدگی کند .شما که می دانی چرا این مسؤلین بی لیاقت را عزل نمی کنید؟ تمام مسؤلیتها به رئیس دولت بر می گردد .ما مردم خودمان یک رئیس دولت ناتوان را انتخاب کرده ایم و باید تاوانش را بدهیم . وقتی حرف حق مردم از طریق قانونی مورد بی توجهی قرار می گیرد ،مردم مجبور می شوند حرفشان را در خیابان بزنند و نتیجه اش این می شود که نامحرمان و ضد انقلاب با سوء استفاده از فرصت ،ضربه وارد می کند. عامل اصلی این مشکلات اخیر در درجه اول مسؤلین نالایق کشورند که زمینه اغتشاش را فراهم کرده اند . این توطئه ها بزودی توسط مردم خنثى می شود اما مسؤلین دلسوز کشور باید فورا مدیران بی کفایت را در هر سطحی که هستند بر کنار کنند تا شاهد زمینه سازی مجدد این قبیل خیانتها نباشیم
   جناب منتقد! اکنون دیگر دولت قبل را مقصر دانستن عین جهالت است.از بس دولت فعلی ناتوانی خود را به قبل نسبت داد ،خودشان و ما مردم هم باورمان شد که بهترین انتخاب را داشته و دیگر ایران دولتی به این پاکی و پر تلاشی به خود ندیده و نتیجه این شده که امروز می بینیم . اگر مردم مطالبه گر نباشند ،دولتها هم هیج توجهی به مردم نمی کنند . مردم باید به موقع و مناسب از دولت منتخب خود طلبکار باشند تا مسؤلین هم به فکر آنها بوده و دشمن فرصت سوء استفاده نداشته باشد.

   (31)
   • ................. می‌گه:

    کشوری پویا می شود که مردمش همیشه از دولت منتخبشان مطالبه داشته باشند.اگر دولتها رها شوند ومرتب از طرف مردم مورد بازخواست قرار نگیرند ، مردم بی تفاوت جلوه خواهند کرد و افرادی که باید پاسخگو باشند ،دستشان به حق ملت و بیت المال آلوده شده و مردم به فراموشی سپرده می شوند .ما تجربه تلخی در این زمینه از دولتها و مخصوصا از دولت فعلی داریم و در واقع ما مردم زخم خورده بی تفاوتی خودمان در برابر حق طلبکاری از دولتها هستیم. باید مدام مدیرانمان را مورد مؤاخذه قرار دهیم و مدیران ناتوانمان را چنان در فشار قرار دهیم که جرأت ماندن در پست مربوطه را نداشته و هر ناتوانی اجازه حضور در منصبهای مختلف را پیدا نکند .تنها راه مقابله با افراد فاسد داخلی و خارجی ،اطاعت بی چون و چرا از ولایت و توجه به اقتصاد مقاومتی در عمل است نه در حرف و تشکیل جلسات بی فایده ای که امروز در کشور جاری است.

    (15)
    • منتقد می‌گه:

     ۸۴ تا ۹۲ کجا بودی ؟؟

     (-3)
     • ...................... می‌گه:

      همان جایی که شما بودی و هستید در همان لاک بی حالی و بی حمیتی!
      در همان حالت منفعلی که شما امروز در آن هستی. اگر منفعل نبودیم ، مجدد یک دولتی را انتخاب نمی کردیم که امروز با حرفهایش من و تو و همه مردم را به تمسخر بگیرد .اگر از سال ۶٨ تاکنون هوشیار عمل می کردیم دولتهایی را انتخاب نمی کردیم که امروز شاهد ناکارآمدترین آنها باشیم. اگر درست انتخاب کرده بودیم ،دولتی داشتیم که اگر خدمت نمی کند لااقل آسمان و ریسمان به هم نبافد تا ناتوانیش را بپوشاند. دولتی را انتخاب می کردیم که بجای اینکه به فکر خود و خانواده و فامیلش باشد ،به فکر مردمش بود .دولتی را انتخاب می کردیم که برای رای آوردن به هر حشیشی چنگ نزند و هر خزعبلاتی را به زبان نیاورد.دولتی را انتخاب می کردیم که سخنگویش یک اختلاس کننده بیت المال را سرمایه نظام معرفی نکند و دولتی را انتخاب می کردیم که وزیرش را سه روز مانده به استیضاح ،بخاطر ترس از لو رفتن مفت خورهای دولتی در دست درازی به سرمایه عظیم سپرده گذاران صندوق ذخیره فرهنگیان ، برکنارش نکند و دولتی انتخاب می کردیم که مردمش را آدم به حساب بیاورد.
      من و تو در یک جا هستیم ،در جایی که بعد از رای گیری به حساب نمی آییم اما وقتی باندمان رای آورد ، همه چیز و همه جا پر از گل و بلبل است و هر وقت رای نیاوردیم ، همه جا را کفر می گیرد .و تا من و تو این روحیه را داریم نباید انتظار داشته باشیم که بهتر و اصلح را برگزینیم چون ملاک ما ، حق نیست .هر کس به طرز فکر رقیب سیاسیمان ولو اینکه پاک باشد، دهن کجی کند ، او را انتخاب می کنیم .حال هر کسی که باشد و هر ایده ای که داشته باشد. تا زمانی که من و تو به معنی واقعی کلمه ولایی نشویم ،همین سرنوشت در انتظارماست.

      (5)
ارسال نظر


8 − = پنج


آخرین خبرها