کد خبر: 73038 | زمان مخابره: ۷:۰۳:۵۴ - یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 280 views | |

روزهای مناسب حجامت در آذرماه سال ۹۶

images

در فصل پائیز اگر هوا سرد نباشد، روزهای خوبی برای حجامت می‌توان یافت؛ در این مطلب به برخی از روزهای مناسب برای حجامت در این ماه اشاره شده است.

به گزارش رویش نیوز در طول سال ایامی برای حجامت مناسب‌تر است، مناسبت‌ترین ایام را می‌توان در فصل بهار یافت اما در فصل پائیز، نیز اگر هوا سرد نباشد، روزهای خوبی برای حجامت می‌توان یافت.

با بررسی تقویم‌ها و روایات معطوف به حجامت، مشخص می‌شود این روزها، روزهای خوبی برای حجامت هستند؛ از ۱۲ آذر  ۱۳۹۶ مصادف با ۱۴ ربیع الاول ۱۴۳۹ تا روز سه‌شنبه ۱۴ آذر برابر با ۱۶ ربیع الاول روزهای مناسب حجامت هستند.

روزهای چهارشنبه و جمعه باید از حجامت مگر در شرایط بسیار ضروری، پرهیز کرد بنابراین روز پنجشنبه ۱۶ آذر امسال و مجدداً روزهای شنبه ۱۸ آذر تا سه‌شنبه ۲۱ آذر روزهای مناسبی برای حجامت هستند و پس از آن تا یک ماه روزهای مناسبی برای حجامت نداریم بنابراین روزهای مناسبی که بر شمردیم را غنیمت بشمارید.

از روز چهارشنبه ۲۲ آذر ساعت ۱۷:۲۸ دقیقه، قمر در عقرب آغاز می‌شود و این حالت نجومی تا شنبه ۲۵ آذر ساعت ۴:۳۶ صبح ادامه دارد؛ بر اساس روایات در این حالت نجومی باید از انجام کارهای مهم مانند ازدواج، مسافرت، معامله مهم و حجامت پرهیز کرد.

به علاوه روز پنجشنبه ۲۳ آذر مصادف با آغاز ماه رومی کانون اول است که به روایت رسیده از امام رضا(ع) ماه مناسبی برای حجامت نیست؛ پایان این ماه نیز ۲۳ دی (۲۵ ربیع الثانی) است و پس از آن نیز به دلیل برودت ایام، به سختی می‌توان روزهای مناسب برای حجامت یافت.

بنابراین اگر مایل به حجامت هستید روزهای ۱۲ تا ۱۴ آذر و نیز ۱۶ آذر و ۱۸ تا ۲۱ آذر را  فراموش نکنید؛ لازم به یادآوریست ساکنان شهرهای بزرگی مانند تهران که در معرض آلودگی‌های فراوان جوی و غذایی هستند، خوب است که برای حظ سلامت خود، سالی سه مرتبه حجامت را در برنامه سالانه خود داشته باشند
۳ ديدگاه مطلب براي " روزهای مناسب حجامت در آذرماه سال ۹۶ " ارسال شده است.

 1. 04 می‌گه:

  خرافات وتوهم!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  (0)
  • درمان با حجامت می‌گه:

   لطفا تا از علمی سر رشته ندارید نظر ندهید درباره حجامت روایات زیادی از معصومین نقل شده وسبب درمان بسیاری از بیماری هاست ونباید حجامت را با خون دادن یکی بدانیم زیرا حجامت خروج خون کثیف وغلیظ بدن است که نباید در بدن باشدو……………………………………….

   (0)
ارسال نظر


سه + = 8


آخرین خبرها