کد خبر: 73268 | زمان مخابره: ۲۱:۵۲:۳۱ - جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 466 views | |

تصاویر و گزارش نماز جمعه ی میمه – ۹۶/۱۰/۱

IMG_6269

نماز شکوهمند جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین زمانی در مسجد جامع شهر میمه برگزار گردید . امام جمعه ی بخش میمه در آغاز خطبه ی اول نماز با حمد و ثنای الهی خود و نمازگزاران جمعه را به رعایت تقوی توصیه کرد . وی سپس با تلاوت آیه ی دوم سوره ی مائده : ” وتعاونوا علی البر و التقوی و لا تعاونوا علی الاثم والعدوان و اتقوالله ان الله شدید العقاب ” به تفصیل در مورد مبحث تاثیر گذار تعاون و همکاری در جامعه سخن گفت . اهم مطالب خطبه ی اول نماز به این شرح است :

– از مهمترین موضوعات تاثیرگذار در تحکیم روابط اجتماعی و ایجاد اتحاد بین مردم تعاون در امور خیر است که اگر با مدیریت و برنامه ریزی انجام گیرد منشا خیر و برکت خواهد بود . تعاون به معنای یاری نمودن یکدیگر و همکاری در امور خیر و مورد رضای خداوند که در همه ی ادیان الهی و کتب آسمانی مورد تاکید قرار گرفته است .

– انسانها به لحاظ اجتماعی نیاز به معاشرت و برقراری ارتباط با یکدیگر دارند و هر گاه اهالی یک شهر و منطقه متحد باشند و در امور عام المنفعه همکاری نمایند پیشرفت بهتری خواهند داشت .

IMG_6277

– از حقوق واجب خداوند نسبت به بندگان آن است که یکدیگر را نصیحت نموده و برای برپایی حق ، تعاون و همکاری داشته باشند . در مقابل بی تفاوتی در امور دینی و اجتماعی باعث ضعف و پایین آمدن توان و امکانات عمومی و محرومیت از خیرات و برکات خواهد شد .

– بنابر این تعاون در امور خیر رمز موفقیت انسان ها در امور سیاسی و اجتماعی خواهد بود و باید انعقاد قرار دادها و برقراری عهد و پیمان نیز بر اساس تعاون و همکاری در راستای منافع عمومی و عام المنفعه باشد و البته نیت خالص و در نظر داشتن رضای خالق متعال شرط موفقیت در تحقق تعاون می باشد .

– پیامبر اسلام فرمودند : هر بنده که یک روز برادر دینی خود را کمک نماید بهتر از یک ماه اعتکاف است و هر کس حاجت و نیاز ناتوانی را به حاکم برساند خداوند قدم های او را بر پل صراط ثابت می نماید .

IMG_6280

– هر گونه همکاری در جهت گناه و ترویج منکرات گناه کبیره و عقوبت الهی را به دنبال خواهد داشت . همکاری برای شکل گیری باندهای فساد و یا ساخت آلات قمار و تهیه ی مشروبات مصداق تعاون در اثم و گناه است که صریحا از آن نهی شده است . همکاری برخی از کشورهای اسلامی با صهیونیست ها و کفار در خرید تسلیحات نظامی و برقراری روابط تجاری از مصادیق تعاون در گناه و گناه کبیره است .

– پیامبر اکرم می فرمایند یکی از صداهایی که در روز قیامت شنیده می شود اینست که ” این الظلمه و اعوان الظلمه ” کجایند ظالمان و یاوران ظالمان ؟ آنگاه آنان را جمع کرده و به سوی دوزخ روانه می کنند .

خطبه ی دوم نماز جمعه ی میمه با حمد و ثنای الهی و درود و صلوات بر معصومین علیهم السلام آغاز شد . اهم مطالب خطبه ی دوم نماز به شرح زیر است :

اولین جمعه از دیماه و ماه ربیع الثانی فرصتی مناسب برای انجام کارهای خیر است . پیامبر اسلام می فرمایند : هر کس نماز خود را در روز جمعه به جماعت بخواند برای او پاداش حج مقبول نوشته می شود .

– حضرت امام راحل فرمودند ” نجات دادن مملکت یک تکلیف است ” و مقام معظم رهبری فرمودند ” نمی شود مشکلات و گلایه های مردم را نادیده گرفت . از حاشیه سازی پرهیز کنید و به حل مشکلات مردم بپردازید .

IMG_6292

– دعواهای سیاسی با هدف سرپوش گذاشتن بر کم کاری و لاپوشانی فسادهای اقتصادی بزرگترین خیانت به آرمانهای انقلاب اسلامی و خون شهداست که عواقب نامطلوبی به دنبال خواهد داشت . مسئولین سیاسی و قضایی و اجرایی نباید بیشتر وقت خود را به تشکیل جلسه و سخنرانی و سمینار بگذرانند . با لفاظی و شعار مشکلات مردم حل نمی شود .

– مردم انتظار دارند امنیت آنها در زمینه های فرهنگی ، معیشتی و سیاسی تامین و زیر ساخت های فرهنگی و اقتصادی ترمیم و مشکلات اساسی آنها رسیدگی شود . ملت صبور ایران اسلامی تحمل حرکتهای ساختارشکنانه را ندارند . از باندبازی و سیاسی کاریهای بیهوده خسته شده اند و خواهان اشتغال و آرامش هستند و هر کس به آرمان های امام و انقلاب و مطالبات برحق مردم خیانت کند طرد شده و منفور خواهد شد ( تکبیر نمازگزاران )

– حذف موارد تورم زا از بودجه ی سال ۹۷ و حمایت واقعی از مصرف کننده و جلوگیری از  ورود کالاهای قاچاق و فعال شدن دستگاههای نظارتی ، بخشی از مطالبات مردم است .
IMG_6299

– مناسبت ها :

سوم دیماه سالروز تاسیس ثبت احوال با هدف حفظ اسناد هویتی و ثبت بموقع حوادث چهارگانه که شهروندان محترم با ادارات مربوط همکاری لازم را خواهند داشت .

– میلاد پیامبر رحمت حضرت عیسی بن مریم را داریم که ضمن تبریک به پیروان واقعی آن حضرت انتظار می رود مسیحیت به آرمانهای حضرت عیسی برگردند و اجازه ندهند با ادعای پیروی از حضرت عیسی صلح و امنیت تهدید و نسل کشی و فساد ترویج پیدا کند .
IMG_6308

– هشتم ربیع الثانی ولادت امام حسن عسکری ع را به فرزندشان حضرت بقیه الله تبریک عرض نموده ان شا الله برنامه هایی متناسب با شان آن حضرت برگزار گردد .

– حضور مسئولین استان و شهرستان و ارتباط نزدیک با مردم از مطالبات مردمی است که بر آن تاکید می شود .

حجت الاسلام والمسلمین زمانی پس از پایان خطبه ی دوم نماز با تشکر از مردم بخش میمه ، مردم و نمازگزاران جمعه را به استقبال گرم از امام جمعه ی جدید بخش میمه که در روز پنجشنبه هفتم دی ماه مقارن نماز ظهر و عصر در مسجد جامع برگزار می شود  دعوت نمود و برای امام جمعه ی جدید آرزوی موفقیت کرد .
IMG_6269

IMG_6315 IMG_6322 IMG_6332 IMG_6335 IMG_6343 IMG_6355 IMG_6366

با تشکر از آقای حیدری و تهیه ی تصاویر نماز جمعه ی ۹۶/۱۰/۱
۲ ديدگاه مطلب براي " تصاویر و گزارش نماز جمعه ی میمه – ۹۶/۱۰/۱ " ارسال شده است.

 1. دانش آموز می‌گه:

  آقای شیبانی، بصیرت یعنی چی؟
  ——–
  با سلام بصیرت یعنی نگاه عاقلانه به دیدنی ها .

  (1)
 2. ستاد می‌گه:

  باتشکرازپوشش خبر نمازجمعه وتقدیرازحاجاقازمانی

  (-3)
ارسال نظر


نُه − 3 =


آخرین خبرها